Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Саунд картата ми троши камъни!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Cosmic Gate
Гост

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2006 21:49    Заглавие: Саунд картата ми троши камъни! Отговорете с цитат

Здравейте всички в невероятния форум!
До сега не бях обръщал голямо внимание на това, но напоследък много ме изнервят цифровите смущения от саунд картата на копютъра, които, колкото и да е смешно, наподобяват чупене на нещо твърдо.При високи нива на усилване в паузите между песните шумът толкова силен че дори трудно се разбираш като говориш.Странното е,че когато отваряш прозорци или ги минимизираш шумът изчезва, което ме навежда на мисълта че проблемът може да е софтуерен.Но като се има в предвид, че саундкартата е вградена в дъното и е доста евтина може и да си е от нея.
Ако проблема ми е познат на някой от вас, моля да сподели мнението си по въпроса!Благодаря ви предварително.
Върнете се в началото
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Индуктират се шумове, най чече от дългите кабели, на харддиска например, размести ги.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Cosmic Gate
Гост

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 19:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Разместих кабелите!Резултатът-компа нещо бъгна(прах) и не се стартира няколко пъти.Както и да е компа пак работи, но шума си го има.То кабелите общо взето няма много възможност да се местят.Трябва някво глобално пренареждане да се извърши.
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Затвори всички входове които не използваш. Ако продължава да шуми mute-ни един по един останалите докато спре.
Провери изходния жак.
Филтрирай захранването.
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 9:40    Заглавие: Отговорете с цитат

А ако всичко е затворено и всичко е mute-нато и пак шуми Shocked с psu fortron 350 pnf Rolling Eyes
Върнете се в началото
vstoykov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 22:48    Заглавие: Re: Саунд картата ми троши камъни! Отговорете с цитат

Cosmic Gate написа:
Странното е,че когато отваряш прозорци или ги минимизираш шумът изчезва, което ме навежда на мисълта че проблемът може да е софтуерен.Но като се има в предвид, че саундкартата е вградена в дъното и е доста евтина може и да си е от нея.

Първото, което ми идва на ум е смущения по захранването - недостатъчен капацитет на кондензаторите (поради икономия и/или изсъхване на електролитните кондензатори). Също така е важно паралелно на електролитния кондензатор, който филтрира захранващото напрежение да се слага и малък кондензатор с по-малка индуктивност (да, точно индуктивност), който да има достатъчно малко индуктивно и капацитивно съпротивление при по-високи честоти (като погледна една съвременна дънна платка не виждам керамичните кондензатори, но това може би се дължи на малкия им размер и приликата им с резисторите, но може и действително да липсват).

Ако ти е интересно може да направиш следния експеримент: включи една намотка към усилвател и я доближи до дънната платка. Може даже и да включиш входа на усилвателя към захранването (разбира се с подходящ разделителен кондензатор и резистори ако усилвателя е твърде чувствителен). Аз се каня да си направя някакво подобно устройство, което да го ползвам за да измервам шумовете в захранването (нямам осцилоскоп, а и не ми се дават пари за такова нещо).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно нямаш представа какви пулсации хвърчат по захранването на комп-а, но заради тях в повечето случаи специално преди чипа на sound-картата има локален стабилизатор от 12 на 5V изпълнен със 78L05, друг е въпросът дали това е достатъчно. Все пак първото нещо което бих те посъветвал да пробваш е да промениш съотношението сигнал/шум като поставиш миксерите на комп-а с volume-на max, а намаляваш сигнала от усилвателя, в повечето случаи ефекта изчезва.
Върнете се в началото
3DNow
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2006 17:54    Заглавие: саунда Отговорете с цитат

Здравей колега ако все ощи не си се справил сас саунда мога да ти дам 3 съвета, първият е да си видиш модела на дъното и да провериш в сайта на производителя има ли нов биос с фикс с този проблем, ако има теглиш го и префлашваш ако пак не се оправи с префлашване итегли си по нова вериа драйвери за саунда имах такъв проблем на едно дъно с кодек CMI9738 ако пак не постигнеш успех купи си CREATIVE няма да имаш грижи с него Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес MSN Messenger
Cosmic Gate
Гост

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2006 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина когато усиля от volume control-a до край и намалявам от усилвателя шумът намалява.Дъното ми е gigabyte K8NS.Когато от компа е усилено до край и от усилвателя е намалено доста шумат е поносим.А иначе това с кондензаторите по захранването не смея да го пробвам, защото не знам какво точно трябва да правя.Може да изпробвам това с намотката.Значи подавам сигнал от компа и вместо високоговорители връзвам на изхода намотката?И бе трябвало шума да се засили или намали?Мерси за съветите.Смятам за нова година да си подаря една карта creative. Smile
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2006 22:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички вградени звукови карти (до една!!!) без тия на дъната с цена на цяла конфогурация са такива. Минали са ми през ръцете общо 6 дъна с вградени звукови карти - всичките са такива. Най-много смущения идват от аудиокабела за CDROM-a - той е напълно излишен при WinXP (и при по-старите когато има специален драйвър за CDROM-a). В момента имам дъно Asus K8N4-E - същите шумове, напоследък взеха много да ме дразнят когато говоря по скайп - там през слушалките се чуват най-много. Сложих му една може би вече 10 годишна звукова карта, имам я от 2001-ва - Aureal Vortex 8820 която вади с пъти по-чист звук. Даже не се чува при усилен докрай усилвател Smile

Смущенията са неизбежни, затова напоследък взеха да излизат дъна на които звуковата карта е запоена перпендикулярно на дъното - имало положителен ефект, но дъната с такова решение засега спадат към гореспоменатата цена Laughing
Потърси "Саунд картата ми троши камъни!" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Саунд картата ми троши камъни!" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети