Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Нов диск на старо дъно
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nkolev_bg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 06, 2004 10:51    Заглавие: Нов диск на старо дъно Отговорете с цитат

Опитвам се да сложа нов Seagate (40GB ST340014A на малко старичко дъно. Първоначално биоса (award 4.51pg) изобщо не позна диска. След като го органичих с джъмпер вече го вижда. Проблемът сега е че като заредя от системна дискета за win98se няма и помен от диск. Също ако стартирам състемата със стария (ос е същата) и новия диск отново в биоса се вижда, а от windows-a не.
Дъното е със странния номер 681v13 - след ровенето в Интернет предполагам че производителя е shuttle, това не е много сигурно. aida32 също сочи този производител, но те май нямат точно такъв модел. все още не са ми отговорили дали е тяхно и дали мога да обновя биоса с техен файл за 681vs016, което изглежда подобно на моето.
Ако някой може да помогне, благодаря предварително!

Николай
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Сря Окт 06, 2004 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тук : http://eshop.bg/forum/viewtopic.php?t=1964
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 06, 2004 13:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо те моля да размаркираш темата! Ако всеки започне да маркира въпросите си като важни какво ще стане?

Проблема ти е решим по два начина:

1. Поставяш АТА133 RAID контролер и включваш диска към него.

2. Преработваш BIOSа да работи с големи дискове. http://www.rom.by/

Ако не можеш да се справиш пусни един Р.М.
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Окт 06, 2004 17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

най добре е да ъпдейтнеш биоса на за тази цел трябва да знаеш кой е производител на дъното и какъв е точния модела, а също и коя е текущата версия качена на твоето дъно. това 681v13 ми изглежда странно, освен ако процесора те не е от старите пентиуми - преди 97ма година. какъв е чипсета?
ако дъното е такова има вероятност да подкараш диска като напишеш параметрите му в биоса на ръка. - LBA MANUAL disk
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Iztegli si ot saita na proizvoditelia disk manager. Toj pravi boot disk i instalira OnTrack driver-a. S takav driver moze da go slozish daze na PC s CPU 386
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами така като чета мисля, че просто трябва да направиш partition(s) на диска Very Happy . Най-добре с FDISK под DOS. Естествено, че нито DOS-а ното WINDOWS-а ще го открива, след като няма никакви партишъни(деления). Колкото направиш, толкова ще виждаш.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 16:05    Заглавие: Asus problem Отговорете с цитат

Понеже видях тази тема и проблема ми е от компютърен тип ,реших да си пусна тук въпроса-дъното ми е А7 Асус модел с Райд контролер ,но прави някакви номера-при четене на архивирани файлове от диска или от СД понякога дава грешки ,затрива си файловата система и често се налага преинсталиране на Уиндоуса. Уточнение диска е 80ГБ
WD,Райд контролера не го ползвам,само IDE с 80ка кабел. Какво е проверено досега: Диска си работи без проблем на друг компютър,кабела е сменен ,всички захранващи напрежения са проверени за пулсации с осцилограф,все още не съм сменял процесора и паметта-тя е РС133 256МБ а процесора Duron на 1100.
Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и има решение ,или идеи да пише !
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 7:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей ELP,

1. Мрежовата карта най вероятно е на същото прекъсване на което е и дисковия контролер, необходимо е да се промени прекъсването на мрежовата карта. Ако нямаш свободни в краен сучай тя може да бъде само с прекъсването на видеокартата.

2. Памет, дъната на ASUS са доста избиратеолни към някои модели памети. опитай с друга памет.

Успех,
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 16:20    Заглавие: Problem Отговорете с цитат

То да е една ,аз имам две мрежови карти -ще накарам сина ми да провери този вариант. Всъщност ,май че ако са на едно и също прекъсване не би трябвало да работи компютъра и да дава конфликт но не би. Утре ще ида на едно място да пробваме с други памети и ще докладвам какво е станало!Благодаря за идеите!
Върнете се в началото
Hacker
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 8:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е Shuttle. Аз в момента съм със същото, само че модел 591pv2.0
Ъпдейтвай биоса и ще тръгне харда без проблем!
Ето и сайта:
http://www.shuttle.com/hq/support/download/dwn2.asp?model=HOT-681
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Нов диск на старо дъно" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Нов диск на старо дъно" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети