Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ за миниуредба Panasonic SA-CH74
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Лаик
Гост

МнениеПуснато на: Съб Ное 18, 2006 22:33    Заглавие: Помощ за миниуредба Panasonic SA-CH74 Отговорете с цитат

Здравейте,
не разбирам нищо от електрника, но реших да направя опит с ремонта(по-скоро почистването и обновяването) на старата си уредба. С почистването както да е - горе-долу се справих, но с обновяването срещнах един проблем. Старите ремъци са изцяло накъсани на малки парчета. Искам да ги сменя, но нямам никаква представа като отида в магазина какво да търся. Ако някой може да ми помогне - благодаря предварително.

Също имам проблем и с отварянето на двете капачета на касетния дек - има ли връзка този проблем с ремъците или трябва да се отремонтира нещо друго ?
Върнете се в началото
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Нед Ное 19, 2006 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не помня точно какъв е лентодвижещиет мех. на тази уредба, най вероятно е СофтТъч, което значи че двигателчето участва в повдигане и сваляне на главите, движението на механизма, а следователно и в отваряне на леглото на касетата!
Ще се наложи да свалиш от предният панел механизмите, после внимателно сваляш задните плочи, зад маховиците, щом ремъците са на парчета, няма начин да ги измериш!
Значи след като свалиш плочите измерваш със конец, пътят на ремъкът, от шайбата на двигателчето, по пътят му около двата маховика и ако има някакви паразитни ролки, ТОЧНО!
Размерът е половината от дължината в милиметри-с него в магазинът!!!
Не знам дали ще се справиш, ама щом си решил, успех в експериментите, или в най близкият сервиз: Very Happy Idea
Гост

МнениеПуснато на: Нед Ное 19, 2006 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Успешно съм демонтирал всички отделни модули.
Стигнах до касетния - и него го извадих от предния панел.
Махнах и задния капак - там виждам четири големи ролки (това вероятно са маховиците Smile ) , една малка - паразитна (намира се възможно на най-отдалеченото място от всичко останало) и петата ролка е на двигателчето.
Добре, но аз не знам от къде са минавали тези ремъци... и всъщност дали са ремъци или е ремък... възможно ли е да е само един - като се опитах да сглобя нещо от остатъците по изкривяванията повече пасва на един по-дълъг ремък отколкото на два?
Има ли възможност да се провери някъде това и направо да се види размера на ремъка/ците ? Някаква ремонтна книжка или де да знам Wink
Моя "ремонт" малко на дърводелска работа си пада, но благодаря на тези които ще ми помогнат.
Върнете се в началото
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Нед Ное 19, 2006 18:26    Заглавие: Отговорете с цитат

- Very Happy Добре, явно си упорит, това ми харесва, ще стане майстор от тебе, никой не се е родил научен!
Я ми опиши сега, доколкото разбирам касетният мех. е само един?..еднокасетна ли е уредбичката? Погледни шайбата на моторът, каква е, бъчвовидна(за плосък ремък) или има триъгълен канал(за трапецовиден ремък)? Сервизно описание на механизмите едва ли ше се намери някъде, затова пиши тук, пък да видим как ще определим пътят на ремъкът и дължината му, на един механизъм в съвремените минисистеми има максимум два ремъка, единият главен, от двигателят до двата маховика(ако е реверсивен мех.) вторият от единият маховик(под голямата шайба-има втора) до фрикционната предавка(най често зъбна) задвижваща изтеглящият(прибиращ) и подаващият куплунг, също осигурява и бързия ход(превъртането) напред назад!

-Опааа, редактирам виждам сега че си писал че маховиците са четири, значи е двукасетен мех......така, значи ще има общо четири ремъка, или два най малко, два дълги и два късички за фрикционите както ти писах по горе, но тях може и дас ги няма, ..при някой механизми фрикционите приводи не са ремъчни а със паразитни зъбни предавки!
Гост

МнениеПуснато на: Нед Ное 19, 2006 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Да декът е двукасетъчен. Сега обаче като се загледах по-внимателно вероятно има и по една трета по-малка ролка. Та да почна от начало:
Двата дека имат по: Един маховик с диаметър 44 мм, един маховик 40 мм, една трета ролка - 20 мм. Единият има една паразитна 15 мм, чиято роля на другия дек се изпълнява вероятно от двигателчето.
Има две къси ремъчета - дължина 160 мм. Те са здрави (много силна дума е здрави за тях всъщност, но поне не са на парчета). Та тези ремъчета правят връзката между големия маховик и третата 20 мм ролка.
Шайбата на двигателчето е триъгълна, а профила на парчетата от скъсания ремък е квадрат 1 мм.
Върнете се в началото
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Ное 19, 2006 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Шайбата на двигателчето е триъгълна. Ако си наблизо ела да я видя тази триъгълна шайба.Печелиш промоционално отремонтирване на уредбата( по точно на касетъчния дек)
Гост

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 0:36    Заглавие: Отговорете с цитат

bamze написа:
Шайбата на двигателчето е триъгълна. Ако си наблизо ела да я видя тази триъгълна шайба.Печелиш промоционално отремонтирване на уредбата( по точно на касетъчния дек)

Ако можеш да ми помогнеш - помогни. Ако не - няма смисъл да се хващаме за думите! Пределно ти е ясно, че имам предвид канала, на шайбата.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 9:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-лесно ще стане ако снимаш въпросния механизъм и да видим снимките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лаик
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Нерегистрираните не могат да постват линкове ... както и да е Smile

Снимките са обозначени като се гледа касетъчния блок от задната страна:

Дясно ; ляво ; двете ; двете с рисунки

Да обясня по последната картинка - едно и четири са двата големи маховика. две и пет са двата по-малки, а три и шест са най-малките.
Със седем е паразитната ролка, а с червеното кръгче в средата е приблизително мястото на което трябва да бъде двигателчето.

Качеството на снимките е отвратително, но с наличната техника и осветление само това мога да изкарам Sad .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 21, 2006 2:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото, което се вижда от снимките е, че ремъка не е един, а са два отделни ремъка за двата дека, т.е. моторчето трябва да е с две "триъгълни" шайби Laughing .
За да изтеглят лентата след главата и в двете посоки, маховик 1 и 4 трябва винаги да се движат в посока на часовниковата стрелка, а маховик 2 и 5 - винаги в посока, обратна на часовниковата стрелка.
Ремъка на десния дек трябва да минава под мах. 4 , над мах.5 и рол.7, а ремъка на левия дек - над мах.2 и под мах.1. Малките ролки не се виждат ясно на снимката, но смятам, че с тях няма да имаш проблем. За всеки случай виж в надписа на моторчето дали има буква L. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Помощ за миниуредба Panasonic SA-CH74" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ за миниуредба Panasonic SA-CH74" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети