Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Telefunken ch 618a1 няма графика.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Стой40
Гост

МнениеПуснато на: Сря Окт 20, 2004 17:33    Заглавие: Telefunken ch 618a1 няма графика. Отговорете с цитат

Здравейте колеги.Съвсем случайно попаднах на този форум и съм безкрайно доволен че съществува това място.Ще се радвам да помогна,ако мога с нещо.Моят проблем е следния: Притежавам TV Telefunken BS 540 N chassis 618A1,който е ударен от странен импулс (кълбовидна мълния Smile) изгоряло ИЗ,процесор HD404919 A30,TEA 2029 C,CD4053,ТЕА 2031 и още ред транзисторчета и сухи SMD кондензаторчета на най странни места,не си заслужава но вече ми е предизвикателство,та след дълга борба с TEA 2026 -12лева(посочена като пълен аналог ама ядец)с намирането на ТЕА 2029 (двуетажния на " Богомил" 35 лева) и подарен от колега процесор ,обаче версия А16,сега съм го докарал до прекрасна картина и стерео звук.Но нямам OSD и TXT. Шасито е много странно има разни пачове на RGB платката и на телетекста,които не са посочени в нито една схема.На пример на телетекста перпендикулярно е забодена още една платка с 64 краков процесор HD4048***.Ако някой се е борил с тези странни процесори или поне с начина на писането им моля да сподели!Благодаря предварително!
Върнете се в началото
gost_123
Гост

МнениеПуснато на: Сря Окт 20, 2004 18:14    Заглавие: Re: Telefunken ch 618a1 няма графика. Отговорете с цитат

spored men processora ti nqma txt.nali si kazal che orginala e a30 a si slojil a16.a vobshte izlita li ti cherniq fon na txt-to?
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Сря Окт 20, 2004 21:53    Заглавие: Telefunken ch 618a1 Отговорете с цитат

Проблема ти е изключително в платката за тхт-а.Там се обработва сигнала за графиката и ,ако има нещо дефект,или батерията е свършила-няма графика.Доста съм се борил с тези модели и съм сигурен.Имам една платка,но я пазя за проба.Щом е с допълнителна платка върху самия текст-100% ДЕФЕКТА Е ТАМ.Процесор 918 може и без телетекст,919-не ,няма графика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 8:32    Заглавие: TELEFUNKEN без графика Отговорете с цитат

Значи,16та и 17 версия се слагат на един модел на "Nordmende",който със сигурност има телетекст,разликата е че единия пише на италиански и немски,а другия на англииски и френски,а 30та версия би трябвало да пише на всички езици защото телевизора е мултисистемен,даже има и френски(отрицателно видео и Л-звук).Момента с батерията на ТХТ ми се е случвал,но на тази платка (наТХТ) няма батерия,а на дъното има литиев елемент 3.16 V.Не се появява поле на телетекста но системата минава в този режим,защото не могат(след натискане на синия бутон) да се извършват други регулировки докато не се освободи от бутон ТВ.На телетекста съм сменил всички чипове(да не казвам за другите елементи) без големия процесор,който си върти кварца все пак,а на 5,6,7,8 крак на контролера,които са означени за графика- пълно мъртвило.Знаете ли къде се подават някакви импулси за синхро,защото PCA-тата не щат да пишат без импулси.А процесора ми работи със сигурност,пробвал съм го на Thomson и ми говореше на испански:)
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 26, 2004 11:05    Заглавие: ТХТ Отговорете с цитат

Колеги нещо по тази тема?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Telefunken ch 618a1 няма графика." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Telefunken ch 618a1 няма графика." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети