Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Нов Willem програматор
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
YoggA
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 3:34    Заглавие: Нов Willem програматор Отговорете с цитат

Явно ще трябва да купя или правя програматор с възможноти като Willem.

Но да повратярям вече остарели схемни решения не ми се вижда много разумно.
Поразрових из нета видях че има осъвременени версии на Willem ... :
http://www.msxpro.com/py2bbs/projetos/willem/willem_SCH45.pdf

Има вариант да се доработи PCB-3b за да стане PCB-4.5:
http://www.msxpro.com/py2bbs/willem_pcb45en.php

Има и различни вариации на база Willem:
http://www.sivava.com/
http://programators.com.ua/budowa.php
http://www.silvotronic.de/index-dateien/Willem-prog_5.html
и т.н.

Та предложението ми към всички, които тепърва ще правят подобен програматор, да направим да уточним детайлите и си поръчаме платки за изработка.
Ако не се намери готово свястно решение из нета, който е по-напред в проектирането и има опит и в аналоговата техника (щото цифровата част елементарна), да спретне един добър дизйн. Естествено - да му се заплати за труда.

Да направим списък на желаещите. Докато списъка се допълва, вярвам ще намерим и кой през това време да спретне дизайна на платката, ако не се намер готово изпитано решение де ...
Аз ще участвам с заявка за 2 платки.
В Ботевгард платките могат да ги направят във фирма Окто-7, което ми е наблизо и мога да се ангажирам с контакта с тях. Доколкото ми е известно - работят качествено и на нормални цени.
На сайта им има всичко необходимо за проектирането на платката - апертурите, изисквания за мултиплицирането и т.н.
http://okto7.domino.bg/
Естествено има и други призводители.

Обсъждания и препоръки са добре дошли. Те биха били и нещо като част от заданието при проектирането на платката.
Всеки желаещ може да пусне лично съобщение до мен и веднага ще го дабавя в списъка. Прелагам да си дадем срок така, че в последните дни на март да направим заявката за изработване на платките.

Мога да се ангажирам с плащането към производителя, а след като разпратя платките да си събера парите.

Списък на желаещите:
- YoggA - 2 бр.
- Добри - 2 бр. http://forum.eshop.bg/profile.php?mode=viewprofile&u=770
- Milen_haskovo - 1 бр. http://forum.eshop.bg/profile.php?mode=viewprofile&u=1920

ПП/
Вместо в тази тема, може някой по-известен на хората във форума да пусне нова тема, щото аз все пак рядко пиша тук.

Последната промяна е направена от YoggA на Нед Мар 18, 2007 1:08; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 8:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Направи бизнес план и ще ви спретна всичко каквото е необходимо в най-добър вид. Етапи на проектиране, съгласуване и т.н.
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 11:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е лошо да се помисли за USB връзка с РС-то.
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Опс! Ми той май на LPT? Може и да бъркам де. Има USB<>LPT, но дали точно този програматор ще работи с такава джаджа трябва да се пробва. Иначе всеки компютър май има LPT. С COM портовете са по кът.
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 13:46    Заглавие: Willem Отговорете с цитат

YoggA - аз преди щях да си правя такъв, но се отказах заради якото разправия и съм си направил много други с приставки. Проблема за сега ми е само за PLCC цоклите. Shocked

А по въпроса с ОКТО-7 аз там си поръчам всички по-сложни платки с метализация и тези, които ме мързи да си ги правя сам с киселина.

По твоят въпрос навит съм да си направим по един програматор и предлагам да изберем схема да се проектира платка и да видим какво ще излезне. От мен имаш 100% подкрепа. Cool Wink

За да не спамим темата и да не го правим на чат ти предлагам да полафим дори и с писане в Skype.

Аз съм gigavolt_501 и наи-често вечер съм там късно. Остави си и твоят ник. За да многат и други да се включват и да ни намерят там, и да пишат тук също. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YoggA
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Май няма реален интерес към проекта?

Чудя се къде е причината - новия модел има предимства в сравнение със стария. Финансов риск няма, тъй като пари предварително не се събират, а се плаща едва след получаване на голите платки.
Ако ви притеснява че може да получите лоши платки - няма проблем да ги дам на софиянци в София, а за другите градовес куриер БЕЗ наложен платеж ... а който е поръчал, ще ги плати няколко дена след като ги получи (примено с превод от дебитна карта или пощенски запис).
За хората които искат фактура - фирмата ми има данъчна регистрация по ДДС и не е проблем да им издам факура и да си платят после по сметка.

ПП/
Искам да направя няколко такива програматора по една основна причина - няколко свестни момчета, запалени по електрониката, ползват нашия програматор (в което няма лошо), но често това става във време когато имаме много работа ... а като дам 1-2 програматора на училището им - и ние малко ще рахатясаме ... Wink
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз искам да поръчам платка, но досега не съм се занимавал въобще с куриери и платежи и въобще си нямам напредстава как ще стане работата да получа платката и да се разплатя за нея Sad
YoggA
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

@Milen_haskovo
Много просто е. Същото като колет по пощата.

Аз я давам пакетчето на куриерската фирма. Те етикират и записват твоя и моя адрес, а също твоя и моя телефон за контакт..
На слдващия ден сутринта пратката е вече в Хасково и може да си я вземеш.

Как става плащането:
1. Ако изпращача обяви стойност (наложен платеж), тогава ще платиш тая стойност на куриера. На следващия ден след като ти си платил - аз ще си взема парите от офиса на куриера, от който съм изпратил стоката.

2. Същото като горното, но не съм обявил стройност. Тогава ти взимаш пакета от куриера и плащаш около 4 лв. за куриерската услуга. Отиваш си у дома (или офиса), отваряш пакета, гледаш платката, ... ако имаш елементи - монтираш, проверяваш, пускаш програматора.
Очаквам до 2-3 дена след като си я получил, да я платиш.
Плащането може да стане по по много начини:
- пращам ти номера на моя сметка/дебитна карта и ти правиш превод от твоята дебитна карта;
- отиваш в пощата и ми пускаш запис;

Както писах по-горе - ще караме по вариант 2.
Така получателят няма да се чуди дали в пакета има читава платка ... или някаква тенекия примерно ...
Риска е по-скоро при мен, ... ако някой получи пратката, но "забрави" да плати ... Wink

ПП/
Ако са повече хора от едно населено място - куриера ще излезе почти без пари ... цената за пратка до 1 кг. е една и съща ... пращам ги до един от вас (както се разберете) и той ги раздава на останалите.

ПП2/
Например имате офис на ЕКОНТ в Хасково - 038/665617, 038/660406 , п.к.:6300 гр.Хасково, Южна Индустриална зона, срещу фирма Монолит

http://www.econt.com/
има и други куриерски фирми ...
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава пиши и на мен 1 платка... Правил ли си сметка колко пари ще излезе платката + елементите? Ако ще взимам поне всичко да е накуп, не да се влача един месец докато го събера... Предпочитам първия вариант, ако имаш възможност директно да го направиш като кит за сглобяване Smile Мисля че така ще е по-добре за повечето хора, но има и голям риск някой да те набута.
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2007 20:50    Заглавие: Отговорете с цитат

По елегантно и не много скъпо решение е да си поръчате чрез кредитна карта на някой познат от Sivava например , ще ви излезе към 50 долара с доставката ,много са бързи и коректни ,за сравнение само ZIF цокъла е към 20 долара ,така че всеки да си прави сметка. Аз лично съм си го лепил на правена платка ,един колега я прави ,но има някои критични конфигурационни изисквания и не е лесно да се направи стабилно работещ програматор. От Sivava си взех приставките и съм доволен от цената ,бързината и коректността им.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Нов Willem програматор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Нов Willem програматор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети