Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Телевизор SVA D2105
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 22:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Подобен случай съм имал именно с новите телевизори. Транзисторите на видеоусливателите. Имат свойството да се оправят и да работят нормално с дни.
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Noel,извинявам се за неудобството,би ли ми написал малко повече за наблюденията си/може и на лични/спойките са прегледани многократно не че не е възможно да има пропуски,но по характера на дефекта по скоро го отдавам на активен елемент,по скоро интуиция,а диода не е,имитирaл съм го и като прекъснаl и като с утечка/100к/.

Последната промяна е направена от dima на Сря Яну 31, 2007 22:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Навремето поднобни явления имаше често често и в Е380 и във ВТ84,срещал съм го и по западни телевизори-видеоусилвателни крайни транзистори на мерене абсолютно здрави правят такива номера.Особено КТ940.
Явно иде реч за прекъсвания на някой извод чат-пат.
Може би и тук случая е подобен.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 22:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което ме смущава и което го видях с очите си е просто намаляване на зеления цвят,не изчезване,наистина наподобява нещо подобно на КТ940,но аз лично не сън забелязвал нещо побно на западен телевизор,особено нов,затова мнението на Noel силно ме заинтересува,а той е един от най-добрите специалисти според мен.
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 23:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро имах нещо подобно, дето в началото си помислих че ще го оправя в сервизен режим. Тлевизора не беше SVA, някой друг , може би NEO. Схемата на видеоусилвателите ми се стори доста странна. Не си спомням кое шаси е точно, затова Дима дай ми малко насока за шасито да погледна за такова чудо ли е ставало въпрос. . Оказа се транзистор 2SC1815.
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 23:17    Заглавие: Отговорете с цитат

изпращам схема,не мога да гарантирам дали е същата,но схемата на платката на кинескопа е 1:1.Гледах двата транзистора/наистина не сън ги мерил/,но ми се струва че те са общи и за трите цвята,но може и аз да съм закачил от късмета на Коцев.
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

dima написа:
изпращам схема,не мога да гарантирам дали е същата,но схемата на платката на кинескопа е 1:1.Гледах двата транзистора/наистина не сън ги мерил/,но ми се струва че те са общи и за трите цвята,но може и аз да съм закачил от късмета на Коцев.

Не, не е това дето аз имах проблем.
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Фев 01, 2007 0:01    Заглавие: Отговорете с цитат

mitachi написа:
Оказа се транзистор 2SC1815.
За този транзистор потвърждавам че прави проблеми в най масовото китаиско шаси в момента със процесор LC(малкия корпус) и LA76810 До него има още един 2SA1015 Предполагам че нарушава преходи от разряди в" качествените" кинескопи на тези тояги Абе с една дума жална ни маика с тези измислени дефекти дето не са ни ги преподавали даскалите навремето Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
veno
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 01, 2007 6:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Имал съм подобен случай с PHILIPS, след голямо чакане реших да отворя цокъла на кинескопа, където намерих посиняло краче на R-катода. Смених цокъла и дефекта не се е появявал вече година. Дано съм дал идея!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joro_61sv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Малта

МнениеПуснато на: Чет Фев 01, 2007 9:17    Заглавие: Телевизор SVA D2105 Отговорете с цитат

По времето на прочутите Електрони 380/382/280 и т.н. имах същия проблем. КТ940 доста често ми носеха приходи та тогава реших проблема така :охладих съмнителния транзистор с памуче напоено със спирт или го подгрях споялника и дефекта се прояви.Като го измерих даваше здрав!Успех!
Потърси "Телевизор SVA D2105" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Телевизор SVA D2105" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети