Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Неонова лампа за дома?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 16:43    Заглавие: Неонова лампа за дома? Отговорете с цитат

Момчета искам да си сложа неонова лампа за КОЛА но в дома.Обаче не знам следното:Имам трансформатор от тия обикновенните които имат хиляда накраиника и са по 700 mA ,и не знам то хуу тая лампа ще има резистор ама за ампеража на колата ми за тоя трансформатор какъв ще ми трябва???Ако имате други предложения за яко неоново лъчение за стена моля слушам опитните Very Happy
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2004 16:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен лампата трябва да има и трансвертер който да ти запали лампата и да я накара да свети. Това нещо имаш ли го?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 7:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе не е ли най-лесно да земеш една неонова лампа от тия дето са като луминисцентните по 40W, един дросел и стартер и общо взето сичко е готово. Между другото чувал съм (не знам дали е вярно, ама сигурно е), че тея светлини са много вредни за очите!
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 7:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Разликата между неонова и луминисцентна е доста съществена. Включително и по отношение на паленето им.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 23, 2004 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Разликата между неонова и луминисцентна е доста съществена. Включително и по отношение на паленето им.

Руснаците казват неоновая лампочка на глимлампита Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hacker
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2004 8:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и такива луминисцентни лампи, които нямат покритие отвътре, което да свети бяло, излъчват ултравиолетова светлина и са подходящи за домашни условия, защото се захранват от 220в точно като луминисцентните-можеш да вземеш стандартно освет. тяло от лум. лампа и да туриш оная на мястото и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2004 8:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Hacker, това твърдение
Цитат:
излъчват ултравиолетова светлина и са подходящи за домашни условия
меко казано е невярно. Още повече, че питането е за неон, а не за ултравиолет. Лампите за които говориш се използват в аспиратори и сушители, там където е необходимо да има известна степен на "изтребване на бактерии". Разликата м/у луминисцентната лампа с бяла светлина и тази без луминифор (бялото покритие) е освен в неговото отсъствие и в това, че при ултравиолета самата тръба е от кварц (кварцово стъкло). И в двата случая "светят" йонизирани живачни пари.
При неоновите лампи свети инертен газ, те са газонапълнени и в зависимост от типа на използвания газ е различен цвета с който светят. Палят се с високо напрежение, което е различно в зависимост от газа който се използва.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2004 14:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Hacker написа:
Има и такива луминисцентни лампи, които нямат покритие отвътре, което да свети бяло, излъчват ултравиолетова светлина и са подходящи за домашни условия, защото се захранват от 220в точно като луминисцентните-можеш да вземеш стандартно освет. тяло от лум. лампа и да туриш оная на мястото и.

Подходящи, ами очите? Тази ултравиолетова светлина не е ли малко вредна за очите? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2004 17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Hacker написа:

И след 2 седмици няма да имаш очички!
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2004 17:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей момчета спокойно бре намерих си лампите дето ми тряяха от магазина за осветителни тела само дето са на 220в гадното е че светят по слабо от тия неоновите за кола е хубо оцветяват бялото ама са слаби а аз исках да ми осветяват цялата стена,ама какво да се прави апите са същите ама поне няма да ми трябва трансформатор отелно Very Happy Ако някой има по яко предложение слушам,ама да побърза преди да сам си бумнал парите в тия лампи Exclamation
Върнете се в началото
Потърси "Неонова лампа за дома?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Неонова лампа за дома?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети