Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
BEKO 21K29PF SXS chassis KX1
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
NORDIK TV
Гост

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 14:57    Заглавие: BEKO 21K29PF SXS chassis KX1 Отговорете с цитат

Светодиода мига-дефектен D611/LL4148/,заменен след което ТВ работи нормално.След затварянето и работа от около 2часа отново същия проблем-светодиода мига дефектен D611.Отново сменен D611 както и ICE1QS01,C652,C647-всички напрежения нормални,затваряне и след около 2часа пак дефектира.Помагайте Crying or Very sad
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 15:59    Заглавие: Re: BEKO 21K29PF SXS chassis KX1 Отговорете с цитат

NORDIK TV написа:
Светодиода мига-дефектен D611/LL4148/,заменен след което ТВ работи нормално.След затварянето и работа от около 2часа отново същия проблем-светодиода мига дефектен D611.Отново сменен D611 както и ICE1QS01,C652,C647-всички напрежения нормални,затваряне и след около 2часа пак дефектира.Помагайте Crying or Very sad
Това е шаси все още в гаранция и си има оторизирани сервизи за целта Можеше да ги прочетеш на гар карта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 16:11    Заглавие: Re: BEKO 21K29PF SXS chassis KX1 Отговорете с цитат

Цитат:
Това е шаси все още в гаранция и си има оторизирани сервизи за целта Можеше да ги прочетеш на гар карта
Прочетох,като оторизиран сервиз питам защото колегите от централния не могат да помогнат,а другото го зная.
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 17:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно ми е, имали го това съпротивление което виждам на схемата: R637- 27om.? Или е грешна стойноста? Бих проверил или по точно направо сменил, C634/644.
А иначе, не е хубаво човек да се крие от къде е и кой е.
Може някой да си каже: Защо пък да му връщам отговор?
Гост

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

mitachi написа:
Интересно ми е, имали го това съпротивление което виждам на схемата: R637- 27om.? Или е грешна стойноста? Бих проверил или по точно направо сменил, C634/644.
А иначе, не е хубаво човек да се крие от къде е и кой е.
Може някой да си каже: Защо пък да му връщам отговор?
Има го R637 но като 47ома, а С634/644 ги гледам и немога да си разбера функцията им Question А иначе ще се повторя или потретя вече-регистрирах се вече няколко пъти но Question Question Като гаранционна карта съм Ихтиман-Костенец.
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Странна работа! Ако речем че през диода текат 30-40милиампера, то напрежението за захранване на чипа ще е 1-1.5в. Тия трябва да са за запускане кондезатори, а след това се захранва от трафа. Поне така трябва да е според мен.
Това съпротивление, доста ме смущава. Не виждам логиката.
Разгледах PDF на самия чип. Няма такова съпротивление към маса в препоръчителната схема за връзване. Вярно ли го има в телевизора, и то както е нарисувано в сервизното. За всеки случай разгледах две различни схеми на това шаси, все тая.
Гост

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 18:18    Заглавие: Отговорете с цитат

mitachi написа:
Странна работа! Ако речем че през диода текат 30-40милиампера, то напрежението за захранване на чипа ще е 1-1.5в. Тия трябва да са за запускане кондезатори, а след това се захранва от трафа. Поне така трябва да е според мен.
По описание на ИС 8кр-захранване Vdc=11.4V st-by=10.1V а при мен Vdc=18.1V st-by=14.9V но шокиращото е друго-отворен/без капак/ работи без проблем,а затворен /с капак/ -дефектира Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 18:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
mitachi написа:
По описание на ИС 8кр-захранване Vdc=11.4V st-by=10.1V а при мен Vdc=18.1V st-by=14.9V но шокиращото е друго-отворен/без капак/ работи без проблем,а затворен /с капак/ -дефектира Rolling Eyes Rolling Eyes

Ако има утечка в горепосочените кондезатори, няма да се учудя, на по високо напрежение. И все пак схемата е сбъркана. Не може да имаш 47ом, след диода към маса и напрежението да е 18в. 18/47ом. колко ток прави, А...?
NORDIK TV
Гост

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Така, грешка моя R637=68 килоома а R638=47ома
Върнете се в началото
NORDIK
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Костенец

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2006 10:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на mitachi за съвета относно С634/644 и проверявайки всички PDF на тази ИС ми направи впечатление,че е само един =на 100 nF.ТВ работи вече 5дни по 12часа без проблем,но въпреки това не си обеснявам функцията на този кондензатор Question Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "BEKO 21K29PF SXS chassis KX1" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "BEKO 21K29PF SXS chassis KX1" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети