Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Ценоразпис на услуги - конфиденциално.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 10:09    Заглавие: Ценоразпис на услуги - конфиденциално. Отговорете с цитат

Колеги искам да попитам вещите в занаята и отдавна практикуващите ремонтна дейност,относно ценоразпис на услугите.Досега я карах малко на "квот дадеш".Набрах смелост за по-професионално занимание с ремонт на електроника,като ви моля ако е възможно да ми изпратите на лични,цени на услуги,като ви уверявам,че информацията ще бъде изключително за лична употреба.

Последната промяна е направена от vescherry на Чет Сеп 28, 2006 21:21; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fonev_tv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 19:00    Заглавие: Отговорете с цитат

То ценоразписът зависи и от квалификацията
Върнете се в началото
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами купи си един бръснач и даваи наред ние тук се занимаваме с ремонт и такива като вас само мътят главите на клиента ."Бръснат" ми ела ми плати данаците и ще видиш как се формира цена .
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Пламене,недей така рязко срещу човека-и той е колега.
Веско,вземам за труд на телевизор минимум 30лв при положение,че съм от малък град в провинцията и цените не са кой знае колко високи,заради ширещата се бедност.Ако ремонта е по-трудоемък-"смяна на кинескоп","кърпене на яко спукана платка" и т.н. времегубещи дейности-съответно труда рипа към 40лв,че и нагоре.
Всякакви по-ниски ценоразписи водят до това,че или трябва да работиш на нула или да се сцепваш от бачкане за минимални пари или да преминеш към сивата част на спектъра.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля за извинение,не съм искал да нервирам никого,исках само да разбера и то само за мен основните цени на услугите.На никого хляба няма да взема и глави не мътя,когато не мога ги пращам хората да си потърсят по-квалифицирана помощ във фирмен или друг сервиз,без разбира се да го оръчкам отвсякъде,но което мога и знам защо да не го направя.Най-вече,че в радиус от 20км няма никакъв сервиз.8-9 години не са кой знае какъв опит но мисля да опитам.

П.П.Изтривам бръсненето,за да не се обидят и други колеги.
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

plamen petrov написа:
Ами купи си един бръснач и даваи наред ние тук се занимаваме с ремонт и такива като вас само мътят главите на клиента ."Бръснат" ми ела ми плати данаците и ще видиш как се формира цена .
АЙАЙАЙ......колега защо по този начин мисля че за всеки има хляб.Клиента да му мисли при кой да ходи и кой ще му свърши работа защото познавам фирми БРЙСНАЧИама ТВто не изкарва и 5 дена Evil or Very Mad.vescherry Божилов ти е писал цените а ти си ги нагласи според теб и според клиента.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 0:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще направя паралел със други дейности,като нарочно слагам дейности,които не изискват почти никакъв или минимален умствен труд-
Мазилка на стена-4-5-6лв на квадрат-средно време за извършване-1час.
Циментова замазка на под-10 квадрата-50-70-80лв-средно време за извършване-4 часа.
Оран на лозе-20лв на декар-средно време за извършване-1-2 часа.
Рязане на дърва-5 кубика за 20лв-средно време за извършване-2 часа
(говоря ако си сръчен и имаш добри помагачи)
Имам респект и уважение към всички хора практикуващи въпросните занаяти,но квото и да си говорим-ние взимаме по-малко,като почасова разценка.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Сеп 30, 2006 13:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Май,почти всички "гравитираме" около тези разценки,които сподели Божилов.И като казах Божилов-да не би малкото ти име да започва с "Л".В Сопот съм ходил доста пъти и имам определени търг. отношения с Любо Караиванов.Бил съм и в два от сервизите там.
Няма значение-просто от интерес.Може да не ми отговаряш,разбира се.
Жив и здрав!
Върнете се в началото
nebelservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 01, 2006 0:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Напомням на колегите, че от 01.09. влезе в сила

НАРЕДБА № РД-16-130 ОТ 24 ФЕВРУАРИ 2006 Г. ЗА РЕДА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ И ЗА ОЗНАЧАВАНЕ НА ЦЕНИТЕ ПРИ РЕМОНТ НА БИТОВИ УРЕДИ
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2006 8:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво напомняш и е добре да се знае че изменението:

http://www.nbs-set.com/doc/IZMENENIE%20na%20NAREDBA-16-130_31_08_2006.jpg

е подписано и чака публикация в "Държавен вестник"
Потърси "Ценоразпис на услуги - конфиденциално." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Ценоразпис на услуги - конфиденциално." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети