Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Място за опасни отпадъци
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wire
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 21:39    Заглавие: Отговорете с цитат

От известно време си задавам въпроса къде би трябвало да се изхвърлят (или предават) опасните отпадъци като да речем стари батерии, живачни термометри и други подобни (а бе тези на чиято опаковка си е отбелязано че не трябва в коша).
Ще кажете оловните акумулатори отиват на вторични суровини поради причината, че се взима някой лев от това, но какво трябва да се прави с едни акумулаторни (NiCd) батерии.
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 23:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами радиоактивните?То вярно си има хранилища,ама защо ли не ги изпращят...в космоса да речем.Не смятам че на Земята е най-удачното решение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 9:36    Заглавие: Отговорете с цитат

ShaGratH^ написа:
Ами радиоактивните?То вярно си има хранилища,ама защо ли не ги изпращят...в космоса да речем.Не смятам че на Земята е най-удачното решение.

Ами сигурно заради цената , не вярвам да е евтино.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 13:40    Заглавие: Отговорете с цитат

andrey1988 написа:
ShaGratH^ написа:

Ами сигурно заради цената , не вярвам да е евтино.

То че не е евтино не е ама със един полет ще изпратят само една малка част от отпадъците който съществуват (Едва ли може да носи много една ракета). След като единият полет само струва милиони долари представете си да се хвърлят буквално на боклука толкова много пари. За сега до колкото знам единствената алтернатива е да ги затварят във варели и да ги заравят в стари мини или да ги съхраняват на депа. И още нещо да отбележа - не забравяйте че има много хора който си изхвърлят точно такива отпадъци в кофите за битовия боклук. Да не казвам силна дума но всеки един от нас го е правил. И сигурно ще продължаваме да го правим докато не се създаде закон или система за събиране на такива отпадъци.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=97798
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, но погледнато от друга страна тези космически организации така и така си имат мисии и примерно няма да излитат специално за отпадъците
Цитат:
То че не е евтино не е ама със един полет ще изпратят само една малка част от отпадъците който съществуват
Колев, мисля че в една АЕЦ няма повече от няколко килограма ядрен материал, така че дори тях да уредят пак е нещо.Друг е въпроса обаче ако ядреният отпадък оказва неблагоприятно влияние върху апаратурата на совалките.И нещо друго-от по линкът по-горе се сетих че в Пловдив(на улицата на която и магазин Конрад има такъв офис ли е, пункт ли и аз незнам,където приемат споминали се вече батерии.
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 8:50    Заглавие: Отговорете с цитат

ShaGratH^ написа:

Да ама ако ракетата не стигне до космоса и стане "бум", фойерверкът ще е с доста по-опасни последици отколкото ако се кътат на специално място на земята.
И на мен не ми се хвърлят къде да е старите батерии и все ги пазя с надеждата да се намери място за изхвърляне, ама като протекат ми писва и отиват в коша.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

аз си ги вардя че имат цинк.
Поливам го със солна киселина и образувания водород го събирам през тръбичка в херметично запоена консеревна кутия.
Пъхам фитилче в дупката на кутията,паля го и бягам колкот ми крака държат че тва как гърмиии Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojidar200
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Targovishte

МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2007 17:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
аз си ги вардя че имат цинк.
Поливам го със солна киселина и образувания водород го събирам през тръбичка в херметично запоена консеревна кутия.
Пъхам фитилче в дупката на кутията,паля го и бягам колкот ми крака държат че тва как гърмиии Laughing Laughing Laughing

Я че ми стана интересно, каква точната процедура Very Happy Някъде има ли писано по въпроса Smile
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2007 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojidar200 написа:
Някъде има ли писано по въпроса

В неорганичната химия за прогимназиалния курс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Място за опасни отпадъци" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Място за опасни отпадъци" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети