Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Подкарване на един стъпков мотор

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 19:43    Заглавие: Подкарване на един стъпков мотор Отговорете с цитат

Ето снимки -

Дадоха ми го от даскалото, искам да го подкарам, ей така за спорта, че не съм се занимавал със стъпкови двигатели... Ако работи добре може и шмергелче да си направя от него или дрелка за платки... Повече искам да го подкарам, ей така от любопитство Smile кабелите му са срязани, стои си и платката с датчиците за ротора... По тази шайба от задния край са наредени метални (май медни) лентички, които при въртенето взаимодействат с тази пластина подобна на печатен кондензатор, вероятно при въртенето си променя капацитета или магнитното поле при което се отчитат оборотите... Тези двете кутийки от края към буксата вътре са трафчета или дросели, единият е разпояван след което е правен опит да се запои, вероятно някой е тренирал върху него...

Последната промяна е направена от Milen_haskovo на Съб Сеп 30, 2006 0:11; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 20:45    Заглавие: Re: Подкарване на един стъпков мотор Отговорете с цитат

Milen_haskovo написа:
...ей така за спорта, че не съм се занимавал със стъпкови двигатели... Ако работи добре може и шмергелче да си направя от него или дрелка за платки... ... Бамелите му са срязаний стои платката със датчиците за положение на ротора... По тази шайба от задния край са наредени метални (май медни) лентички, които въздействат на тази пластина подобна на печатен кондензатор, вероятно при въртенето си променя капацитета при което се отчита въртене... Тези двете кутийки от края към буксата вътре са трафчета или дросели, ...

Shocked Rolling Eyes Shocked
Ужас Exclamation Shocked
Ужасен ужас (без да ме прощаваш), но е кошмарно !
Бива ли до такава степен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 20:49    Заглавие: Re: Подкарване на един стъпков мотор Отговорете с цитат

НЯМАМ ДУМИ Evil or Very Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 30, 2006 0:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете ме, бях подпийнал и незнам накъде съм залитал по клавиатурата като съм писал мнението Embarassed Сега поизтрезнях като чета какво съм писал сам се смея на написаното Laughing
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 30, 2006 0:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо много бързо изтрезняваш Wink
Универсалното извинение-бях пиян,тука един приятел ми разбра паролата,брат ми тука нещо.... Laughing
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 30, 2006 0:51    Заглавие: Отговорете с цитат

showMANiak написа:
Нещо много бързо изтрезняваш Wink
Универсалното извинение-бях пиян,тука един приятел ми разбра паролата,брат ми тука нещо.... Laughing

В този случай ще ти похваля компота от дренки Very Happy За 1 час очите направо светват... И доста вида алкохол бях омешил, че направо не можех да гледам. Понякога не е добре да те черпят на няколко различни места Smile Стига с офтопиците Rolling Eyes , някой да има реална информация за този мотор?
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 30, 2006 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.eio.com/jasstep.htm#intro

Позагледах се в тази статия... Май ще мине номера със една CD4017, но я нама в магазина и незнам с коя да я заместя... А 74LS157 има ли заместител?
Потърси "Подкарване на един стъпков мотор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Подкарване на един стъпков мотор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети