Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
DVB-S & Програматори Smartmous и Vp-30

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пон Яну 29, 2007 12:53    Заглавие: DVB-S & Програматори Smartmous и Vp-30 Отговорете с цитат

Надявам се някой да се е сблъсквал с проблема и да може да помогне. Става въпрос за тези два програматора и работата им с ProgDVB и друг софт за сателитно приемане с компютър. Проблема ми е че неще да стане управлението от ProgDVB-то към програматора. За сега опитите са с Vp-30 и съответния плъгин IrdetoCAM.dll.
Samrtmouse неможах нещо да открия да закупя. Изкам да подчертая че системата се гласи за легално гледане на Булсатком с валидна карта. Информацията ми е недостаръчна в тази насока и затова търся идеи и решения. Благодаря предварително.

PS. Забравих да спомена че хардуера е DVB-S SkyStar 2 на Technisat
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 30, 2007 12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Май ударих в трета глуха с тая тема, а мислех да пускам и за H264 HDTV. Май е раничко за това в BG Crying or Very sad
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 30, 2007 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

www.dvb-bg.com
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ELP. Неми стана ясно само как се превключват режимите smartmouse и Phoenix на този програматор. Confused
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 18:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой точно ,че аз имам един тука ама още от времето със силвър карти ,не съм го ползвал и трябва да разровя документацията. Ето нещо което намерих ако става ще ти пратя и схемата.

Привет тебе творящий! Выношу на ваш суд конструкцию, которая заменяет три подобных, а именно: PHOENIX, SMARTMOUSE, SEASON. Может это кому-то покажется не разумным, но я приследовал цель – “всё в одном”. Если кому-то не нравится сия идея, может дальше не читать.
Схематика создана по подобию старых разработок (не моих), но с некоторыми доработками. Перечитав описание подобных аппаратов, можно сделать вывод, что феникс от смарт-м. отличается не только тактовой частотой (J2), но и в некоторых случаях инверсом сброса (J1), что легко преодолимо в этом аппарате. Некоторые программы автоматически определяют какой полярности необходимо подавать сброс, сначала подаётся сброс одной полярности, а затем, если не было ATR карты, подаётся импульс другой полярности.
Для перехода к логированию(1), эмуляци(2) или в режим смартм./феникс(3), необходимо поставить переключатель режима S1 в определённое положение(*). Все переключения можно сделать и обыкновенными джамперами, но велика возможность ошибиться в их установках, что приведёт к плачевным результатам. Не все программы используют соединение линий DTR,DSR и CTS (4,6,8 в 9pin COM) , это можно получить переключив переключатель S2 в необходимое положение. Главное, не вставляйте карточку в слот, если переключатель S1 в положении эмуляции, это чревато!
Если вы загубили что-либо, не высказывайте мне ваши соображения, это говорит о вашей некомпетентности, это тоже самое, что посадить обезъяну за руль, а после аварии она будет утверждать, что ваша машина не умеет ездить.
Для эмуляции и логирования, к устройству, через разъём, подсоединяется зонд, выполненный в виде карточки, смотрите на рисунок (печатка на зонд не представлена). Длинна провода зонда должна быть небольшой, т.к. TТЛ уровни очень чувствительны к помехам, я думаю 50см будет достаточно. Для подсоединения зонда, я использовал обычный 5-штырьковый разъём от аудио аппаратуры.
Конденсаторы обвязки МАХ232 2,2-10мкФ/35В, остальные не ниже16В. Диоды отечественные. Светодиоды любые, с небольшим током потребления.
Разъёмы и переключатели вы можете использовать любые подходящие, естественно с переделкой печатки. Питание устройства 7-12В, любое.
Размеры платы устройства 125мм*68мм.
Если вы нашли какие-либо недостатки , пишите мне, я постараюсь ответить. Не спрашивайте меня какие программы можно использовать, я не программист. С уважением SOLO.
Върнете се в началото
Потърси "DVB-S & Програматори Smartmous и Vp-30" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "DVB-S & Програматори Smartmous и Vp-30" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети