Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
niakoi tuk razbira li ot upravlenie na stupkovi dvigateli i
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rakata
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 19:15    Заглавие: niakoi tuk razbira li ot upravlenie na stupkovi dvigateli i Отговорете с цитат

Предлагам да отвориме една темичка или по скоро да се опознаеме хората които се интересуват от управление на стъпкови двигатели, сензори за преместване и изобщо роботика било то любителска или индустриална. Ако сте заинтересовани от темата пишете. Нека обмениме знания а може би и опит.
Върнете се в началото
ToHu
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 20:50    Заглавие: Re: niakoi tuk razbira li ot upravlenie na stupkovi dvigatel Отговорете с цитат

Ами аз съм се знаимавал. Със стпкови двигатели и различни сензори. В момента работя по един проект .. или по скоро съм замразил един проект че доста друга работа има, но в общи линии упралвние на стъпков двигател в микростъпков режим, двигателчето е средн мощност, работи при около 6А през намотките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SurchO
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Mi to mnogo raboti moje da se kajat po tazi tema Smile
Необходимо е да има някакав конкретен проект по които да се разговаря .....
Върнете се в началото
Tisho
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2004 8:51    Заглавие: Re: niakoi tuk razbira li ot upravlenie na stupkovi dvigatel Отговорете с цитат

rakata написа:
Предлагам да отвориме една темичка или по скоро да се опознаеме хората които се интересуват от управление на стъпкови двигатели, сензори за преместване и изобщо роботика било то любителска или индустриална. Ако сте заинтересовани от темата пишете. Нека обмениме знания а може би и опит.

Какво точно те интересува ?
Върнете се в началото
rakata
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 0:19    Заглавие: ami sega mi se nalaga v rabotata da navivame dosta goliamo Отговорете с цитат

kolichestvodroselcheta i si misleh dalimoga da avtomatiziram malko procesa.osven tova ne znam dali ste videli na edno kafe sreshtu narodnata biblioteka edna vartiashta se reklama s svetodiodi.shte mi se da napravia takav umalen variant s stupkov dvigatel.
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 14:16    Заглавие: Re: ami sega mi se nalaga v rabotata da navivame dosta golia Отговорете с цитат

rakata написа:
kolichestvodroselcheta i si misleh dalimoga da avtomatiziram malko procesa.

???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

rakata, не е лошо да си опишеш жаланията на български и по възможност на кирилица, като се съобразяваш с елементарната граматика. Заглавието си е заглавие и не е нужно то да продължава в първото изречение на поста.
А за автоматизацията на процеса на навиване на дроселчета изобщо не е обезателно да се използва стъпков двигател (ако съм разбрал правилно).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
YHV
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 20:51    Заглавие: относно навиването на дроселчета Отговорете с цитат

rakata, що се отнася до навиването на дросели в момента на Илиенци в един от павельоните на арабите има машинки за навиване на бобини. Ръчни са но за сметка на това са с брояч и струват 50 лева. Ако те интересуват пиши във форума и ще ти обесня къде точно се продават. Аз лично си взех и съм доволен. Поне механиката е на ниво. а ако искаш да си автоматизираш процеса навивачката има възможност за подкачане на двигател от шевна машина.
Върнете се в началото
skynet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 18:56    Заглавие: Re: niakoi tuk razbira li ot upravlenie na stupkovi dvigatel Отговорете с цитат

[quote="rakata"]Предлагам да отвориме една темичка или по скоро да се опознаеме хората които се интересуват от управление на стъпкови двигатели, сензори за преместване и изобщо роботика било то любителска или индустриална. Ако сте заинтересовани от темата пишете. Нека обмениме знания а може би и опит.
Първо искам да благодаря на "раката" за предложената тема и второ бих го помолил да се регистрира /не много трудно това Very Happy Wink / защото ако се заоформи дискусия на такава тема ще се наложи да се кореспондира и с ЛС-я.
Мен живо ме интересува управлението на стъпкови двигатели - да кажем за CNC машина. Доста се рових в Internet и съм събрал около 1 гб. материали по този вапрос.
Ще поставя на вниманието Ви два вапроса които ме вълнуват:
1. Направата на карта за управление на стапков двигател поне в три оси - X,Y и Z.
2. Софтуерно управление на двигателя от паралелния порт на PC-то.
Поздрави
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hacker
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 8:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото нищо не разбирам от стъпкови двигатели и не съм се занимавал досега, обаче ми попаднаха няколко броя РОБКО от Правец8 и ме интересува как да ги подкарам без компютъра-да направя някакъв пулт за управление?
Върнете се в началото
Потърси "niakoi tuk razbira li ot upravlenie na stupkovi dvigateli i" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "niakoi tuk razbira li ot upravlenie na stupkovi dvigateli i" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети