Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Самсунг шаси SCT11D и проц SZM-137M3 не тръгва
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2007 15:08    Заглавие: Самсунг шаси SCT11D и проц SZM-137M3 не тръгва Отговорете с цитат

Проблема е следния .При пускане захранването заработва и има високо но без картина и говор екран почти тъмен . След многобройни опити с бутоните отпред може и да се покаже картина и говор и бутоните отпред както и дистанционното почват да работят . Сменена е КА7630 имам напреженията след нея . Имам и 5.1в ресета на процесора . Памет презаписвана . Според мен е процесора . Дали кварца му 32.7 мгх не прави нещо .Някой нещо излъгвал ли го е този процесор. Най лесно се показва картина като за момент напрежението на първо краче на КА7630 се даде към маса и тръгва веднага с говор и картина . С една дума при включване на телевизора светодиода светва в червено както си трябва когато е на стен бай а в същото време работи хоризонталната развивка че имам високо.Нещо да ме насочите.
angele
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2007 19:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Удължи времето на ресета с един кондензатор към 1 краче на схемата за проба
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2007 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Телевизора го прави друг стабилен колега и днеска го донесе при мен дано двамата го направим . При него е донесен че гъне картината и размера е голям . Сменил е едно кондензаторче в захранването и всичко се нормализирало. Когато е дошъл клиента на другия ден да го вземе то телевизора не тръгва.И почват мъките .Просто процесора веднага включва хоризонталната развивка а не се задейства останала част и остава в стен бай.Утре ще отсъствам от сервиза но в четвъртък го продължаваме.
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 3:59    Заглавие: Re: Самсунг шаси SCT11D и проц SZM-137M3 не тръгва Отговорете с цитат

С това ТВ май пак се очертава купон. Laughing Laughing Laughing
коцев написа:
... Най лесно се показва картина като за момент напрежението на първо краче на КА7630 се даде към маса и тръгва веднага с говор и картина ...
Коцев, на 1кр. е захранването за 5-те волта от 9кр. на КА7630 Shocked Ако не бяха 47-те ома - можеше да опукаш SMR-а и крайния.
коцев написа:
... Имам и 5.1в ресета на процесора . Памет презаписвана . Според мен е процесора ...
За RESET-а не е достатъчно да има 5V. Те трябва да идват 25mS след 5-те волта на захранването на процесора. Тези 25ms провери ли ги?
angele написа:
Удължи времето на ресета с един кондензатор към 1 краче на схемата за проба
angele, и аз като тебе щях да се вържа и да напиша същото. Но вече знам от другаря Коцев, че не трябва много да му се вярва на това, което е писал преди 22часа. Затова проверих и видях, че RESET-а не е на 1, а на 3кр. и затова първо трябва да смени/увеличи С810.
коцев написа:
...Просто процесора веднага включва хоризонталната развивка а не се задейства останала част и остава в стен бай...
Пак си сложил каруцата пред коня Laughing
Хоризонталната развивка се включва от видеото М52777.
Видеото се включва от захранването 5 и 8 волта.
Те се включват от КА7630.
КА7630 се вкл. и изкл. от 4кр.
4кр. се управлява от 18кр. на процесора. Какви са напреженията?
Ето от тука трябва да почнеш:
Изключваш захранването от 4кр.
Проверяваш sby.
Включваш от дистанционното.
Проверяваш 18кр. и т.н.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 9:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Мале мале мале ! Вчера ме нямаше но днеска вече съм на линия.Евала Владко за изнесената лекция.Въобще не съм си правил труда да видя как става пускането на хоризонталната развивка и карах по инерция .Просто колегата ми демонстрира как го пуска и това и писах.Информацията дето я даде е повече от полезна и днеска ще я използваме. Благодаря още веднаж. Very Happy
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето какво направих и измерих.
Вдигнах 4 краче на КА7630.При пускане на крачето нямам напрежение а това дето идва от процесора се мени от нула волта до 3.5в и пак пада на нула и пак на три волта и имам хоризонтална развивка.
Вдигнах и 18 краче на процесора във въздуха и напрежението на него също пулсира от нула до 3.5в . Тогава според вас процесора ли прави тая магария ? Sad
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Сменете кондензаторите на 1кр. на KA7630-1000,470 220мФ и ще си тръгне нормално!
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 15:13    Заглавие: Отговорете с цитат

кондензаторите са сменени заедно със схемата и на 1во краче са 9.8в а на второ 13в .Кондензаторите са С808 и С819 и двата по 1000 мкф.и С 809 220мкф.
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

А кондензаторите на 125в по 100мф?
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 19:51    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Ето какво направих и измерих.
Вдигнах 4 краче на КА7630.При пускане на крачето нямам напрежение а това дето идва от процесора се мени от нула волта до 3.5в и пак пада на нула и пак на три волта и имам хоризонтална развивка.
Вдигнах и 18 краче на процесора във въздуха и напрежението на него също пулсира от нула до 3.5в . Тогава според вас процесора ли прави тая магария ? Sad
Не разбрах какво точно си направил, но не може без напрежение на 4кр. - пак да работи развивката Shocked Възможно е процесора да прави магарии, но преди това трябва да провериш още някои неща:
1. След включване на ТВ-то идват 13-те волта към 1 и 2кр. на KA7630. 5-те волта за sby излизат веднага на 9кр. Може да ги измериш на паметта, IR-приемника или 34кр. на процесора.
2.Няколко mS след това идва RESET-a на 6кр. на KA7630 и отива към процесора, като закъснението се определя от С810 към 3кр.
3. В този момент нивото на 4кр. на KA7630 трябва да е ниско, по-малко от 0,8 волта. Това е вход на схемата и ако не е ниско - спокойно може да го дадеш към маса. Това трябва да спре 8-те волта на 8кр. на KA7630 и съответно 5-те волта от 7805. Трябва да спре и развивката Exclamation .
4. Нивото на 18кр. на процесора трябва да е ниско. Проверяваш за утечка някой от бутоните.
5. Включваш от дистанционното. Нивото на 18кр. на процесора трябва да стане високо и нивото на 4кр. на KA7630 също трябва да стане високо - повече от 2 волта (след като си махнал масата).
6.Проверяваш 8-те волта от KA7630 и 5-те от 7805.
7. Проверяваш още: Кварца, паметта(със смяна, а не само презапис, както си писал горе), SDA и SCL шините, H-SYNC, V-SYNC, 16кр. - HOLD IN и 8кр. не знам за какво е, но не е лошо да го видиш и чак тогава евентуално може да мислиш за процесор. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Самсунг шаси SCT11D и проц SZM-137M3 не тръгва" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Самсунг шаси SCT11D и проц SZM-137M3 не тръгва" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети