Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
220V - 90-120V 0,5-1A

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2007 2:34    Заглавие: 220V - 90-120V 0,5-1A Отговорете с цитат

Здравейте колеги, даите идея как най-лесно може да се свали 220 на 90 до 120V около 0,5А или ампер. Без галванично разделяне! Има едни регулатори които стабилизират около 100 - 120V, интересува ме за подаване на няпрежение на импулсни захранвания, които работят с AC/DC 90 - 120V / 40Hz do 120Hz. Имам няколко идеи, но не съм ги тествал. Интересувам се от някоя схема, която знаете, че ще работи. Или сте я тествали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2007 7:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Най сигурно си остава класическия трансформатор. Ако имаш обикновен такъв със среден извод на първичната можеш да използваш него , а иначе продават по магазините 220-110 за уредите които пристигат от Щатите.
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2007 14:27    Заглавие: 220V - 90-120V 0,5-1A Отговорете с цитат

Да бе да знам и имам много такива, но искам да вградя няколко елемента в кутиите на захранванията (има място и за радятор), така, 4е да влиза направо 220V, без външни елементи.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2007 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждал съм преработени импулсни на факсове Панасоник ,от 120 волта -сменят се електролита на входа с 400 волтов ,евентуално греца или диодите ,ако е нужно и накрая -ключовия транзистор с поне 600 волтов. Дано да ти е от полза .
Върнете се в началото
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди използвах големият трансформатор от руските телевизори "Рубин" за да си намаля напрежението до 110 волта за монитора ми. Ама така като гледам тази алтернатива е малко големичка и не те устройва. Smile
Върнете се в началото
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 13:08    Заглавие: 220V - 90-120V 0,5-1A Отговорете с цитат

ELP аз това си мислех да направя, но нещто меизмързя, а пък и незнам това как ще се отрази на ВЧ трансформатора с подаваното му напрежение. В този вариянт ще ртябва да преизчислявам и резисторните ограничители. За транзистора мисля, ще няма проблем, поне на малките захранвания, които са за 2А (оригинални американски са, не познатите ни китайски боклуци).
Мисля че по параметри, като го гледах беше до 1200V. За другите модели захранвания е още повече разправия, защото имат по 4 и по 6 ключови транзистора.
Ще видя, ако остане малко време, ще минавам на този вариянт с преизчисляване, но все пак ако някой има тествана схема на понижаващо устроиство с накакъв стабилизатор (тествал я е, или знае че работи) да я пусне.
Колев - е да трафа е малко голям (иначе имам такива).
Благодаря за отговорите.
Върнете се в началото
Потърси "220V - 90-120V 0,5-1A" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "220V - 90-120V 0,5-1A" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети