Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Отсъствие на цвят
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
roshljo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 4:52    Заглавие: Отсъствие на цвят Отговорете с цитат

Здравейте, имам един стар 15" CRT монитор AOC 5Glr+ Напоследък започна като позагрее да губи синия цвят, отначало се оправяше с по-рязък удар, но вече при удар само примигва и синьото пак изчезва. Като го обърна обаче с главата надолу - има синьо, има всичко. Осъзнавам каква малоумна простотия изръсих току-що, но просто нямам време за глупави проблеми, та докато ставаше с удар си карах така. Но вече тая терапия не помага, та искам да помоля за малко помощ по въпроса. Не ми се носи тая старуха за ремонт, все пак ако ще е стар монитор, има 17" на старо на цена по-малка отколкото ще е цената на ремонта на тоя АОС, така че мисля да се пробвам сам (с малко помощ от вас евентуално) да го лекувам.
Съдейки по симптомите предполагам, че нещо се е откачило или разпоило и не дава добър контакт, а като го обърна надолу се опира където там трябва да дава контакт и сработва. Или нещо подобно, дотолкоз ми стигат познанията...
Аз даже и схема на монитора намерих в нета - качил съм я на http://store2.data.bg/roshljo/aoc5glr.pdf
Та ако може поне да ми подскажете като го отворя за какво да гледам и какво да търся, ще съм много благодарен..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 9:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Все си мисля че няма да се справиш,че и има голяма вероятност да нанесеш още по-големи поразии.Моя съвет е по-добре да го закараш на сервиз-едва ли биха ти взели много пари за подобен дъртанян с подобна повреда.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 10:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Все си мисля че няма да се справиш,че и има голяма вероятност да нанесеш още по-големи поразии.Моя съвет е по-добре да го закараш на сервиз-едва ли биха ти взели много пари за подобен дъртанян с подобна повреда.

Нали се сещаш че някоя споика може да те направи луд.Ти си човек с доста опит и няма начин това да не ти се е случвало. Laughing
roshljo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами питах в 2-3 сервиза и общо взето разправят 20-30лв. цена на ремонта без материалите, т.е. само за да го отворят. Гледам обяви за стари 17" монитори по за 30-40лв. има, та не ми се дават пари за моя стар буркан, по-скоро ше полети през балкона, отколкото да дам пари за ремонт. Та затова искам да го отворя, никак няма да ме е яд, ако го прецакам, отдавна си е изработил неговото и съм го прежалил...
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

plamen petrov написа:

Нали се сещаш че някоя споика може да те направи луд.Ти си човек с доста опит и няма начин това да не ти се е случвало. Laughing

Абсолютно съгласен съм с тебе,колега.Ето го най-разумният вариант-
Значи отива в някой сервиз или тук се свързва на лични със някой колега тамка от който град е и му казва-"Отвори го и виж,ако е нещо очевадно до 20 лв или до 30лв го направи,във първия момент в който видиш че нещата се закучват-го зацепи!".Говоря примерно цената.
Значи тая седмица идва едно момче дето така решило да си оправя монитора че губил зелено и извадил П.К.,ама така хубаво я беше извадил че барабар със шийката,че и ръката си беше нарязал със стъкларията.Говоря му за негово добро-пък той да си прави квот си знае.
Койт не разбира-да не бара-по-добре отколкот да го утепе тока.
Все пак тамка дето ще му се наложи да рови има и близо 10кВ фокусировка

Последната промяна е направена от Bojilov на Нед Дек 10, 2006 10:31; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 10:30    Заглавие: Отговорете с цитат

roshljo написа:
Ами питах в 2-3 сервиза и общо взето разправят 20-30лв. цена на ремонта без материалите, т.е. само за да го отворят. Гледам обяви за стари 17" монитори по за 30-40лв. има, та не ми се дават пари за моя стар буркан, по-скоро ше полети през балкона, отколкото да дам пари за ремонт. Та затова искам да го отворя, никак няма да ме е яд, ако го прецакам, отдавна си е изработил неговото и съм го прежалил...

Тази цена се иска не за да го отворят а за да го направят. Аз отварям няколко пъти някое изделие и вземам пари само ако го върна на собственика му напълно изправно, убеден съм че всички колеги работят така .Тоя въпрос е доста дъвкан.а дали ще си купиш втора ръка за 30-40 лв е твое решение аз мисля че голяма разлика няма да има ,а като се счупи търговеца ще ти каже ти за 30 лв какво искаш , е може и да извадиш късмет ама ....Вижам че приказваш за обяви отгъде знаеш че този които купиш няма да е като твоя да работи с почукване.Затова хубаво помисли недей да мислиш че 25лв е много висока цена за ремонт гледайки единствено от страната на изтънелия джоб.
Goofy
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

това задължително е спойка и за да се ремонтира няма да се влагат материали,така че ремнота не трябва да струва повече от 20-25лв.Ако монитора е в добро състояние си заслужава да се ремнотира.Ако си от Плвдив -донеси го- мисля че мога да ти помогна. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

roshljo написа:
Ами питах в 2-3 сервиза и общо взето разправят 20-30лв. цена на ремонта без материалите, т.е. само за да го отворят. ...
В този дух да кажа и аз една случка. Идва един ром и пита - бате колко взимаш за отваряне на капака на ТВ бе? Казвам му аз примерно 20 лв. не помня вече че беше доста отдавна. Идва след 1 час и носи един електрон но със свален капак и ми вика, ще ми приспаднеш 20 лева щото съм свалил капака Laughing
Върнете се в началото
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 16:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!И моят съвет е да го отнесете в сервиз.Въпреки че е най-вероятно да е студена спойка,съвсем не сигурно че е така.Може и интерфейсният кабел да прекъсва примерно.Има опасност при опита за ремонт да го повредите окончателно.Твърде вероятно е ако закупите монитор 2 употреба на посочената цена да се наложи по сериозен ремонт скоро.В случай че твърдо сте решили да си го ремонтирате самосиндикално то изключете мрежовия и интерфейсния кабел,изчакайте околу половин час ,отворете го и презапойте всички съмнителни спойки по платката която е забучена на шийката на кинескопа.И дано никой не пострада Smile !Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 18:01    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan dimitrov написа:
В случай че твърдо сте решили да си го ремонтирате самосиндикално то изключете мрежовия и интерфейсния кабел,изчакайте околу половин час ,отворете го и презапойте всички съмнителни спойки по платката която е забучена на шийката на кинескопа.И дано никой не пострада Smile !Успех!

Оф там има и екраниращи ламарини които трябва да отпоява-абе не е за него начинание щом няма опит ама ако е решил все пак-
И да внимава да го не опере тока.
И да внимава като я вади да не счупи кинескопа.
И да внимава преди да я сложи дали няма изкривени изводи на кинескопа,щото като напъне да вкарва ша ги изкриви нацяло или счупи барабар със стъклото.
Сваляш ламарините-припояваш-запояваш ги наново ламарините.
И все пак-по-добре-сервиз Idea
Потърси "Отсъствие на цвят" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Отсъствие на цвят" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети