Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Филтриране на смущения на импулсно захр.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kircho
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2006 22:54    Заглавие: Филтриране на смущения на импулсно захр. Отговорете с цитат

Имам импулсно захранване, китайско, CAR ADAPTER се води, от 12 на 5 волта, консуматора е 250mah. Работи си добре. Проблема е, че на входа прави смущения.

А на входа също така е закачена една камера, на 12 волта. При нея се получават хоризонтални ленти в картината. Да ми предложите ПРОСТА схема за филтриране на тези смущения, или нещо да си реша проблема с не-качествената картина ?

Боравя с поялник, но не съм профи. Така че ще съм щастлив ако съветите са придружени с схема и точни стойности на елементите. Видях такава подобна проста схема с кондензатор, резистор и бобина, но не знам с какви стойности да са и тази бобина как точно да я навия.
П.П. Редакция за тези, които и те търсят филтър за смущенията на импулсно захранване. Получиха се два възможни и ТЕСТВАНИ варианта до тука, цитирам:
Вариант 1, по-добре филтрира, повече компоненти.
Bojilov написа:
На входа вързваш един дросел-бе въобще къвто дросел ти падне от импулсно за компютър-всеки става.Колкот пойче навивки-толкоз по добре.
Два по 470 или 1000мкФ-един преди и един след дросела на маса ги даваш.В паралел на двата електролита слагаш по един кондензатор неелектролитен 47нФ или 100нФ и си готов.

Вариант 2
daminad написа:
Да може един п образен филтър... CLC
На входа съпротивление под 470 ом. Два кондензатора 1000мкФ - един преди и един след съпротивлениетo.

Последната промяна е направена от kircho на Сря Дек 13, 2006 0:35; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2006 23:15    Заглавие: Мрежов филтър. Отговорете с цитат

Щом не си се занимавал много, няма да ти е лесно да навиваш дросеи, и да ги изчисляваш. Аз ти препоръчввм нещо елементарно. Вземи едно изгоряло захранване от PC и свли дросели от там за необходимото напрежение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kircho
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2006 23:47    Заглавие: Re: Мрежов филтър. Отговорете с цитат

ji4kajiata написа:
Щом не си се занимавал много, няма да ти е лесно да навиваш дросеи, и да ги изчисляваш. Аз ти препоръчввм нещо елементарно. Вземи едно изгоряло захранване от PC и свли дросели от там за необходимото напрежение.

Кажи ми КОНКРЕТНА схема и компоненти, пък аз вече ще търся как да ги намеря или направя.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 12:56    Заглавие: Re: Филтриране на смущения на импулсно захр. Отговорете с цитат

kircho написа:
Имам импулсно захранване, китайско, CAR ADAPTER се води, от 12 на 5 волта, консуматора е 250mah. Работи си добре. Проблема е, че на входа прави смущения.
А на входа също така е закачена една камера, на 12 волта. При нея се получават хоризонтални ленти в картината. Да ми предложите ПРОСТА схема за филтриране на тези смущения, или нещо да си реша проблема с не-качествената картина ?

От 12В на 5В било стабилизатор било зарядно може да се направи със прост компенсационен стабилизатор без всичките тия импулсни и всичките тия проблеми.
Прост LC филтър трябва да е достатъчен.
Прост феритен дросел къвто хванеш от някакво компютърно захравнване дърпаш и това е.Трябва да сложиш и някой филтражен кондензатор-един електролитен и един ВЧ впаралел.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2006 13:44    Заглавие: Отговорете с цитат

teoteodor написа:
земи си един модул стабилизатор 3 от неомонта згло би си го и има тример и си го регулираш махаш сички др машинарии аз така си пуснах диск мена в колата с такув стабилизатот ако сложеш има мощни 3 а трябва и радиатор но ако слойиш нещо на 500ма без рядотор пак ше стане

Леле-мале! Shocked Laughing
kircho
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2006 0:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля ви, нека поне един да ми отговори КОНКРЕТНО. Примерно - да взема един кондензатор 100 нано, два резистора 50К и 100К и да ги свържа като на еди-коя си картинка.

По въпроса за други варианти - КПД-то на импулсното е високо, което в моя случай е важно. Първо го бях направил с 7805,с радиатор, но пак грееше невероятно и консумираше двойно повече енергия от сегашния вариант. Накрая 7805 взе че и изпуши.

Въпреки това съм готов да пробвам и нов вариант. Изискванията ми са -
1. високо КПД ( малка консумацияна входа и да не грее
2. въпреки вариациите на входа (12-9 волта) на изхода да излиза стабилизирано 5 волта.
3. да няма смущения и шумова. (или поне да са в приемвливи граници)
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2006 0:20    Заглавие: Отговорете с цитат

На входа вързваш един дросел-бе въобще къвто дросел ти падне от импулсно за компютър-всеки става.Колкот пойче навивки-толкоз по добре.
Два по 470 или 1000мкФ-един преди и един след дросела на маса ги даваш.В паралел на двата електролита слагаш по един кондензатор неелектролитен 47нФ или 100нФ и си готов.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
daminad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Somewhere in time

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2006 10:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Да може един п образен филтър... CLC
ама човека иска да му се начертае...Ако си даде маила може даже да му направя нещо за неговия случай.
kircho
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 12:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи какво става след безбройните тестове. Пробвах с два филтъра - единия предложен от Bojilov, другия от daminad. Те доста си приличат, само че при daminad се използва резистор вместо дросел, и ми се струва че на Bojilov се справя по-добре филтъра, въпреки че е малко по-обемен.

И в двата случая ПАК имам смущения, хоризонтални вълни по-светли минават.

Случайно реших да пробвам пак с друга камера - при нея СЛЕД филтриране вече няма линии. Значи едната камера след филтриране си работи вече нормално, но тя не е качественна. На камерата , която искам да ползвам, филтрите не й помагат. За момент си помислих че проблема е в камерата, но след проба с 7805 линиите изчезнаха . Явно камерата си работи ОК в стабилизирано напрежение.

Някакви идеи ?
Върнете се в началото
mtzakov
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър ден. Човек работата нещо не се вързва, 7805 има модели дето устискват до 2 ампера какво си сложил. Според мен си намери свестен 7805 или другият вариант е LM317 и те са до 2-3 ампера.
Върнете се в началото
Потърси "Филтриране на смущения на импулсно захр." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Филтриране на смущения на импулсно захр." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети