Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Звънец 220в

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vv
Гост

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 16:27    Заглавие: Звънец 220в Отговорете с цитат

Искам да попитам звънец на 220 какви разновидности има на пазара и кой са най-срещаните.

Имам предвид дали повечето модификации са през бутона да прекъсва фазата към звънеца или има модели които дирекктно се подава 220 и от звънеца се пуска кабел към бутон чрез който се подава само нисковолтов импулс.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 19:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Звънците са за 12и8 волта тези за 220в не са здравословни Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 23:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре друг въпрос.

Ако на бутона се сложи да прекъсва нулата, звънеца ще връща ли фаза в ключа?

Надявам се да сте ме разбрали.
Върнете се в началото
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе то на баба ми звънеца от 75 та година е 220 волтов. Вече излизат от употреба. Що не сложиш един звънчев трансформатор и от него си вземи 8 волта за един нормален турски или китайски звънец. Няма смисъл да се занимаваш със високоволтови схеми.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 22:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече съм монтирал таблото и нямам място в него за траф. Бутона ще е за конзола поне аз така ще съм спокоен и ще прекъсва фазата.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2006 7:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Вече съм монтирал таблото и нямам място в него за траф.

Едва ли това е основателна причина за евентуалните последствия.
Много ми е чудно, че се продават (ако) такива звънци Sad .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kableman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2006 12:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом си решил да ползваш званец на 220в. и бутона ще му е на вьн хубаво е да бьде с защита IP. прах,и вода. на бутона трябва да пише така: IP24, IP34,IP44,...54,65,67.Последното е морско изпьлнение.пьрвата цифра е защита от прах, втората е от вода, теб те устроива и това което ще намериш по магазините наи вероятно ще е IP34,или IP44 . или другия вариант е да има нарисувани 2или 3 капки вода.
Върнете се в началото
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2006 21:44    Заглавие: Звънец Отговорете с цитат

Това не е за препоръчване. По-добре си вземи един звънчев трансформатор и един обикновен звънец. Ако наистина искаш да е на 220V изолирай добре кабелите и бутона на истина да е водоустойчив. Има и по-елементарен начин. Вместо да усложняваш толкова инсталациата вземи си един радиозвънец и готово. Няма кабели и жици. А пък и е доста по-безопасно и по-лесно за монтаж.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2006 8:07    Заглавие: Преместено мнение Отговорете с цитат

Vv написа:
На мен идеята ми беше от гледна точка на фазата че ще бъде на бутона. Сложех конзола за да може собствиника да монтира надеждин бутон. Бутона се намира на етажа на апартамента и повече от IP 22 не е необходима според мен, все пак гоним и ниска цена на материалите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Звънец 220в" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Звънец 220в" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети