Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с качеството
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ARTU
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 11:04    Заглавие: Проблем с качеството Отговорете с цитат

Имам едно питане и не знам дали тук му е мястото. Та имам видео и телевизор. Видеото е с тунер. Исках евентуално да ползвам тунера на видеото в определени моменти (запис по програма и т.н.), но...

1. Когато включа входящия кабел от кабелната във ант. вход на видеото, изходящия ант.сигнал включвам в телевизора. Резултат - много лоша картина Rolling Eyes

2. Купих сплитер - в него влиза кабела от кабелната и се разклонява към телевизора и към видеото. Резултат - пак лоша картина.
Ако измъкна обаче единият от кабелите (към ТВ-то или към видеото), качеството на картината се оправя Shocked

Какъв е проблема според вас? Поотделно компонентите нямат проблеми, но заедно все се скапва картината.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Честотата на която видеото подава сигнал към ТВ съвпада с честотата на някоя програма от кабелната ТВ. Необходимо е да се настрои на друга честота изходната от видеото, това става с едно малко тримерче на задната стена на видеоапарата. А най-добре ползвайте изхода по ниска честота на видеото!
Върнете се в началото
ARTU
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 11:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах го това с тримера... Не става.
По нискочестотния - в какъв смисъл> кабелната във видеото, а оттам по чинчовете в ТВ-то? Проблемът в този случай е, че видеото ми не е стерео, няма телетекст и има само 50 канала, за разлика от тв-то, което е стерео, 100 канала и с телетекст, т.е. тези екстри се губят.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Подай антената чрез сплитера на видеото и на телевизора,включи и чинчовете,когато сложиш телевизора в режим AV можеш да настроиш видеото на нужните ти канали за запис в другото време си ползваш тунера на телевизора,при всяко подаване на сигнал от видеото,за преглед на записа ,телевизора би трябвало автоматично да минава в AV...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ARTU
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е, че когато едновременно чрез сплитера са включени и видеото и телевизора качеството на картината се влошава.

Ако беше припокриване на канал от видеото, то тогава този проблем не би съществувал когато видеото е на stand-by, но той си е факт дори и при изключено положение. Пробвах при включени антенни кабели (от сплитера) да изключа захранването на видеото, но картината пак е лоша. И се оправя, когато изключа единият от кабелите - за видеото или за телевизора съответно.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

ARTU написа:
И се оправя, когато изключа единият от кабелите - за видеото или за телевизора съответно.

Как да го разбираме това ? Че си разклонил кабела от кабеларката и си подал единия край към телевизора а другия към видеото .Ако си го направил така то е грешно. Вкарваш кабела от кабелната във видеото а кабела който ти излиза от видеото го вкарваш в телевизора.Тогава вече няма да имаш проблем.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев, пак четеш като дявола евангелието. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе аз че ми натежават годините е верно Rolling Eyes но се мъча да разсъждавам логически и се натъквам на неточности.Ето какво пише питащия в първия си пост:
Ако измъкна обаче единият от кабелите (към ТВ-то или към видеото), качеството на картината се оправя

А кажете ми как се оправя картината като измъкне кабела от телевизора ? Нали така е написано по горе.Като извади кабела от телевизара къде вижда че картината се оправя ? Е това искам да знам Laughing
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Като искаш да правиш записи от ТВ включи си видеото на вход по ниска и тунера на ТВ ще ти пуска сигнала.Иначе кавото и да правиш няма да стане.Аз си мислех че вече никой не ползва видео Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ARTU
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 8:54    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Абе аз че ми натежават годините е верно Rolling Eyes но се мъча да разсъждавам логически и се натъквам на неточности.Ето какво пише питащия в първия си пост:
Ако измъкна обаче единият от кабелите (към ТВ-то или към видеото), качеството на картината се оправя

А кажете ми как се оправя картината като измъкне кабела от телевизора ? Нали така е написано по горе.Като извади кабела от телевизара къде вижда че картината се оправя ? Е това искам да знам Laughing

Обяснявам: Чрез сплитер сигналът се разклонява и влиза и в ТВ и във видео. Двете машини са свързани и през нискочестотния. ка чеството е лошо и като ползвам тунера на ТВто и като превключа на видео (INPUT). Когато измъкна кабела който отива към телевизора (антенния) започвам да използвам тунера на видеото. Телевизира реално получава сигнал по нискочестотния. В този случай когато включвам и изклщчвам отиващия към тв-то антенен кабел картината се влошава или оправя.

Иначе е ясно че нй-добре е антената да влиза във видеото и оттам в телевизора (през предвидения за това антенен изход на видеото) НО когато и двете машини са включени в кабелната, НЕЗАВИСИМО дали сигналът е разделен от сплитера или влиза директно във видеото, картината се развала Sad
Добра е когато е включено САМО едното или САМО другото.

Цитат:
Като искаш да правиш записи от ТВ включи си видеото на вход по ниска и тунера на ТВ ще ти пуска сигнала.

Това е ясно, но идеята беше да се записва филма, когато няма никой у дома. Проблема е че жената иска да си гледа сапунките като се прибере. За целта правя няколко програми на видеото и то си ги записва ежедневно. Но ми омръзна всеки път когато го оставя и излезем, преди това да разкачвам антенния кабел от тв-то, а после да го включвам, пък да изключвам този от видеото.
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с качеството" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с качеството" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети