Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как да си направим луминисцентна лампа на 12 волта...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 14:11    Заглавие: Как да си направим луминисцентна лампа на 12 волта... Отговорете с цитат

понеже единствената лесна за изработка и ефективна схема е на английски аз я преведох тук в моя сайт който още е в разработка но нека да не му правя реклама...дано на някой му свърши работа схемата Arrow http://napravisisam.hit.bg/LumLamp.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 14:54    Заглавие: Re: Как да си направим луминисцентна лампа на 12 волта... Отговорете с цитат

DJ Niko написа:
аз я преведох тук в моя сайт който още е в разработка но нека да не му правя реклама...

Глупости,прави му реклама колкото си искаш тук-щом съдържа ценни и полезни неща-можеш да му правиш реклама колкото ти е кеф тука във този форум и никой няма да те спре! Idea
Нали това е целта-да обменяме информация и всеки на всеки да бъде полезен,кой със каквото може и знае.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз го почнах от два дни да го правя....за сега няма почти нищо в него но до няколко дни ще добавя интересни неща но който иска да го разгледа нека да заповяда www.napravisisam.hit.bg Smile Надявам се да бъде полезен на някого
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Леко уточнение...схемата не може да "напълни" 40 ватова лампа,пускал съм я..Прави в най добрия случай 6-8 вата светлина,но и това върши работа...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Леко уточнение...схемата не може да "напълни" 40 ватова лампа,пускал съм я..Прави в най добрия случай 6-8 вата светлина,но и това върши работа...

Това е защото изводите от трансформатора към лампата са само 2 иначе ако бяха 4 щяха да я "напълнят",аз имам една кутия за 24волта със четири извода от трафа и я "пълни" колкото на 220волта но не ми върши работа понеже работя само с 12 волта,затова ще потърся и схема със четири извода от трафа Smile
Да допълня само....на теб нещо не ти я запалило както трябва нещо...аз сега я пробвах пак пали си 40 ватова тръба разликата е малка м/у 220в и 12в Rolling Eyes А иначе относно схемата за която ви говорех че изводите към лампата са 4...има такива схеми но са само до 8-10ватова лампа Confused Така че трябва да се задоволим с това което имаме Smile М/у дрегото в сайта са добавени още няколко схеми Arrow Направи си сам
Върнете се в началото
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

НАправих малко експерименти и открих че всъщност ако ползвате трафче със Ф образна феритна сърцевина вместо ферит от антена лампата се "пълни" до край все едно е на 220волта но има един недостатък че много гадно свири трафчето Smile
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ Niko написа:
... открих че всъщност ако ползвате трафче със Ф образна феритна сърцевина ...

Това Rolling Eyes ще е нещо ново в трафостроенето Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 20:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно говори за т.нар."броневи магнитопроводи",мисля че така се казваха на български-руснаците поне така ги наричат...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ Niko
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2006 11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Подобен на този на снимката но по малък и с феритна сърцевина а не със железни пластинки

Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2006 12:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ш-образен демек.
Потърси "Как да си направим луминисцентна лампа на 12 волта..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как да си направим луминисцентна лампа на 12 волта..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети