Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV Sony KV-29FQ85K
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bea
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 14:49    Заглавие: TV Sony KV-29FQ85K Отговорете с цитат

Здравейте,вероятно не ми е тук мястото тъй като съм далеч от вашите професии и знания и се извинявам предварително за неграмотното обеснение което ще направя за проблема си,но нямам възможност да отида в сервиз тъй като съм в Африка и няма кой да ми помогне,модела Sony KV-29FQ85K е непознат тук и не се продава, а местните специалисти тук никога не казват това не го познавам и не е за мен и се страхувам да им поверя техниката си.Проблема е следния- индикатора за стенбай започна да мига 16 мигвания интервал после още 16 мигвания и съответно телевизора не може да се пусне.Изключих го от мрежата като неколкократно го пусках да проверя има ли промяна винаги 16 мигвания.След като минаха около 20 часа при изключено положение като пуснах телевизора индикатора не мигаше и той проработи.Много ви моля кажете имам ли проблем или не-имам ли повреда ако да каква е и какво да направя,мога ли да пусна телевизора или ще му направя по голяма беля?Той е включен в разклонител MG в който има предпазител и на него нищо му няма тоест не мисля, че може да е от токов удар, но знам ли...
Благодаря Ви!
Беа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали в тази последователност от 16 мигвания няма някъде по-голяма пауза?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bea
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Не няма по голяма пауза,винаги бяха 16 равномерни мигвания след това интервал и той беше един и същ -около секунда и после пак 16 равномерни мигвания -интервал и т н
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 15:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако шасито е АЕ6 то тази грешка говори за проблем с PIP модула.
Но по начина по който е поставен въпроса, не виждам това какво ще ти помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bea
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви от сърце за отговорите-на вид не изглежда така телевизора както на снимката в ръководството линк за което сте посочили.От един сервиз на Сони в БГ ми казаха че вероятно било захранването и че трябва да сменим някакъв интеграл, а един местен техник че имало проблем в меморизацията щом миганията са повече от 10
Благодарение на вашия отговор че проблема е в PIP се сетих нещо което ви моля да кажете възможно ли е-точно преди да се появи проблема малкият ми син беше този който си пускаше телевизора-възможно ли е от дистанционното той да е забъркал нещо за да се появи тази PIP грешка да е натиснал не каквото трябва?Или категорично става дума за повреда?Мога ли да пускам сега да работи телевизора-индикатора на стендбая си свети нормално и нищо не мига или рискувам да го повредя повече ако го пусна да работи?
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Bea написа:
...точно преди да се появи проблема малкият ми син беше този който си пускаше телевизора-възможно ли е от дистанционното той да е забъркал нещо за да се появи тази PIP грешка да е натиснал не каквото трябва?

Едва ли е виновно детето, още повече, че грешката се появява спорадично. По-скоро вероятно става дума за "назряващ" проблем. Какъв е той - трудно би могло да се каже така от разстояние. Трябва да се има впредвид и че на самодиагностиката не трябва да се вярва на 100%!
За сега не виждам нищо страшно, но ако проблема се появи отново и зачести - добре би било да му се обърне по-сериозно внимание.
Върнете се в началото
Bea
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 16:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря, че отделихте време да ми отговорите!Дано да се оправят нещата и не се налага да отваряме пак сами телевизор/преди година време имахме проблем с едно друго 100 херцово Сони и сами сменяхме платка по дадени инструкции така от разстояние по интернет слава богу оправихме се нищо не гръмна и си купихме настоящия модел от България и го довлякохме до тук с надеждата че няма да имаме проблеми ама на.. късмет/
Благодаря ви още веднъж!
Луда станах от ровене в нета и четене на неща дето не ми е работа Crying or Very sad
Също да добавя, че след по-внимателно разглеждане на ръководството за което ми пратихте линк мисля е друг телевизора ни
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Bea написа:
..От сервиз на Сони където пратихме близките ни в БГ да се консултират са казали, че вероятно е захранването към кинескопа и е нужен този интеграл MCZ3001D който май трябва да се запоява -...

Доста несериозно ми звучи подобно Rolling Eyes изказване за подобен сериозен сервиз.
Съвета все пак ми е да се обърнете към сервиз.
(Няма ли някое българче наоколо Smile или човек който да е малко по в час?)
Върнете се в началото
Bea
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление всички българи наоколо са доктори Shocked изпитваме ужас за местен сервиз от доста време сме тук и си познаваме хората -там ще го довършат -никакъв начин ли няма сами да се оправим?Преди доста години сами разглобихме един Краун телевизор и пратихме всичко в Бг без кинескопа и после го сглобихме след отремонтирването на повредената платка успешно -тоест сме старателни ученици само да ни обясни някой какво да направим
Значи поред вас не е захранване и причината е този интеграл който казват, че трябва да сменим?
намерих в нета че това е шасито за нашия модел AE-6BAD/Y не зная различават ли се много от това на което посочихте линк
Върнете се в началото
Bea
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2007 10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
може ли някой да ми помогне със схема на шаси AE-6BAD/Y -от къде бих могла да я намеря?
Благодаря ви!
Върнете се в началото
Потърси "TV Sony KV-29FQ85K" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV Sony KV-29FQ85K" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети