Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Туризъм и челници със светодиоди
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 15:56    Заглавие: Туризъм и челници със светодиоди Отговорете с цитат

Здравейте харесах си един челник за туризъм,пък и като умрат бушоните или като спре тока са бая удовни.Та харесах си един ама мие много скъп 85лева
ето това е
.
та си мислех дали ще може да си купя един за десетина лева с обикновени крушки да го изкормя и да му сложа свето диоди.
Въпроса ми е какви светодиоди да му сложа ,на описанието пише само Тип крушки Криптон / 3 светодиода.
и дали температурата влияе на светодиодите,трябва ли да са специални,
че обикновените челници умират на минусови температури или този ефект е от батерийте
Или ако имате някаква друга идея за подобно нещо ще се радвам да ми я споделите..[/url]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

от магазин за лев си вземаш китайски боклук ако искаш с 5 диода, изкормяш, махаш сичко освен диодите или ако имаш хубави слагаш тях, после слагаш или акумулаторни елементи АА или ААА примерно
аз сложих литиева батерия от гсм 1400 мАч точно се събра на мястото на батериите и я зареждам на гсм-а (той за друго не става вече де )
почти за 10-15 лв Wink и някво ключе за 60 стинки Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 21:33    Заглавие: Отговорете с цитат

After_Dark написа:
от магазин за лев си вземаш китайски боклук ако искаш с 5 диода, изкормяш, махаш сичко освен диодите или ако имаш хубави слагаш тях, после слагаш или акумулаторни елементи АА или ААА примерно
аз сложих литиева батерия от гсм 1400 мАч точно се събра на мястото на батериите и я зареждам на гсм-а (той за друго не става вече де )
почти за 10-15 лв Wink и някво ключе за 60 стинки Wink

То това ясно че така ще го правя ама точно във това е въпроса хубави
светодиоди+захранване за тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Незнам какви са на TSLла ако можеш препоръчай някаквиза тази цел дето държат и на минусови температури!!!
Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

С обикновена крушка можеш да си купиш и за 5 лв - от ловно-рибарските магазини. Със светодиоди - 15 - 20. Аз си купувам подобни на този / http://www.chinatraderonline.com/lighting/head-flashlight/LED-Headlamp-121338940.htm /от "Батерия Никопол" - китайски са, но вършат чудесна работа. Ползвам го с акумулаторни батерии 2100Ач. - при ежедневна работа се налага да зареждам веднъж седмично. От всички, този модел ми допада най-много - няма излишни глупости като мигане, светене по 1-2 светодиода и пр., светодиодите са достатъчно ярки. С един фенер изкарвам по няколко години при почти ежедневна употреба. На предния му се повреди превключвателя и си купих нов, защото нямах време да го правя. На минусови температури не знам как ще работи - няколко пъти съм го вземал в планината зимата - не ми е правил проблеми, но и не съм го тормозил при екстремно ниски температури - тогава предпочитам да съм до камината в някоя механа Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

мульо написа:
С обикновена крушка можеш да си купиш и за 5 лв - от ловно-рибарските магазини. Със светодиоди - 15 - 20. Аз си купувам подобни на този / http://www.chinatraderonline.com/lighting/head-flashlight/LED-Headlamp-121338940.htm /от "Батерия Никопол" - китайски са, но вършат чудесна работа. Ползвам го с акумулаторни батерии 2100Ач. - при ежедневна работа се налага да зареждам веднъж седмично. От всички, този модел ми допада най-много - няма излишни глупости като мигане, светене по 1-2 светодиода и пр., светодиодите са достатъчно ярки. С един фенер изкарвам по няколко години при почти ежедневна употреба. На предния му се повреди превключвателя и си купих нов, защото нямах време да го правя. На минусови температури не знам как ще работи - няколко пъти съм го вземал в планината зимата - не ми е правил проблеми, но и не съм го тормозил при екстремно ниски температури - тогава предпочитам да съм до камината в някоя механа Very Happy

Това ме заинтригува дали го има навсякъде.И наистина ако става за планинарство ще си взема един такъв няма да побългарявам разни простотий .А и каква му е цената ако е 15-20лв е супер ,a TSL e 85лв.
За какво става въпрос един TSl=4-5 обикновени....
Върнете се в началото
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2007 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

http://vlads-gallery.narod.ru/Other/Fonarik.htm
http://www.tavsar.com/fonarik.html
имат интересни идеи братушките ...

това пък е с 1.5V
http://edusite10.tripod.com/led3/onetran/single_tran.html

колкото до батериите и ниските температури ... Rolling Eyes като всеки химически източник на ток при ниски температури реакциите се забавят и ... ами ток нема Wink - по-дълго кабелче и в някой вътрешен джоб на топло Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 9:07    Заглавие: Отговорете с цитат

yani kokas написа:
Това ме заинтригува дали го има навсякъде.И наистина ако става за планинарство ще си взема един такъв няма да побългарявам разни простотий .А и каква му е цената ако е 15-20лв е супер ,a TSL e 85лв.
За какво става въпрос един TSl=4-5 обикновени....

Преди по се намираха, най-вече по ловно-рибарските магазини. Последно си купих миналата есен на Пловдивския панаир от щанда на Батерии Никопол / Мах / - 15 лв. Имаше ги на Мосю Бриколаж по 20. Последно ги гледах по 30 лв. в магазина на Братан / www.mario.bg /; на сайта ги няма.
Върнете се в началото
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

After_Dark написа:
http://vlads-gallery.narod.ru/Other/Fonarik.htm
http://www.tavsar.com/fonarik.html
имат интересни идеи братушките ...

това пък е с 1.5V
http://edusite10.tripod.com/led3/onetran/single_tran.html
колкото до батериите и ниските температури ... Rolling Eyes като всеки химически източник на ток при ниски температури реакциите се забавят и ... ами ток нема Wink - по-дълго кабелче и в някой вътрешен джоб на топло Wink

Да и за нещо такова импулсно си мислех само че най големия ми проблем е че не знам точно какви светодиоди да ползвам.Дали има някакви такива специално за целта или ако няма по какви параметри да ги извера консумация,работна температура светимост.. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
коце
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БЪЛГАРИЯ

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

И мен ме заинтригува темата.Обичам да влизам в пещери и на мен ми е необходим такъв челник.Но ми трябва с по голяма мощност.Имате ли идея с какви светодиоди могат да се заменят тези в китайските начелници
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 17:06    Заглавие: Отговорете с цитат

С всякакви бели диоди,които пак ще са китайски Laughing Laughing На женския пазар в един безистен има магазинче с най различни видове и мощности светодиоди,маркови или китайски.
http://www.rgbleds.net/
Върнете се в началото
Потърси "Туризъм и челници със светодиоди" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Туризъм и челници със светодиоди" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети