Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
питане за принтер

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
k_dimitrovv
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Vidin

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 15:08    Заглавие: питане за принтер Отговорете с цитат

Принтера ми е HP Deskjet660C, свъпши му черното мастило и при опит за пълнене скапах главата (HP51629A). Сега не иска да печата и цветно. Мисля да си купя нова черна глава (57лв.), обаче не съм сигурен дали не се е скапал и принтера и ако сложа нова глава да продължи да не иска да работи. Та моля ако някой колега се е занимавал с такива принтери да каже дали не съм скапал и принтера...
Не искам да си вземам нов за 80лв. и с глава с 5ml мастило - тази е 40ml и досега съм карал с нея повече от 2 год. щото нямам кой-знае какво за печатане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално е когато едната глава не е в ред, да не иска да работи и с другата. При включване принтера си парви самодиагностика и ако нещо не му е наред, не тръгва изобщо.
lz3dq
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

поробвай да махнеш черната или само с нея, да видиш дали ще тръгне. Би трябвало според мен и само с черна да работи /или цветна/. И как точно не работи?
(")_(")
Върнете се в началото
D.Kolev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 23:40    Заглавие: Отговорете с цитат

принтера вероятно не е скапан , но как успя да повредиш главата Laughing .

ако не ти се дават 60 лева за оригитална , може да вземеш заместител примерно на инктек , под 30 лева са и изпълнението е същото.
Върнете се в началото
k_dimitrovv
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Vidin

МнениеПуснато на: Чет Дек 21, 2006 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

lz3dq написа:
поробвай да махнеш черната или само с нея, да видиш дали ще тръгне. Би трябвало според мен и само с черна да работи /или цветна/. И как точно не работи?

Включва се нормално и като дам принт на документ светодиода мига сякаш го приема за печат и остава така (поне 5-10мин). Пробвал съм и със сложена черна и с махната - все тая. Не тръгва и хартията... А успях да я скапя защото по невнимание бях изцапал част от контактната повърност на главата с мастило при зареждането - тръгна, отпечата 2 страници с лошо качество и умря Evil or Very Mad Търсих да намеря такава глава за проба, но не открих...
Върнете се в началото
lz3dq
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 21, 2006 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм сигурен, че проблема може да е само в главата. Ако не си го ползвал доста време виж направляващата на каретката дали е мазна, да не връща грешка докато я раздвижва и инициалира. А и друго - кадето са бутоните доло вътре като погледнеш има един механизъм за почистване на главите. Виж дали го движи - ако не, или има исъхнало мастило и го почисти или е счупено едно зъбно колело, вече следствие на исъхналото мастило Laughing дефект на доста от тези модели.
Дано съм бил полезен.
(")_(")
Върнете се в началото
Потърси "питане за принтер" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "питане за принтер" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети