Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ за микроконтролер
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kkkcorpse
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 19:26    Заглавие: Помощ за микроконтролер Отговорете с цитат

Здравейте.При опит да програмирам микроконтролер PIC16F84 с програматор Pro Pic и програма ICProg ми се получава следното нещо.Програмата ми изписва Verify faild at address 0000h.Признавам си не съм чел още за контролерите,а просто исках да проверя дали ми работи новосглобния програматор.Ако някой ми каже какво означава това ще съм благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 19:29    Заглавие: Re: Помощ за микроконтролер Отговорете с цитат

kkkcorpse написа:
Здравейте.При опит да програмирам микроконтролер PIC16F84 с програматор Pro Pic и програма ICProg ми се получава следното нещо.Програмата ми изписва Verify faild at address 0000h.Признавам си не съм чел още за контролерите,а просто исках да проверя дали ми работи новосглобния програматор.Ако някой ми каже какво означава това ще съм благодарен.

Виж при запис дали не си вдигнал защитата Very Happy Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kkkcorpse
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 19:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не не съм.Забелязах още нещо.Изписва devise not blank at address 0000h, когато му дам да го провери дали има нещо записано.А контролера е чисто нов
Върнете се в началото
kkkcorpse
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ми дадете ли да се поправя Smile.Имам две влючени защити PWRT i CP, въпроса е как да ги махна.Обещавам от утре да чета усърдно и да не задавам глупави въпроси Very Happy
Върнете се в началото
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

PWRT не е защита а таймер на захранването
CP (code protection) забранява да бъде изчетен микроконтролера , запранява се програмно след "__CONFIG" , мисля че може и в самия ICProg да се забрани в полето configuration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kkkcorpse
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами забраних го някак си обаче пак дава същата грешка
Върнете се в началото
фори
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 23:15    Заглавие: Отговорете с цитат

А провери ли настройките на програматора?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niakoi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Каръктаун

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 23:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Като си купиш нов контролер (става въпрос за PIC), той верно не е празен и затова програматора ти казва "devise not blank at address 0000h". Първо го изтрий и тогава го провери дали е изтрит (blank).
Предполагам, че ICProg има опция "Erase device" или подобна. И за СР бита трябва да има някъде отметка, ама не си спомням вече - от 5 години вече не пиша с подобни програматори.
Върнете се в началото
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Дек 21, 2006 0:57    Заглавие: Програматор Отговорете с цитат

Дори и да е нов мокроконтролера не трябва да дава това съобщение. Според мен има някакъв проблем с програматора или самият микроконтролер. Но може да се получи и от неправилна настройка на софтуера. Да не си сложил отметка за инвертиране на сигнала при подаване на команда четене. Виж фигурата която е като прикачен фаил. Също опитаи с оточняване на настройките.
Върнете се в началото
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 21, 2006 1:05    Заглавие: Програматор Отговорете с цитат

Това са настройките за програматора на МК. Влез в сайта на МК. Или по-точно в: http://www.mladkonstruktor.bg/shematics.htm от там в: Универсален програматор за микроконтролери и памети
(брой 2 и 3/2001 год.)
Понеже нямам твоята схема и незнам дали имаш някакво инвертиране преди изхода за четене, не мога да ти кажа какви да са точно настройките. Сравни двете схеми, тази там и твоята. И виж за съответната схема какви отметки трябва да се сложат. Може да не трябва са де сменя нищо. пробваи с различни настройки. Това мога да кажа. За друго не се сещам в момента.
Върнете се в началото
Потърси "Помощ за микроконтролер" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ за микроконтролер" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети