Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Загуби в халогенна крушка ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 17:04    Заглавие: Загуби в халогенна крушка ? Отговорете с цитат

Имам едно питане на което немога да намеря отговор из нета Sad Интересува ме при халогенната крушка загубите по - голями ли са в сравнение с обикновенна крушка ? Става въпрос за фаровете на колата . Искам да сложа крушки които да ми осигуряват добра видимост и при тежки климатични условия . Цените на ксеноновите системи изобщо не ми допаднаха и търся варянти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shtur
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 17:38    Заглавие: Re: Загуби в халогенна крушка ? Отговорете с цитат

petrushinov написа:
Имам едно питане на което немога да намеря отговор из нета Sad Интересува ме при халогенната крушка загубите по - голями ли са в сравнение с обикновенна крушка ? Става въпрос за фаровете на колата . Искам да сложа крушки които да ми осигуряват добра видимост и при тежки климатични условия . Цените на ксеноновите системи изобщо не ми допаднаха и търся варянти.

Защо смяташ че има загуби то си е едно съпротивление зависещо от температурата в нагрято положение се увеличава до някаква стойност , дори халогенните светят доста по добре за мощноста за мощноста която консумират Smile
Принципно много зависи как свети и от самия газ който е вътре , дори бих казал че ще е грехота ако сложиш обикновенна а не ксенон или някоя по модерна , просто ще ти мъждука в сравнение с обикновенна халогенна крушка при това за същата консумация .
Върнете се в началото
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ксенонова система бих си сложил без да се замислям само цената немога да преглътна(цените започват от около 400 лева на горе) . Иначе много лесно може да се разбере халогенката дали има по - големи загуби от обикновенната крушка стига да имах под ръка халогенка . Но в крайна сметка може да се стигне и до момента да си купя и да видиме тогава . Въпроса е да не отделя повече температура от обикновенната крушка и така да се споминат рефлекторите.
Върнете се в началото
XPAHKO
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 21:12    Заглавие: re. Отговорете с цитат

От уроците по физика помня ,че тяло нагрято 2 пъти по-силно свети повече от 4000 пъти по-ярко.Спиралата на халогенните лампи се нагрява до по-висока температура и по тази причина свети по-ярко .Ако фаровете не са пригодени за халогени прегаря покритието на рефлектора.Върху стъклото на фар пригоден за халогенна лампа има символ квадратче с вписана вътре буква "Н" ,при обикновенните фарове символа е квадрат с вписана буква "С" или "R" в зависимост от това дали фарът е за дълги или къси светлини.Проверете символа на стъклото !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Shtur
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 22:38    Заглавие: Re: re. Отговорете с цитат

XPAHKO написа:
От уроците по физика помня ,че тяло нагрято 2 пъти по-силно свети повече от 4000 пъти по-ярко.Спиралата на халогенните лампи се нагрява до по-висока температура и по тази причина свети по-ярко .Ако фаровете не са пригодени за халогени прегаря покритието на рефлектора.Върху стъклото на фар пригоден за халогенна лампа има символ квадратче с вписана вътре буква "Н" ,при обикновенните фарове символа е квадрат с вписана буква "С" или "R" в зависимост от това дали фарът е за дълги или къси светлини.Проверете символа на стъклото !

СПОКО до като се прецака рефлектора ще си сменил колата , а и ако е западна не ги мисли , най вече проблеми имат руските , но един рефлектор сигурно е по евтин от лампата Mr. Green
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 9:23    Заглавие: Отговорете с цитат

След като ми изгоря крушката и я смених с нова, установих, че дори и на 5 волта свети доста по- добре от обикновения халоген... Крушката беше бош някакъв си с леко син оттенък на стъклото, но много лек, като нюанс. Фаровете си светеха бяло....
По- интересното е, че като изгоря едната крушка, най много 10 часа работа след нея изгоря и другата.... нямам проблеми с напрежение и т.н. Новите си работят....
Върнете се в началото
Shtur
Гост

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 10:24    Заглавие: Mda Отговорете с цитат

bobykafe написа:
След като ми изгоря крушката и я смених с нова, установих, че дори и на 5 волта свети доста по- добре от обикновения халоген... Крушката беше бош някакъв си с леко син оттенък на стъклото, но много лек, като нюанс. Фаровете си светеха бяло....
По- интересното е, че като изгоря едната крушка, най много 10 часа работа след нея изгоря и другата.... нямам проблеми с напрежение и т.н. Новите си работят....

За всяка крушка производителя дава работни часове , просто на старите са им свършили и зато са изгорели Smile
Имай на предвид че жичката вътре като се нагрее до 2-3000градуса омеква и като караш по нашите пътища от вибрацията може да се скъса въпреки че е от специална сплав , а може просто толкова да се е разтеглила че да е окъсила някъде по средата и няма начин да не изгори Very Happy Laughing
Върнете се в началото
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи в случая са важни загубите в краушката а не температурата на светлината измервана в Келвин (К) при отразяването в рефлектора загубите са толкова малки , че може да ги пренебрегнем . Самата крушка загрява и от загубите в нея и точно те ме интересуват . А това за знака на фара не го знаех Embarassed мерси за инфото Smile
Върнете се в началото
mtzakov
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 14:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви загуби бе човек халогенните автомобилни крушки си отговарят на стандарт. Освен ако не са върховни ментета. Халогените имат означения Н1, Н2, Н3, Н4, на всяка си пише кой вид е а и добре се различават по между си. Единственото което е при по марковите е че им дават повече часове живот. МНОГО ВАЖНО ХАЛОГЕННИТЕ ЛАМПИ ДА НЕ СЕ ПИПАТ С ПРЪСТИ, ако се пипат после се почистват с памук и спирт, иначе горят за няколко часа. За старите руски автомобили работата е съвсем друга, за тях се правиха някави хибриди и от завод "Светлина" и от братята руснаци.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 17:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Това H4 например е какъв е цокъла , позицията на реотанчето и т.н.
Върнете се в началото
Потърси "Загуби в халогенна крушка ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Загуби в халогенна крушка ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети