Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
вредни излъчвания от трафопост
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
matrici
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2007 21:24    Заглавие: вредни излъчвания от трафопост Отговорете с цитат

Живея в апартамент,в съседното помещение на който е поместен голям трафопост,захранващ няколко съседни жилищни блока.Всъщност самият трафопост е в мазето,а на нивото на жилището ми,през една тухлена стена е маслен охладител.Имаме дете на 3месеца.Въпроса ми е:Може ли някой да каже има ли опасни излъчвания,които биха навредили на детето и на нас,кой и как би могъл да направи замервания,и какво бихте ме посъветвали -аз не разбирам от тези неща,а като съм споделял тук-там мненията са били различни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2007 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен силното пулсиращото магнитно поле(характерно за всеки индуктивен елемент,камо ли такова чудо) ...май няма други.Някъде бях чел обачеза израждане на земеделските култури под електропроводите за високо и свръхвисоко напрежение (над 400 КV) в следствие именно на електромагнитното поле.Виж обаче магнитните наколенки на един клепоух господин са полезни Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2007 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърни се към "NovaTV" бяха правили филм по въпроса, доколкото си спомням за цяло село (или квартал) с много трафопостове близо до къщите и имаше доста неприятни последици Sad Метни им един мейл на PR отдела, мисля че ще ти обърнат внимание.
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 2:07    Заглавие: Трафопост Отговорете с цитат

Не е полезно 100%. Трансформатора има много вредни излъчвания. Обърни се към някои за това.
Поне може да навиеш огромни бобини за индукция и да си правиш ток.
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 2:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай тези трансформатори са отлично екранирани. Но за собствено спокойствие вземи един стар WEF и го пусни на средни вълни до стената на трафото ако забъмчи и застене може да се притесняваш.
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си мисля че е вредно.Колкото и да са екранирани все пак излъчване си има.Според мен ако човека се обърне към някоя лаборатория в БАН или техническия университет биха могли да доидат и да премерят каква напрегнатост има магнитното поле в апартамента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо тогава в чужбина никъде не правят такива изпълнения? Високото напрежение е винаги на голямо растояние от места където живеят хора. Казват също че освен магнитното поле има и йонизиране на въздуха, което е вредно в такива големи дози.
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Дотук само ала-бала. Викаш РИОСВ. Правят ти измерване на напрегнатостта на полето. Ако е под нам колко си, няма страшно, ако е повече бягай. Мога да погледна точните цифри на бачкането довечера. Не ги помня защото при мен са преизчислени в допустимо време на пребиваване в рамките на денонощието. Най-вероятно ще попаднеш в категорията "под", но все пак е хубаво да се премери, защото, ако е "над" последствията могат да бъдат сериозни.
cazo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Vaklin - ще ти бъда благодарна ако погледнеш въпросните цифри.И аз се интерисувам от ози въпрос.
А дали мога да направя нещо по въпроса да го махнат този трафопост???????? Question
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 22:34    Заглавие: Re: Трафопост Отговорете с цитат

ji4kajiata написа:
Поне може да навиеш огромни бобини за индукция и да си правиш ток.

Ти това сериозно ли го каза?
Върнете се в началото
Потърси "вредни излъчвания от трафопост" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "вредни излъчвания от трафопост" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети