Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Булсатком
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 15:23    Заглавие: Булсатком Отговорете с цитат

Зададох пределно елементарен въпрос в най-верния форум за сателитна телевизия и не мога да получа простичък отговор. Явно гладът там е по-голям и от този в радио и телевизионните сервизи. Дано тук има някой отзивчив и не меркантилен да помогне.

Та въпросът от другия форум е:
-----------------------------
Здравейте!
Имам няколко въпроса по отношение на Булсатком на които не намерих отговор в сайта им, а местният дистрибутор нещо не успявам да го попитам.

Кажете ми ако искам инсталация на втори приемник какво точно ми дават, как се прави и т.н. Ще ми трябва ли втора карта или само RS232 кабел? Той 1 към 1 ли е или е crossover? Какви настройки и къде трябва да направя в приемниците за да знаят кой е мастер и кой подчинен? Или нищо не трябва да правя? Сигналът от LNB с прост сплитер ли се праща на двата приемника като на единия му се спира напрежението за поляризация или се ползва специален модул?

Не съм в час и ако някой ме светне ще съм му много благодарен!
-------------------------------

След което човек луд да беше щеше да схване какво питам. Вижте какво отговориха...
http://www.dvb-bg.com/showthread.php?p=45161#post45161
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 17:59    Заглавие: Отговорете с цитат

RS232 е за флашване. Кабела от антената се разделя на две с високо честотен сплитер и се подава на двата приемника. Карта за втория мисля че трябва да има защото при този начин на връзване няма как да заработи.Но мисля че за втория се плаща някъква цена около 50% такса .Отговорите ми не са точни защото отдавна напуснах тази сфера .Но принципа е този доколкото съм разговарял с колегите.В крайна сметка не излиза по евтино от кабелната при положение че искаш да захраниш поне два независими телевизора.
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 19:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е точно така. Има някакъв кабел между двата приемника който може да е до 15 метра.
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Кабел до 15м. e RS232 - cross 2-3. Ако е само са този пакет, може само със сплитер, който да прехвърля DC от управляващия приемник. Ако втория трябва да избира произволни програми ти трябва двоен конвертор с вграден ключ.
Не се занимавам с това, но повече подробности като напишеш модела на приемниците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 23:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ваклине ,не мога да разбера какво още не ти е ясно -за сплитера ти се отговори ,трябва да е високочестотен с разделяне по DC на единия вход или на единия приемник да изключиш LNB Power ,ако има такава опция ,ти май очакваш някой да ти каже как може и без карта ,но за съжаление ,както и ти сам си забелязал ,понятието безплатен обяд изчезва все повече от тази област. Що се отнася до монтажа и настройката на двата ти приемника ,от фирмата са длъжни да ти дадат упътване ,като последно само ще попитам -писал си че не ти се дават пари за експерименти ,ами кажи какво искаш да направиш и ще ти кажа дали е възможно ,не ми задавай някакви теоретични въпроси -как работи това или онова!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 7:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Уточнихме се, че мисленето ни е коренно различно и няма да намерим общ език. За сплитера ми беше ясно и преди. И за другите неща ми е ясно. Питах само за какво е необходима връзката между двата приемника и едновременно с това карта на подчинения приемник. Ако някой ми отговори еднозначно на този въпрос ще имам база за размисъл. Това е. От тази работа кинти не могат да се изкарат и по тази причина няма логика да инвестирам. Просто ми е любопитно. Едни правят, други трошим. Така се поддържа баланса в природата. В личен разговор те попитах дали флашването на приемника сменя серийния му номер и ако е така как без да загубя много време (уточнихме се по-горе, че хляб/пари в тази работа няма) мога да проработя една такава процедура. Отговор не дойде. Само увъртане.

Абе на вас никога ли не ви е било интересно да хакнете нещо просто така, за кеф???
makom
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: RUSE

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Питах само за какво е необходима връзката между двата приемника и едновременно с това карта на подчинения приемник

Връзката служи за да се следи дали наистина е включен втори приемник или не си го занесъл на вилата и да плащаш половин такса!
Затова са и тия 15 метра като се смята че ще стигнат до другата стая.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 17:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
В личен разговор те попитах дали флашването на приемника сменя серийния му номер и ако е така как без да загубя много време (уточнихме се по-горе, че хляб/пари в тази работа няма) мога да проработя една такава процедура. Отговор не дойде. Само увъртане.

Ами как да ти отговоря като не съм го правил ,силно се съмнявам и ти дали ще успееш ,тя паметта му трудно се чете ,та камо ли да се запише. Ако не си забелязал ние в този форум се занимаваме с ремонти а не с хакерство ,пък и нали не ти се дават пари за експерименти - ти сам си противоречиш. Ще те питам още веднъж чисто теоретично - ти си прочел ,че номера на картата е вързан към номера на приемника -и сега искаш да си имаш два приемника с една карта -ако е това ,то не съм чувал по-странна идея! Ако не е това ,считам че увъртанията са по-скоро от твоя страна ,след като упорито отказваш да обясниш какво искаш да направиш. Така че аз съм дотук ,явно наистина начините ни на мислене са различни -сори !
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 18:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-различни неща искам. Да бачкат много приемници с една карта. Много приемници да могат да работят като втори приемник. Втория приемник да бъде на майната си от първия и т.н.
Няма странности в тези идеи. Никакви. Всяка една от тях представлява интерес и не само за мен. Познаването на теоретичната част предполага намиране на подход за решаването на проблема. Примерно имаш приемник в апартамента и на вилата. От понеделник до петък си в града, уикенда на вилата. Вземаш картата в джоба и си гледкаш. Така или иначе не си на двете места едновременно.
Та какво искам да направя ще се определи от това как е устроена цялата "музика". Все някъде са сгрешили "разработчиците".

Предложението за покупка на приемник и Irdeto CAM, не се приема, защото не е 28 лева.

Ма какво да обяснявам? Мисленето ви е станало 4:3, а на по модерните 16:9.
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ваклине, така повелява времето в което живеем - тесни специалисти! Широките не се котират вече! особено там накъдето сме се запътили Wink
Върнете се в началото
Потърси "Булсатком" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Булсатком" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети