Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Уоки-токи към компютър
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rijata
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 2:51    Заглавие: Уоки-токи към компютър Отговорете с цитат

Искам да попитам дали може да се направи от Уоки-токи безжичен микрофон и слушалки за компа. Дали просто като се свържат отделните връзки ще стане да се чува и предава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 10:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Би могло да стане но ще ти трябва и нещо което да ти превключва в режим приемане и предаване от което работата се усложнява.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля. Просто на Line Out трябва да поставиш предавател например
http://www.selectronics.hit.bg/fm_transmitter.htm
а към Line In някакъв китайски радиоприемник тип "scanner" онези със компче "scan" и "reset" . За слушалки ползваш пак такъв радиоприемник със все слушалките. А за микрофон радиомикрофон нампример от http://cxem.net/radiomic/radiomic.php
Тези радиоприменици струват около 2 лв. а дори и по-малко. Освен това имат и една бобинка която ако се разтегли им се пренастройва обхвата. Така спокойно могат да се пренастроят да работят примерно докъм 110-120 МHz. И там като излъчваш няма да те ловят със обикновен радиоприемник.
Върнете се в началото
LZ5UE
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: далеееече

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвай безжичен телефон! От базата (майката) си изведи audio IN и OUT ,които свързваш към ПЦ-то и готово.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

LZ5UE написа:
Използвай безжичен телефон! От базата (майката) си изведи audio IN и OUT ,които свързваш към ПЦ-то и готово.

хехе дам най-лесно е но е доста пъти по-скъпо освен това слушалката на телефона е неудобна. Но пък никой не може да подслушва.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 0:27    Заглавие: Отговорете с цитат

а дали ще стане ако свържа обикновенно радио към ПЦ-то (Lini IN) и след което си напрая ФМ предавател а за слушалки не съм видял какво имам под ръка. Мисълта ми е да не стане нещо на платката-дъното на компа от радиото Smile
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 0:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще стане естествено, ако искаш можеш да си записваш и от радиопрограмите нещо. Нищо няма да и стане на звуковата карта.
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
а дали ще стане ако свържа обикновенно радио към ПЦ-то (Lini IN) и след което си напрая ФМ предавател а за слушалки не съм видял какво имам под ръка. Мисълта ми е да не стане нещо на платката-дъното на компа от радиото Smile

Може да си сложиш платка FM-тунер в компютъра, вместо да свързваш външно радио.
Върнете се в началото
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти ще ги ползваш на разстояние няколко метра на практика,и най-добре и най-просто е с инфрачервени диоди и фото транзистор!Разрови се из руските сайтове има много схеми че сега нямам време да търся
vstoykov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.selectronics.hit.bg/fm_transmitter.htm написа:
L4 е осцилаторната бобина, тя е с диаметър 5-6 мм . от проводник 0,5 мм. L4 представлява тръвд, дебел проводник който е запоен така че минава през вътрешната част на L4.
След изработка на платката, поставяне в екранираната кутийка може да се пристъпи към настройването. Бобината L4 се свива разтяга докато се получи необходимата честота на излъчване, аз работя на около 90 MHz. където не излъчват радиостанции.

Тука са объркали текста. Според мен трябва да се чете така (позволих си да редактирам и някои от "печатните" грешки):

Цитат:

L3 е осцилаторната бобина, тя е с диаметър 5-6 мм и е от проводник 0,5 мм. L4 представлява твърд дебел проводник, който е запоен така, че минава през вътрешната част на L3. След изработка на платката, поставяне в екранираната кутийка може да се пристъпи към настройването. Бобината L3 се свива и разтяга докато се получи необходимата честота на излъчване, аз работя на около 90 MHz, където не излъчват радиостанции.

Също така не виждам смисъл от дросела L1 (ако беше свързан последователно на R3 бих се съгласил).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Уоки-токи към компютър" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Уоки-токи към компютър" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети