Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
RF Видео Модулатор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2006 20:35    Заглавие: RF Видео Модулатор Отговорете с цитат

Със вашето разрешение бих искал да ви задам един въпрос. Можете ли да ми кажете някаква схема за модулация на обикновен видео сигнал до такъв който примерно тече по коаксиален кабел - със по ниска честота. Да не ми се смеете ама мисля че RF модулатор се наричаше. Трябва ми не за друго ами за да настроя един телевизор който няма видео вход, а има само 75 омов вход към тунера. Искам да вкарам видео сигнал от компютъра за да му настроя от платката на кинескопа цветовете че един "майстор" си остави ръцете. Пред мен развъртя тримерчетата а после като не можа да ги върне обратно във същото положение ми го подари. Иначе намерих някаква програма за изпитателни таблици смятам да ползвам нея. Благодаря Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2006 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Такъв модулатор можеш да използваш от старо видео.
Върнете се в началото
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2006 21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно това си мислех и аз но в момента не ми се намира старо видео. Мисълта ми беше за нещо простичко. Иначе видеото не работи иска нова глава ама не съм го прежалил още.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2006 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Колев написа:
Точно това си мислех и аз но в момента не ми се намира старо видео. Мисълта ми беше за нещо простичко. Иначе видеото не работи иска нова глава ама не съм го прежалил още.
Още по добре няма да ти трябва допълнително захранване ползвай направо видеото.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 0:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Или от телевизионна игра. Другия вариант е триточкова схема с 1 транзистор и през кондензатор и резистор подаваш видеосигнала в емитерната верига а ВЧ сигнала го вземаш през кондензатор няколко пикофарада от емитера или http://cxem.net/tv/tv2.php става и с други транзисторчета, даже и български например 2Т3511
Върнете се в началото
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря slav4o.com. По скоро бих се спрял на твоята схема защото имам намерение да го оформя като самостоятелен модул и да го ползвам и занапред. Все някъде пак ще ми потрябва за някой стар телевизор. А пък това със видеото е приемливо но само за веднъж например - ако си в напечена ситуация. И за стари видео игри си мислех но и тях ги изхвърлих преди няколко години.
Върнете се в началото
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2006 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com предполагам след като сте запознат със схемата можете да ми помогнете относно дросела който е във веригата на захранването. Как мога да си го изработя или от къде да си го набавя.
Не разбирам руски но предполагам че стойността му е 20 микрохенри. От всички елементи по една схема най-много мразя дроселите и бобините. Crying or Very sad
Върнете се в началото
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2006 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

От цялата работа може да стане общо взето полезно упражнение но уред за настройка на който да се разчита - едва ли Самата идея с нещо което е с неясни параметри да се настрои нещо друго което е с нарушени параметри е малко порочна Със същия успех може да се ползува метров канал от кабелната - той поне е на точна честота а така и така настройката ще е по субективното качество на картината Далеч съм от всякаква мисъл да казвам че всичко това е безсмислено но положителните резултати ще са въпрос на доста щастлива случайност Все пак успех в начинанието! Понякога и почти от нищо може да стане нещо - въпрос на късмет
Върнете се в началото
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2006 1:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитвах няколко пъти да го настроя от кабелната ама нейсе - не става. На всеки канал параметрите на картината са различни и тук ще изглежда добре а там не. За това искам да му пусна малко таблички за да стане като хората а пък нямам генератор на телевизионни сигнали. Намерих една програмка и си помислих че със нея би станало. Утре ще отварям старите списания и ще ровя па дано намеря нещо.
Върнете се в началото
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2006 6:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмата сигурно изкарва добри картинки на монитора Какви ще са те на телевизора през телевизионния изход на видеокартата е малко неясен въпрос - да кажем че са задоволителни Настройката на дълбочината и качествата на модулацията на модулатора който искате да направите е също неясен въпрос - за да се направи някакъв контрол трябва поне приличен осцилоскоп - вероятно това ще го правите по картината на някой изправен телевизор - може и да се получи Друг е въпроса защо се е наложило въртене на тримерите ако всичко е било наред с телевизора Като че ли е по добре да запишете таблица на видеокасета и да я пуснете през модулатора на видеото или ако разполагате с цифров сателитен приемник да хванете някой тестов сигнал - има ги достатъчно и да ползувате него през модулатора на приемника за настройката Собствен модулатор разбира се пак може да си направите заради гъдела най вече но тогава тогава си поиграйте да направите и генератор на видеосигнал Успех в заниманията!
Върнете се в началото
Потърси "RF Видео Модулатор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "RF Видео Модулатор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети