Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Дъно Gigabyte SocketA/462
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
batniky
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2007 13:31    Заглавие: Дъно Gigabyte SocketA/462 Отговорете с цитат

Опитвам се да съживя едно дъно на сокет 462 .Като ми го донесоха беше с надути кондензатори и не светваше.Смених ги - пролема остана .след по-обстоен преглед смених 2 мос-фета захранващи цпу-то. Изгря но до там че само пищи и то "2 дълги пауза 3 дълги" не намерих инфо за сигналите.Има и нещо друго кондензаторите старите бяха 3300u/6.3V а аз сложих 3300u/10V Fujicon RA Series .
Въпроса ми е проблем ли е за дъното разликата от6.3 до 10В и разликата най-вероятно в импеданса на кондензаторите? Idea

Последната промяна е направена от batniky на Чет Яну 18, 2007 15:13; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=8299&topicshow=%C4%E0%20%EF%EE%E3%EE%E2%EE%F0%E8%EC%20%E7%E0%20%EA%EE%ED%E4%E5%ED%E7%E0%F2%EE%F0%E8%F2%E5

И какво значи тоя бийп код? Биваше да напишеш....

Смени останалите MOSFET-и както и останалите кондензатори около процесорния цокъл...
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Слагай храбро 10 волтови кондензатори,че докато прочетеш темата за качествените кондензатори това дъно може и да излезе от употреба Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Първата страница е достатъчна, по-точно първия пост - изписани са качествените и боклуците кондензатори. Като са изгорели споменатите 2 мосфета предполагам че са изгорели и останалите или са на път да изгорят, че при едно качествено претоварване/прегряване (гаранция са прегрявали за да се надуят кондензаторите) си променят характеристиките. Процесора пробвал ли си го на друго дъно как ще се държи? И още нещо - на някои дъна по подразбиране са им включени оборотомерите на вентилаторите, и при липса на активност "мислят" че са спрели вентилатилаторите (които ги няма) при което дъното само пищи...
batniky
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:40    Заглавие: re Отговорете с цитат

темата с кондензаторите съм я чел много преди да напиша този пост .Всичките мос-фет-ове съм ги проверил и са здрави поне преди да го включа след смяната на кондензаториите и мос.Вентилатора е си е включен и си върти не е от там.Има един Лед който трябва да свети след като се подаде захранване на дъното без да е стартирано -той не свети и по-важното е че като го стартирам същия този започва да премига ще кажеш че не му стига ток да запали .сигнлите съм ги писал и ми се сториха много необичайни защото ги чувам за първи път.
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

С друго захранване пробва ли? Тоя светодиод се храни от 5V Stand By
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

На чипа на биоса на лепенката какво пише?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
batniky
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2007 13:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвал съм други захранвания други памети други процесори други видео карти ..няма рзултат .На захранването имам stand by =5В след тригера също който си работи иначе дъното няма да завърти.БИОСА на AMI .не съм сигурен какви номера е точно не съм на работа ..." Rolling Eyes трябва да се учи"
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Яну 17, 2007 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо Jamicon незнаят че произвеждат такава серия RA Series?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
batniky
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 17, 2007 21:26    Заглавие: Fujicon Отговорете с цитат

И аз се позачудих но ма има май такива Laughing
http://home.comet.bg/datasheets/Capacitors/RA%20SERIES-Fujicon.pdf
Върнете се в началото
Потърси "Дъно Gigabyte SocketA/462" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Дъно Gigabyte SocketA/462" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети