Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
СТУДИО 2
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Ное 03, 2004 0:10    Заглавие: СТУДИО 2 Отговорете с цитат

Здрвейте имам проблем с тва чудо на технологията Very Happy след като за пореден път някой от диодите на греца се предаде реших както винаги да им направя тотална замяна (поне се намират на килограм Surprised ) но вместо всичко да се върне по старому hi-fi то не тръгна Sad почнах да се чудя и мая и реших да сменя тъпите диоди които по принцип (според мене не са хич подходящи за там )с един бг. грец от тия дето са в корпус от транзистор по каталозите пише че са за 5 А. и мисля че са сравнително издръжливи .Факт че по телевизорите софиите 21 и респромите (не помня кой точно модели и марки бяха) тоя грец заменя оригиналния пластмасов и на практика не съм чувал такъв след замяната да е изпищял.Както и да е тъпото е че ОБЪРКАХ + и - Mad Mad Mad
след като се усетих и възтанових нормалния поляритет единият канал тръгна от първия път обаче другия не ще и да чува излиза само брум не много силен. 100% проблема е в кр. стъпало забелязах че едно съпротивление 100 ом се е изпекло яко и е вързано след емитера на т 603 които е tesla kf 504 мисля си щом съпротивлението е нагоряло яко и транзистора си е заминал Crying or Very sad ?също така пробива в някой от преходите му не би ли довел до скапване и на други тарнзистори Mad ?
някои ако е допуснал моята тъпа грешка да каже какво е сменил зада тръгне отново студиото. а и още нещо какви са му аналозите на тоя транзистор и ква му е ролята.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново #bgelectronics

МнениеПуснато на: Сря Ное 03, 2004 18:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш ли да дадеш схемата на този усилвател Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 03, 2004 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

мисля че я има в фаилообменник ако не го намериш потърси сп. радио и телевизия по старичките броеве там ги има в 77година го има със сигурност аз гледам от там а в книгата ремонт на битова радиоелектронна апаратура 84 годин го има тя е една такава в голям формат Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 03, 2004 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Да намерих я във втората книга, то и списанието го имам Laughing
Ами мисля че Т603 е пробил и затова е минал голям ток през R610. Смени ги. Ако пак е същия резултата смени Т601 ако той е пробил ще отпуши постоянно Т603. Брума който се чува вероятно е от увеличената консумация в този случай, пък и като гледам 5000uF са за един канал, а за два захранването трябва да е с 10000uF кондензатори(2 естествено). За изправител един грец В2М1-5 (за 5А) трябва да свърши работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2004 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

здрасти малко са изгубих ама модеми кво да ги праиш
на десния канал смених всичко без тоя т 603 които и по магазините се намира бтрудно да не кажа хич поръчах го ама не било сигурно
десния тръгна след като смених всички транзистори без тия на входа и без мощните краини обаче левия пуска прав ток към колоната и това е Twisted Evil можеш ли да кажеш с кво мога да го сменя тоя кф 505 пробвах 6551 ама не става Shocked поне са с една проводимост ся ще са базикам и ша видя кво ще става кат е почнало да гори да гори наред(БАЗИКАМ СЕ) Very Happy
Върнете се в началото
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2004 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

между другото госта съм аз просто трябваше да действам бързо и не се регнах
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Ное 09, 2004 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Този усилвател е много лек за ремонт но трябва някаква последователност.Провери краините и драйверите после сложи ЕДНАКВИ ПО УСИЛВАНЕ в диференциалния усилвател на входа и то по възможност с по голямо бета.Това е задължително условие за нула на изхода и еднакъв ток в двете рамена.Този транзистор за който питаш по горе не е нищо особено и може да го замениш с нещо подобно.Мисля че той беше генератор на ток но схемата не е пред мен.Ако всичко тръгне в покой измери на мощните транзистори Б -Е трябва да е около 0.5 волта за да не криви при слаб сигнал сиреч транзистора да е ПОДГОТВЕН . Ако не е толкова регулирай с тримера за ток на покой.Предварително го напръскай с контактен спрей. Успех и внимателно с колоните защото схемата няма защита от постоянно на изхода Very Happy
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 09, 2004 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да стане замяната, става въпрос за Т603 (KF 504) с 2Т6551 той има доста по-добри параметри. Ic max е 500 mA а при KF504 e 50 mA но ти говориш сега за левия канал, ако не става като смениш Т603 смени и Т601 и Т602 защото преблема явно е там!
Върнете се в началото
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 17, 2004 22:23    Заглавие: тръгна Отговорете с цитат

Здрасти ами аз тъи като нама кво да правя почовърках и почнах да сменям Laughing Very Happy наред и то взема че тръгна и двата канал и свираят сносно ,е можеби накривяват леко при голяма мощност на пищялките ама вътре съм слагал каквото намеря като уеднаквя бетите ще се доближи до фабричния звук между другото бетите са коефицентите на усилване на транзисторите нали ? И те се отбелязват с буква А В С и др.А каква е изобщо разликата между6551 и 6552 имат разлика в пробните напрежения и малки разлики в някои парметри но не е ли възможна замяната помежду им.Забелязах нещо интересно когато т602,т603,607,606 и 603 са с дълги крачета (както се продават и без да се скъсят се запоят) и се запоят ,усилвателя понакривява както на ниските така и на високите затова като сменяте тия транзистори скъсяваите максимално крачетата., За кф 504 върно че е по зле от 6551 но пък капацитета на колекторния преход се различава 5 пъти (ако справочника ми е бъгав тука ще стане много смешно) съответно 20 пф.за 6551 и 4 пф за кф 504 ! това допринася за по яки пищялки. о за малко да забравя 6821 е с сгрешена маркировка по платката да го имате в предвид! Very Happy
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 19, 2004 15:29    Заглавие: Отговорете с цитат

2T6551 e по-добър от 2Т6552 с гранична честота 200 МHz вместо 60 за 2Т6552. 2Т6552 не знам дали се продава вече, защото 51 е по-добър а цената му е много ниска и без това Smile . Едно време са сложили KF504 защото е бил по-евтин от 51 Rolling Eyes .Постоянното напрежение е от пробил транзистор 99% . След като разпоиш един транзистор го премери за пробив C-E . Започни с крайните, ако те са здрави мери тези преди тях. Още един съвет ако изходното постоянно напрежение е положително, най-вероятно в горното рамо е повредата, ако е отрицателно в долното.
Върнете се в началото
Потърси "СТУДИО 2" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "СТУДИО 2" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети