Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с касетофон за кола Blaupunkt

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RossenVlad
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 15:06    Заглавие: Проблем с касетофон за кола Blaupunkt Отговорете с цитат

Касетофончето е от тези , които са кодирани, но моето не иска код (вече 1 година е на шейна и не съм имал проблем). Но нещо му стана и изписва 3 чертички на дисплея и не иска да тръгне. Какво му е? Как да го оправя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 16:43    Заглавие: Re: Проблем с касетофон за кола Blaupunkt Отговорете с цитат

RossenVlad написа:
Касетофончето е от тези , които са кодирани, но моето не иска код (вече 1 година е на шейна и не съм имал проблем). Но нещо му стана и изписва 3 чертички на дисплея и не иска да тръгне. Какво му е? Как да го оправя?

Щом ти е изписало 3 чертички, значи си иска кода, или се е повредила паметта. Според мен е за сервиз, трудно ще се оправиш сам, освен ако не си купиш програматор за памети.
Върнете се в началото
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

аз имах подобен проблем пак с блаупункт, от веднъж започна да си иска код, намерих му кода по серииния номер и пак си работи само че всеки път щом се свали от захранването трябва да му се въвежда кода , а преди не беше така. както и да е де касетофона си работи и до днес въпреки неудобството. кажи какъв му е серииния номер пък ще видим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 9:40    Заглавие: Отговорете с цитат

miro_m никои ли не ти е казал че не е желателно разкодирането по сериен номер .това че има три чертички не означава че иска код тези чертички трябва да правят нещо за да се вкарва кода.При положение че е бил със забранен код означава че е настъпила някаква промяна в съдържанието на паметта отделно че щом е бил забранен кода значи че е разкодирван и вероятноста със серииния номер е нищожна.
nik_69
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Или е скапана паметта или я няма 8в-стабелизация
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 10:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм че не е редно но моят случай беше такъв - колата е на едно приятелче внесена от чужбина с този касетофон и работеше около година, касетофона се сваляше всяка вечер за да не стане обект на кражба, обаче при един ремонт на автомобила направихме едно късо и започна да си иска код(късото нямаше общо с касетофона), намерих го по сериен номер и си тръгна с него.незнам точно какъв е случаят с паметта и как така отведнъж започна да иска код и съответно тръгна с този по сериен номер предполагам явно не е бил разкодиран или де да знам не съм много наясно точно с тези кодировки и памети, просто споделям фактите. незнам как е редно да се постъпи в случая.
Върнете се в началото
RossenVlad
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 30, 2006 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

значи може да от късото както каза miro_m , защото започна да го дава след като свалихме акумулатора (карахме малко и след това почна да дава тези 3 чертички)
лошото, че от шейната се е изтрил серийния
има отстрани издълбано: BP0751B3692368 (3-тия символ може да е буква о)
кажете и как да въведа кода, че в момента не ми дава да пиша никакви цифри, каквото и да натисна, все тая
Много благодаря за цялата помощ:)

касетофончето е това
http://teletehnika.km.ru/articles.php?id=108
BP 0751 Lubeck CC 20
Върнете се в началото
Dobri
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Окт 01, 2006 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

RossenVlad написа:
.....кажете и как да въведа кода, че в момента не ми дава да пиша никакви цифри, каквото и да натисна, все тая
....

Според мен няма да ти се размине посещение при специалист.
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с касетофон за кола Blaupunkt" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с касетофон за кола Blaupunkt" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети