Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
транзистори по параметри
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
crashtest
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 10:42    Заглавие: транзистори по параметри Отговорете с цитат

Здравейте! Бихте ли ми помогнали в избора на двойка pnp - npn транзистори със следните параметри!
Pc max >= 1,5W
Uce max >= 22,68V
Uce min = 2,5 V
Ic max >= 1,74 A
t = 40 C
Мерси предварително на отзовалите се!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбирам всичките т.н. параметри които си посочил (вероятно са плод на някакви сметки), но когато става дума за подбор на двойка транзистори с различна проводимост от съществено значение е тяхното усилване.
Максималните параметри се дават като <= Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
crashtest
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми да! Плод на разни сметки са! Става дума за безтрансформаторен усилвател с изходна мощност 5W! Никъде не е опоменато коефициент на усилване на транзисторите единствено се знае, че разликата в бетите им не трябва да е по - голяма от 5 до 8 %! Бях харесал едни BD505, BD506, но на тях минималното напрежение колектор - емитер е 0,7 V, а на мен ми трябва да е 2,5V! За параметрите! сега ще изясня!
Pc max - мощност
Uce max - максимално напрежение колектор - емитер
Uce min - минимално напрежение колектор - емитер
Ic max - максимален ток на колектора
t - температура на работа!
Това са всички данни които мога да предоставя! Мерси предварително!
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 11:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Един съвет - прочети малко някоя книжка най-напред.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

"Полупроводникова техника","Полупроводникови прибори" на Атанас Шишков примерно.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Понятието минимално напрежение СЕ или напрежение на насищане е параметър ,който колкото е по-малък -толкова по добре. Мощността от 1.5 вата ти е разсейваната при работа на усилвателя ,но максималната колекторна мощност трябва да е поне 10 пъти по-голяма ,иначе ще пържиш яйца върху крайните. За корпус ТО3 1.5 вата е допустима и без радиатор ,с малко радиаторче ще си ОК ,но Рс мах по малко от 25 вата не ти препоръчвам.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 23:36    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Понятието минимално напрежение СЕ или напрежение на насищане е параметър ,който колкото е по-малък -толкова по добре.

Ясно е че е то само че съгласно международните стандарти напрежението на насищане се означава Uce sat.Ясно е че е и по-добре да е по-малко като стойност просто щото така намаля разсейваната мощност,но при тая изх.мощност и добре подбрани транзистори (все пак сме 2007ма год.,а не 1965та и транзистори за такъв усилвател има купища от мощни,та по-мощни) и добре оразмерен радиатор,тва напражение не играе почти никаква значима роля.
Все пак избираме крайни за 5ватово стъпало,а не BU за 29 инча ХО дето работи при много тежък режим Idea
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nasko70
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: гр.Бургас

МнениеПуснато на: Нед Яну 28, 2007 7:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти кажа не си заслужава да си хабиш нервите и да търсиш еднакви тразистори и т.н и то като става въпрос за 5 вата .Има хиляди интиграли които ще ти дадът този ватаж. не се мъчи с транзистори.
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 01, 2007 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

nasko70 написа:
Има хиляди интиграли които ще ти дадът този ватаж. не се мъчи с транзистори.

В българския си имаме една хубава думичка "мощност" Laughing

И какво ще рече безтрансформаторен? Да не си чел нещо о началото на транзисторната ера, когато при лапмите са били нуцни трансформатори Laughing
Върнете се в началото
crashtest
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 22:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
nasko70 написа:
Има хиляди интиграли които ще ти дадът този ватаж. не се мъчи с транзистори.

В българския си имаме една хубава думичка "мощност" Laughing

И какво ще рече безтрансформаторен? Да не си чел нещо о началото на транзисторната ера, когато при лапмите са били нуцни трансформатори Laughing

Винаги съм се учудвал какви професори има в този форум!
1-во: ( @RC ) За параметрите съм казал, че търся транзистор с параметри примерно Uce max по - голямо от това което съм написал... следователно знака е правилен
2-ро: ( @Гост ) Отвори книгата на шишков, която мисля по - горе ми препоръчахте... Полупроводникова техника... 2-ра част... Усилватели и интегрални схеми на 145-та страница и ще разбереш за какви безтрансформаторни усилватели става дума
и 3-то: ( @Гост ) за да питам за транзистори значи това ми трябва! Ако питах за интеграла (въпреки, че пак щеше да има остроумни и неуместни отговори както винаги) щях да уважа отговора ти!
Не целя да обидя някой... не мисля и че нарушавам приличния тон на форума... пълен със специалисти, които при пряко зададен въпрос ходят да вадят вода от 500 кладенеца, единственото което правят е да НЕ отговорят на въпроса!
Пак казвам... не целя да се заяждам или да нарушавам "дисциплината" във форума, извинявам се, ако има правописни грешки в мнението и... Мерси за вниманието което сте отделили да прочетете този пост!
Върнете се в началото
Потърси "транзистори по параметри" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "транзистори по параметри" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети