Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Флопи за фотоапарат Sony Mavica MVC-FD91

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tisho
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2004 21:02    Заглавие: Флопи за фотоапарат Sony Mavica MVC-FD91 Отговорете с цитат

Нормалните хора използват флаш или друг тип носител за запис на снимките които направи фотоапарата ама Sony не Confused
Флопито е 1.44mb производство на TEAC с номер FD-01H.
Проблема е че фотоапарата като запише снимка си я чете само и единствено той.
Най вероятно е бил изтърван и главите на флопито са разместени.
Някаква идея как може да се настроят ?

Чудих се над варианта присаждане на флаш карта. не е невъзможно ама си е голямо багерче. Wink

Оптиката му е хубава 14х, F=5.2-72.8, Ф52. и май е единственото нещо заради което фотоапарата си струва да се възтанови.
Върнете се в началото
prophet
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: на края на света :-)

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте
модела е производство 1998 година , тогава малко от нормалните хора произвеждаха цифрови камери Wink . сега сериозно , мисля че е по-добре да не си губите времето с опити за донастройка <трудоемко и несигурно е >, а просто да подмените флопи драйва

поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

prophet написа:
здравейте
модела е производство 1998 година , тогава малко от нормалните хора произвеждаха цифрови камери Wink . сега сериозно , мисля че е по-добре да не си губите времето с опити за донастройка <трудоемко и несигурно е >, а просто да подмените флопи драйва

поздрави

prophet, Абсолютно си прав но в случай че не може да се намери съвместимо флопи не остава нищо друго освен да се отремонтира като възможностите са няколко:

1. Разместване на постоянния магнит в мотора - ремонта е изключително труден.
2. Разхлабване на болтовете които фиксират мотора ремонта е лесен, просто се регулира позицията на мотора с еталонна дискета за целта е нужен и осцилоскоп.
3. Прескачане на позиция на позициониращия винт за да се отремонтира просто е нужно да се прехвърли някоя стъпка наред или назад по позициониращия винт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tisho
Гост

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2004 17:00    Заглавие: Отговорете с цитат

prophet написа:
здравейте

поздрави

Здравейте,

Проблема е че няма от къде да изнамеря такова флопи.
Другия вариант е от лап-топ.
Електрически мисля че ще стане но механично май ще имам проблеми... Rolling Eyes
Върнете се в началото
prophet
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: на края на света :-)

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Тишо,
качих сервизното описание на камерата
http://fileshare.eshop.bg/equipment_mfg/SONY_20.html
дано това ти помогне

поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Tisho
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

prophet написа:
Здравей Тишо,
качих сервизното описание на камерата
http://fileshare.eshop.bg/equipment_mfg/SONY_20.html
дано това ти помогне

поздрави

Мерси,
Сервизното описание го имам Smile
Но не ми помага много.
Върнете се в началото
Потърси "Флопи за фотоапарат Sony Mavica MVC-FD91" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Флопи за фотоапарат Sony Mavica MVC-FD91" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети