Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
как да си направя термо-преса

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
term
Гост

МнениеПуснато на: Нед Сеп 26, 2004 12:18    Заглавие: как да си направя термо-преса Отговорете с цитат

какво е устройството на една термо-преса. горе-долу се досещам, но ако може някой да ми даде повече информация как да си направя. трябва да е температурата като на ютия. имам една ютия, мога да я разглобя и да ползвам частите и за пресата. пресата трябва да има размери на нагряващата част) 20 на 25см.
Върнете се в началото
Тони
Гост

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2004 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не е трудно ако имаш машини .... навремето си правих за метода с тонера. позлвах стоманена плоча, не помня вече колко дебела, може би около 20 мм, ползвх основа от ... мм не знам как се казва ... тостер ли е какво е .. дето правят тостовете вътре, че не мис е играеше да си правя панти. Отгорната страна и направих канали и вкарах нагреватели, там беше най-големия зор, не намерих подходящ та си правих, подебел кантал навит около едни азбестови мисля въженца. това го нареждам в каналаи го залях с .. бах мамаму . инатов аму забравих името, глина ама не обикновенна ами от тая дето правят керамика, естествено първо сложих няколко слоя изолационно платно да не даде късо. по дължина на 3 места поставих Pt1100 сензори и това е. Контактната стена добре шлайфана, и основата мибеше дървена .. не ми остана време да направя метална. Ама преди където работех си имах оборудване,струг, фреза, всякакви мет.обработващи машини ... не беше проблем.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2004 7:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с направата на преса е доста сложен въпрос на пръв поглед изглежда лесно но не е точно така. Ако смяташ да използваш направена самоделна преса за работа по добре се откажи. купи си някоя но гледаи да не е италианска сравнително евтини са но не струват. Проблема не е в изработката на нагреваемата плоча, а в гумената подложка и в равномерния натиск.
Върнете се в началото
тест
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2004 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

тази термо преса за какво ще се ползва?
Върнете се в началото
Потърси "как да си направя термо-преса" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "как да си направя термо-преса" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети