Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Panasonic 21S4 - вдига напрежение

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 11:58    Заглавие: Panasonic 21S4 - вдига напрежение Отговорете с цитат

Колеги, имам за ремонт един телевизор Panasonic 21S4, на който захранването му вдига напрежение и гори предпазния ценер. Захранването е с STR58041A, сменях го, но не е от него, сменени са и кондензаторите в захранването. Проверих всички елементи в захранването и вторичната му част, но не открих дефектен елемент. Модела е без оптрон.
Някакви идеи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Обратната връзка е през R810/L805/D811 и отива на кондезатор C811. Там напрежението трябва да е околу 40в. Виж някой да не поставил наобратно тоя кондезатор. Нещо ми се върти в главата , че някъде беше погрешно означен на платката един кондезатор. Провери поляритета по схема.
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 18:28    Заглавие: Отговорете с цитат

mitachi написа:
Обратната връзка е през R810/L805/D811 и отива на кондезатор C811. Там напрежението трябва да е околу 40в. Виж някой да не поставил наобратно тоя кондезатор. Нещо ми се върти в главата , че някъде беше погрешно означен на платката един кондезатор. Провери поляритета по схема.

Това, което ми каза е наред. Проблема излезе от студени спойки на видеопроцесора. За това захранване е нормално да вдига напрежение без товар Exclamation

Последната промяна е направена от Tokio на Пет Дек 29, 2006 16:20; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да напомня за бувата А на STR58041 дали я има,че някой път като се забудали човек!
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

radoslavn написа:
Само да напомня за бувата А на STR58041 дали я има,че някой път като се забудали човек!

Ако беше обърнал внимание на първия ми пост, щеше да видиш, че буквата "А" на STR-а съм я подчертал, което би трябвало да означава, че съм запознат с тази "подробност".
Върнете се в началото
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава остава да е менте STR-a-новия!
Вникакъв случай не съм имал намерение да подценявам квалификацията,Ви!
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 0:16    Заглавие: Отговорете с цитат

radoslavn написа:
Тогава остава да е менте STR-a-новия!
Вникакъв случай не съм имал намерение да подценявам квалификацията,Ви!

Колега, ти май не си прочел цялата тема. Няма дефектни или мента части, дори и оригиналния STR e изправен. Дефекта излезе от студени спойки на задаващия генератор. Когато няма генерации, няма и товар за захранването и то вдига напрежение. Захранването на този модел няма обратна връзка с вторичната част. Погледни схемата и ще се убедиш, че ти казвам истината. Аз се заблудих, защото помислих, че щом захранването е с STR, той би трябвало сам да си регулира напрежението, а в този телевизор не е така, или поне не и без товар.
Върнете се в началото
Потърси "Panasonic 21S4 - вдига напрежение" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Panasonic 21S4 - вдига напрежение" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети