Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Sharp DV6340SC -MC44002.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 16:09    Заглавие: Sharp DV6340SC -MC44002. Отговорете с цитат

Здравейте , проблема е че няма високо. От MC44002 излизат за малко инпулси с амплитуда 1В. и спират.На базата на драйверния не стигат импулсите.Преди драйверния имам едно smd на което на базата има импулс а на колектора няма.Според мен не му стигат 1В. импулс за да го отпуши.Каква трябва да е амплитудата на импулса от MC-то? Всичко в тази верига съм проверил и ми се струва че проблема е в MC44002.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Утре ще мина покрай вас с една MC44002 ,но рядко проблема е в тях.
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно в този случай в TDA е проблема.Дефектира обикновенно когато нагори куплунга горе на платчицата на кинескопа.Преди време си скъсах нервите да го изкарам този импулс на драйвера и накрая се оказа че от чипа идва с по малка амплитуда.Т.В.то е още при мен ,търся да му купя на по прилична цена TDA 44002.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени без да мериш малкия смд-транзистор който е във стъпалото,което е преди драйверното и трябва да си готов.Предполагам ще заработи-
Ако ли не-чип. Crying or Very sad
А причинатае винаги една-спойки на малката платчица горе на ОС
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 18:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Smd-то беше сменяно ,но и аз го смених и не е от него. Личи си че и платката над ОС е припоявана.Като сложа съпротивление 150килоома между базата на smd-то(Q606) и 5В. телевизора си тръгва и си работи нормално, но не съм го държал много. Утре Бамзе като ми донесе MC-то ще пробвам дали е от него.
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е интересно с 150те килоома.Утре ще пробвам ако работи без да мачка нещо импулса защо да не работи и така.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си работи така и няма проблеми с импулса които да водят до претоварване в режима на крайния транзистор-то не е проблем да го оставиш и така да си върви.
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 0:56    Заглавие: Re: Sharp DV6340SC -MC44002. Отговорете с цитат

GOSHO написа:
...Каква трябва да е амплитудата на импулса от MC-то? Всичко в тази верига съм проверил и ми се струва че проблема е в MC44002.
Изхода на МС-то е отворен колектор и импулса зависи от захранването. Ако махнеш кондензаторите и оставиш само 47К към +5V , импулса би трябвало да е 5Vp-p.
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Втори ден вече работи така , крайния транзистор не се грее.Мисля да го давам така.
Върнете се в началото
ivan76
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз имах същия проблем с такъв шарп-следствие нагаряне на куплунга на системата.с повдигане на нивото на импулда на базата на q606 проблема се реши.между 120 и 180 ком. към базата и заспива.успех
Върнете се в началото
Потърси "Sharp DV6340SC -MC44002." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Sharp DV6340SC -MC44002." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети