Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Какво ще стане като влезем в ЕС?
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 12:19    Заглавие: Какво ще стане като влезем в ЕС? Отговорете с цитат

Отдавна ме мъчи този въпрос. Още по малко че вече е краят на годината и остават броени дни до приемането ни във европейският съюз. Според вас ще се промен и ли нещо относно нашите занимания като влезем в Съюза? Имам предвид ще премахнат ли малките фирмички за ремонт и обслужване на техника. По разкази на очевидци който са ходили навън останах много уплашен. Казвали са ми че там техниката не се поправя а направо се изхвърля и че си има хора от по бедните квартали който обикалят и я събират от казаните. Не знам ама мечтата ми като порасна да си отворя фирма за ремонт на техника все повече става един голям сън май.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 12:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Докато пораснеш вероятността да не се ремонтира техника дори във Зимбабве е огромна.Зависи колко още има "до порасването" и на колко години си де.
Laughing
Поначало това да не се ремонтира евтината електроника е общо-световна тенденция която няма нищо общо с ЕС.
А сега сериозно.Няма да има някакви кой знае какви промени във статута,който е сега и този който ще бъде.Фирми за ремонт на електроника има и в Германия има и тук.Вярно там като цяло се ремонтират по-скъпите модели уреди и остналите отиват в казаня.Тоест тия които си заслужават труда.Така е навсякъде.И тук ще стана така-сега или след време-зависи от заплатите на хората.
Това дали ще се ремонтира дадена техника няма ама нищо общо със членуването на страната във обществено-политически блокове.Вярвай ми.
Пример-Швейцария-страна с много висок жизнен стандарт извън ЕС обаче.
Има общо със съвсем други неща-икономическия просперитет на страната,дохода на калпак от населението и тъкива неща.
Idea
Така че не се дертосвай-вероятността да си останем "най-бедния роднина в ЕС" и то за дълги години напред и нещата да не мръднат и на йота по отношение на ремонтите спрямо сегашното им дередже е огромна.Ние не сме Шотландия-там беше лесно-влязаха със жизнен стандарт като нашия дойдоха 5-6 големи концерна,като NEC-сцепиха си задниците от бачкане и сега иди ги гони.Тука е друго-общо взето мързелив народ сме си-и при съчитание с некадърни политици още дълги години ще си пляскаме в блатото.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 12:45    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз си мисля че винаги ще има сервизи но ще се ремонтират само смисленни неща.Няма човек които д си купи плазна на цена от 1000 до 5000 лв и като се повреди да я хвърли .от краи време ремонтите са се въртели около 10% от стоиността на изделието така че с по малко работа се надявам да има по добри доходи естествено за това ще минат години няма да е от утре.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 13:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ремонти винаги е имало и винаги ще има....Стига да има кой да плаща за тях.А такива хора винаги се намират.Въпроса е техниката да е достатъчно скъпа или ценна че да си заслужава ремонта.
Винаги съм давал следните примери-
Поне 20 завода в света все още поризвеждат радиолампи.Не говоря за новите радиолампи,а за лампи които се използват като резервни части за радиоапарати от 1930-1950 година.
Знам и завод в който има цех който специално произвежда стари чернобели кинескопи за американските телевизори отпреди войната.
Просто има хора (колекционери) които си плащат за това.
И то се прави.
Просто капитализъм.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emil_vr
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: vratsa

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 13:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Колев , стегни се . Колегата те приспива! Фирмите далеч не са за всички . Вероятно ще бъдеш измекярин , на български- наемник които работи само за храната си . Аз съм такъв , има си предимства Very Happy . Ако станеш лекар ,или магистър - магиосник на български Very Happy , това не променя нещата . Не мисли за бъдещето , живеи ден за ден като врабчетата , и като мен Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 13:20    Заглавие: Отговорете с цитат

emil_vr написа:
Колев , стегни се . Колегата те приспива! Фирмите далеч не са за всички . Вероятно ще бъдеш измекярин , на български- наемник които работи само за храната си . Аз съм такъв , има си предимства Very Happy . Ако станеш лекар ,или магистър - магиосник на български Very Happy , това не променя нещата . Не мисли за бъдещето , живеи ден за ден като врабчетата , и като мен Very Happy

Фирмите са за всички които могат да си ги направят.Сервизите също.
Има отлични техници,които са лоши мениджъри и колкото и добър да въртят поялника никога не просперират.
Има и такива на които знанията и опита в областта на електрониката им куцат но пък бизнес-мениджмънта им е отличен и просперерат,но що-годе,защото нямат знания в областта.
Номера е да имаш съвкупността от двете-тогава отваряш собствен сервиз.Ако нямаш-ставаш "аргатин"-винаги и във всичко е било така.
И едната позиция си има своите предимства и другата.Да,хубаво е да си шеф,но не забравяй кво пише в Библията-"тежка е царската корона" Wink
emil_vr
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 13:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Божилов... , удоволствие беше да разменим тия мисли . Радвам се че нещо не се обиди , или не стана спор . Успех желая на теб и на момчето ,чао.

Тоя подпис одеве го пуснах ,и за мои ужас точно сега излезе , да не си помисли някои че има връзка с темата . ( Говедото- аз )
Върнете се в началото
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе де да знам аз вече ко да мисля.Прави сте сервизи за ремонт винаги ще има ама аз си мисля че в ЕС няма да вървят малките сервизи със двама електротехника вътре и една секретарка. Според мен ще махнат малките фирмички и ще направят големи сервизи за да може да се обслужват техниките докато са във гаранция. Едва ли Техномаркет например ще сключи договор със някой малък сервиз за да им ремонтира гаранционната техника. Ей така мисля аз. А пък за ставането на магистър или доктор едва ли. Едно нещо като не те влече никой не може да те накара да го правиш. Аз сега уча химия ама се занимавам само с електроника през свободното си време. Никой на нищо не ме е учил. Всичко каквото знам сам съм си го постигнал. И сега на някой си там му е скимнало да влизаме в някакъв съюз и айдее давай. Де да знам. Навремето развалихме СИВ сега ще развалим и Европейският съюз според мен.

Сега съм на един много лош принцип последните дни. Наплашен съм доста от тоя ЕС. Онзи ден на село с кеф помагах да заколим прасетата защото като влезем няма да можем да колим прасета. С кеф си пийвам ракийката и скеф си пуша цигари защото според мен доста ще ни стегнат след нова година. Дори и кафето си го пия с кеф. Никога не ми са се услаждали така някой дребни работи. Дори на едното квартално кафе онзи ден бармана ми показа новите дозатори за алкохола - 20 и 40 грама или демек една глътка и две глътки. Няма да има 50 и 100. Много лошо според мен.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Колев написа:
Сега съм на един много лош принцип последните дни. Наплашен съм доста от тоя ЕС. Онзи ден на село с кеф помагах да заколим прасетата защото като влезем няма да можем да колим прасета. С кеф си пийвам ракийката и скеф си пуша цигари защото според мен доста ще ни стегнат след нова година. Дори и кафето си го пия с кеф. Никога не ми са се услаждали така някой дребни работи. Дори на едното квартално кафе онзи ден бармана ми показа новите дозатори за алкохола - 20 и 40 грама или демек една глътка и две глътки. Няма да има 50 и 100. Много лошо според мен.
Laughing Laughing Laughing Според мен като влезем в ЕС западняците ще проядат и ще пропият като нас ако не знаят как ние ще ги научим Wink
Върнете се в началото
emil_vr
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 15:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Колев , Техномаркет ( според мен де) , няма да скл. договор с теб - заради цената , за да не я казваш ти . Шси отворят техен сервиз за да си на заплата (измекярин) Думата е на хиляди години , оттогава са и твоите проблеми . Защо ме караш да си напъвам мозъка , това наи го мразя ! Изчезвам да издирвам какво е '' аргатин" . Нема ли просто некои турчин които да ни го преведе? Evil or Very Mad остави тия свински истории , понеже ми се прияде св. кожичка , (субпродукт ) а няма.
Върнете се в началото
Потърси "Какво ще стане като влезем в ЕС?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Какво ще стане като влезем в ЕС?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 1 от 13

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети