Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Схема за зарядно на сух акумулатор 12V/4.5Ah

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2006 15:04    Заглавие: Схема за зарядно на сух акумулатор 12V/4.5Ah Отговорете с цитат

Трябва ми схема за зарядно на сух акумулатор 12V 4,5Ah,което да зарежда с подходящи за акумулатора милиампери мисля че около 400мА и да изключва автоматично когато се зареди.Някой да има схема за такова зарядно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези акумулатори са пригодени да работят и в режим на подзаряд.Зареждането става в този случай с напрежение 13,6-13,8 V.Няма нужда да се изключва,остава си така докато се скапе-години,броят на които зависи от качеството на акумулатора Laughing Ако се ползва обаче в цикличен режим-тогава зареждането се прави с 14,4 V за около 14-15 часа и тогава наистина е добре да има автоматика за изключване.LM в двата случая върши добра работа,като за цикличното зареждане естествено може да се добави и схема за изключване при пълно зареждане.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си го купих за да мога да си правя експерименти вкъщи,но имам проблем-2 пъти го зареждах със зарядно за акумулатор на кола 14,4в. което изключва като се зареди но го зарежда със ток 2А за някъде около час,и после като пусна една лампа 5вата на акумулатора и пада за половин час.И се чудя с кво да го зареждам?С адаптер 12в. 200 или 500мА?Или някак да огранича тока на зарядното за акумулатора на колата от 2А до към 500мА или да намеря схема за зарядно Rolling Eyes МОля ви помогнете ми защото ми трябва акумулатора Crying or Very sad
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

АМИ НАПРАВИ,КАКТО ТИ КАЗВАМ-КАРАЙ ГО В РЕЖИМ НА ПОДЗАРЯД С 13,8 v НЕПРЕКЪСНАТО И СИ ГО ПОЛЗВАЙ,КОГАТО ТИ ТРЯБВА.АКО АКУМУЛАТОРЪТ СИ Е НАРЕД,НЯМА ДА ИМАШ ПРОБЛЕМИ ПОНЕ 3-4 ГОДИНИ.Оооопс,капс-лока ме е подвел,сори.Та читав акумулатор не води до проблеми в този режим на заряд.Лошото е това,че последно във Варна докараха едни боклуци-не ти е работа!Дано не си попаднал на тях!

Върнете се в началото
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя е един китайски- Arrow LINK 4.5Ah дават му максимум година Crying or Very sad
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 04, 2006 20:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай-ще изкара повече!Тези са от добрите китайски Laughing Да знаеш какви още има Twisted Evil

Върнете се в началото
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2006 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти много за помощтта,направих си с наличните в момента материали в една кутийка трафче 350мА 13в. и цяла нощ го бях включил към акумулатора,и сега акумулатора се зареди супер със напрежение 13в,а като се натовари примерно с лампа пада между 12 и 12,5 волта Very Happy
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2006 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре,но това 13 V е малко малко.Помисли все пак да го вдигнеш още малко.При цикличен заряд,както е при теб 14,4-15 V ще е по-добре.

Върнете се в началото
Потърси "Схема за зарядно на сух акумулатор 12V/4.5Ah" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Схема за зарядно на сух акумулатор 12V/4.5Ah" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети