Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Информационно табло със светодиоди
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
veskobx
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 0:15    Заглавие: tablo Отговорете с цитат

В повечето случаи се ползват LCDта, аз ползвам от нокиа3310. лесно се свързва към принтерския порт, а софтуер колкото искаш, може да показва песните, температури, картинки и всичко каквото се сетиш.
http://www.lcdhype.de/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
valioman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 8:44    Заглавие: Re: Информационно табло със светодиоди Отговорете с цитат

edims написа:
Искам да си направя информационно табло със светодиоди което да се свързва към компютъра и да показва имато на песента която свири в момента. Виждал съм много такива табла, можете ли да ми кажете как работят и ако може и схема.

Щом искаш да е със светодиоди (светодиодна матрица) принципа е следния : Ползва се едно микроконтролерче с повечко крачета който ти управлява матрицата , броя на крачетата са броя на вертикалните светодиоди + броя на хоризонталните (прмерно ако матрицата ти е 10x10 ти трябват 20 крака ) Smile след това се прави връзка към компа най често през RS232(COM порта) защото всички контролери го потдържат а USB не всички. Пише се софтуер за компа който трябва да се закачи за музикалната ти програма(най вероятно Winamp) и да праща заглавието на песента към контролерчето.
По принцип това се ползва в банките и си е сериозна инвестиция за домашни условия особенно ако не можеш сам да си стъкмиш софтуера за контролера и компа .

Поздрави!!!
Върнете се в началото
valioman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

edims написа:
Мерси, точно това исках, да знам принципа на действие, иначе знам че е скъпо, само като сметнах цената на диодите които ще ми трябват видях че ще е бая паричи. За сега няма да се захващам именно заради софтуера, няма да мога да си го направя сам.

Ако е заради софтуера ... почвай отдавна се каня да си стъкмя нещо подобно но все не остава време да го сглобя , айде направи механиката аз ще ти пратя софт Smile

Поздрави!!!
Върнете се в началото
veskobx
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 20:05    Заглавие: tablo Отговорете с цитат

Ако се ползват двоично-десетични дешифратори, може да се намали броя на изходите на контролера, но пак не съм сигурен че цената ще се намали до приемлива.
Върнете се в началото
climberdimo
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Bg Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

350 диода! Човече по времето на бонд са ползвали по малко.

Какъв размер на символите се търси? защото минаваш по евтино и спестяваш бая нерви по направата на диодна матрица с готова матрица диоди 5мм брой 5x7 в панел като панелите имат жлебове и се зглобяват. 1бпой струва 4.50 в електонинвест. Представи си само колко време и нерви ще хвърлиш докато накичиш 350 диода в матрица и колко дупки после трябва да пробиеш зада ги наместиш в някоя кутия. А да не говорим колко голяма ще да е кутията. Аз съм правил бягащ текст със такваз матрица и pic 16f84 ма само с една матрица си е мука за окото о поизмених схемата за 5 матрици сега са видими 7 символа. Ако си се возил в метрото на новата мотриса вутре на сгъвките има такива табла с бягащ текст. УСПЕХ!
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 9:09    Заглавие: Отговорете с цитат

електроинвест
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
climberdimo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 01, 2006 13:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Схема с удоволствие но до 2 3 дни, че я пуснах на френдове и трябва да я издиря. Иначе за матрицата пи6е символите 5диода високи 4широки. и се сабират 7 с 5 матрици.
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Дек 02, 2006 23:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Мегатекст правят всякакви Smile Не мисля, че е нужно да се губи време за сглобяване след като ги има готови Smile Даже и софтуер си дават Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
AZ:)
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

climberdimo написа:
Схема с удоволствие но до 2 3 дни, че я пуснах на френдове и трябва да я издиря. Иначе за матрицата пи6е символите 5диода високи 4широки. и се сабират 7 с 5 матрици.

Прати схемата и на мен ако може.
Върнете се в началото
climberdimo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 08, 2006 1:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и се извинявам за заблудата със времето но бях възпрепятстван Embarassed . Схема ще пратя утре вечер. До тогава прегледайте този сайт http://www.rickard.gunee.com/projects/mechscan/dualpic/gamesys.php има начин да се върже към ком а и совтуер има за DOS 4рез който се изписват символи от компа през rs232. Мисля малко по малко да го изпробвам. А програмката би могло да се ползва евентуално за плугин кум winamp . edims каква програма смяташ да ползваш за да пратиш текста от winamp към com1 или com2 ?
Потърси "Информационно табло със светодиоди" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Информационно табло със светодиоди" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети