Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Samsung 959NF - сервизно меню???

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ratibor
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 14:22    Заглавие: Samsung 959NF - сервизно меню??? Отговорете с цитат

Възможно ли е изобщо да се влезе в такъв режим при този модел монитор? И ако е възможно - как?
Или все пак само с програматор става? Трябва да се регулират цветовете, зеленото е в повечко. Ако става само с програматор - кой и къде би могъл да ми помогне?

Принципно намерих това - http://monitor.net.ru/forum/viewtopic.php?t=37230

Явно с меню не става Sad
Дали някой би могъл да ми продаде такова устройство?
Или да ми го даде под наем за ден-два?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Мониторите SAMSUNG се настройват само с устройството Softjig (наречено от SAMSUNG още DDC Manager). То се включва между паралелния порт на компютъра и монитора, а също и към сигнал генератор или VGA изхода на компютъра. В линка, който си дал има повече писано по въпроса. Готови такива устройства са MTI-2031 и MTI-2050 на Mastech Corp. Такива може да има в оторизираните сервизи на SAMSUNG, но не във всички, понеже устройството не е въобще евтино, въпреки, че не е нищо особено. Можеш да си изработиш сам или някой да ти изработи по дадените в линка материали. За работа на устройството трябва да се инсталират някой драйвери. Те и самата програмка са също са дадени в линка. Там има и упътване за работа със софтуера. Трябва да се има предвид, че работата с този софтуер и устройство е нещо много бавно, трудно и изнервящо. При грешка, а такава може да се допусне лесно, е възможно монитора да се разстрои тотално. Ще ти е необходим още и файл за модела. Този файл е индивидуален за отделните шасита. На теб ти е необходим файл AQ19NF_MIT_BNC.mdl. Ако желаеш мога да ти го изпратя на email.
По принцип този модел е с хубав кинескоп на MITSUBISHI, но след около 2000-2500 часа работа започва сериозно да зеленее. За щастие, обаче това може да отстрани с регулировка с Sofjig-а. Може да пробвате да го регулирате и с потребителското меню. Желателно е освен това да се сменят електролитите около RGB процесора (върху него е закрепен голям радиатор) и да се презапой дъната платка, особено около вторичната страна на захранването.
Върнете се в началото
Ratibor
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2007 17:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Гост
Много благодаря! Дали ако го докарам монитора при тебе ще свършим работа? За съжаление като си бил Гост не мога да видя никакво инфо за тебе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2007 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, при мен ще бъде трудно да бъде донесен, тъй като съм от другия край на България - Варна. Ако става въпрос за София, имам информация, че K&K сервиз (kkservice.bg) на Искърско шосе имат това устройство и софтуера за него. Те са и гаранционния сервиз на този монитор. Предполагам, че за тях извършването на тази регулировка е нещо обичайно. За други места в София не зная дали могат да свършат тази работа, но вероятно има самоделни устройства, направени по линка, който е даден по-горе. Евентуално останалите колеги от форума, ако знаят такива места могат да се включат. Успех!
Върнете се в началото
Потърси "Samsung 959NF - сервизно меню???" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Samsung 959NF - сервизно меню???" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети