Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Механичен Телевизор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 23:48    Заглавие: Механичен Телевизор Отговорете с цитат

Здравейте момчета. Повод за да напиша тази тема е една друга тема която е писал "hshop". Казва се "За тези който изпитват носталгия". Та именно там се запознах и с "Механичният телевизор". Преди не знаех за такова нещо но сега научих и се запалих. Та мисълта ми е има ли някой от форума който да се е занимавал с подобно нещо и ако има ще го помоля да сподели малко опит защото съм твърдо навит да го направя това нещо къде за собствено удоволствие къде за да се покажа с нещо различно. Айде давайте акъли че вече горя от нетърпение да почвам. Заредих са с всякакви джунджурии и части който може да са ми от полза. Утре почвам и контролера на мотора да правя... Мерси предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 0:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Изключително трудна работа...
Ето ти малко линкове информация за тия неща щом си ентусиаст
http://www.earlytelevision.org/
http://www.radiocraft.co.uk/vintage_television/index.shtml
http://www.bvws.org.uk/405alive/
http://www.thevalvepage.com/tvmanu/tvmanu.htm
http://www.tvhistory.tv/
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 0:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Батка всичките тея съм ги прегледал. Преровил съм целия нет де що има такива работи. Искам просто да си кажете думата къде с напътствия къде с нещо полезно. Нали знаеш "Око да види Ръка да пипне".
А пък и що да е трудна работа. Тъй като гледам не е кой знае какво - един диск със една лампа. Аз не искам да го правя със тунер,видео усилватели демодулатори и т.н.т. Искам да направя само устройството със лампата и диска на Нипков отпред. Иначе си намерих програма която ми конвертира филмов файл на wav специално за тая цел. После през стария Респром го подавам на една група бели светодиоди който почват да светят във определена честота и така...
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 0:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Принципа е ясен и колегите на запад ползват вече диоди вместо някогашните неонови лампи.Не знам някой досега да се е похвалил да и направил токово нищо от Българските колеги-може би нямат интерес,може би не им е хрумнало-знам ли-въпреки че на вид наистина не изглежда сложно.Ама кат тръгнеш да го правиш-знаеш как е със всяко нещо.Навремето са продавали
през1925-1935 година разни китове радиолюбители да си купят и вкъщи да си го сглобят,като този примерно-
http://www.bretl.com/mech%20tv/pages/jenkins%20amateur%20kit.htm
така че вярвам не е непосилна задача.За съжаление май доколкото се сещам ти ще си първият който се нахвърля да прави подобно нещо.Поне за друг не се сещам-иначе сред западняците "Mechanical TV sets" е много разпространено хоби.Така че не се надявай на кой знае каква помощ.Дано да греша и да има някой съфорумец. Wink
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре. Благодаря ти все пак, а аз ще пиша ако пожъна някакъв успех. Smile
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 14:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Непременно сбаждай да кажеш до какви резултати си опрял подкрепено със снимки,ако може-че ми стана интересно.Успех!
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 16:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е интересно мога да кажа че някъде съм чел за механичен любителски осцилоскоп , в който се използва индикаторна лампа "магоческо око" и перфорирана шайба която се върти пред лампата , предполагам че и при механичния телевизор принципа е подобен.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 16:15    Заглавие: Отговорете с цитат

andrey1988 написа:
Ако е интересно мога да кажа че някъде съм чел за механичен любителски осцилоскоп , в който се използва индикаторна лампа "магоческо око" и перфорирана шайба която се върти пред лампата , предполагам че и при механичния телевизор принципа е подобен.

Ахам принципа е същия,само че въпросния оцсилоскоп с магическо око няма да е точен и прецизен,а може да се ползва по-скоро с цел да се показва за шоу или да се види има или няма импулс-там,но за нещо по-прецизно-не става.Навремето си бях правил RLC-мост със иникатор вместо система-магическо око.
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Tук не става въпрос за точност , а по скоро за атракция както казваш и евентуално за някои дребни измервания.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

andrey1988 написа:
Tук не става въпрос за точност , а по скоро за атракция както казваш и евентуално за някои дребни измервания.
За атракция да ама за измерване Shocked
Върнете се в началото
Потърси "Механичен Телевизор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Механичен Телевизор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети