Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
НУЛАТА НА БОЙЛЕРА
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sto_Yo
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 13:53    Заглавие: НУЛАТА НА БОЙЛЕРА Отговорете с цитат

Живея на кватира (ок, много го правят) но докато се къпя бос - от кранчетата ме бие ток - ако ги докосна и подскачам. По рано поправях щепсела на ел. фурна която нямаше нула - ефекта беше същя - около 120 волта м/у корпус и чешмата (по спомени). Не ме интересува колко точно са волтовете, по интересното е че ги има. Докато се къпя и подскачам си мисля дали по-малко ток навърта електромера или пак толкова? Защото бойлера собственоръчно съм го занулил с 2,5 квадрата проводник за фланеца за анодната защита. Моля подскажете ми дали да заземявам кретеноидския бойлер или да си го оставя да ме боде - ама само ако гори по-малко ток защото си мисля че ако бойлера тегли нула през ВиК електромера по няма да усеща, а? /Между другото във дъждовно време или влажно време боде повече а в сухо време почти не се усеща/ Ами ако гори ПОВЕЧЕ ток? Rolling Eyes Моля помогнете !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако пукнеш ще ти е все тая колко ток харчи бойлера! Я вземи го обезопаси че току виж...
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Токовата бобина на електромера е вързана на фазата. Това според теб какво означава?
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 15:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което сте написали е доста сериозно и аз си мисля че колкото по бързо извикате ПРАВОСПОСОБЕН електротехник толкова повече ще намалите опасноста да се случи някакъв инцидент,недай си боже.Това че се е появила потенциална разлика между фазата и нулата/ако правилно съм разбрал/ е възможно да се появи ако има неравномерно разпределен товар между фазите,тогава нулата се измества и спрямо земя се появява потенциална разлика но за стоиности за които пишете вие е просто невъзможно ако не е възникнала някаква авария. Послушайте съвета ми!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sto_Yo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 15:42    Заглавие: отг Отговорете с цитат

Добре де какво да обезопася? Бойлерона ми е занулен - даже съм му запоил медни кабелни обувки и като стягах гайката (М10) към анодната защита изкривих гаечния ключ (китаец - хром ванадий за 2,50 лв. комплект 10 ключа) а до там идва 4 квадрата двойка мостов кабел - директно от таблото. Живея в самостоятелна двуетажна къща. Мисля си че изхода е да забия земно поне 2.5 метра и да си пусна земя на бройлера ..или по-скоро на чушмътъ Shocked но нали ВиК върви ТОЧНО там ? в земя? Сега нулата от таблото (4 квадрата мостов кабел) отива през бойлерон невероятний във ВиК ... Кво още да направя? Или правоспособния ел техник какво ше направи? В къщата няма трифазно - от стълба идва една фаза ?!? ..направо шах. Как мога да пострадам? Даже на моменти си мисля че кофтито идва не от моята инсталация ами от на комшулука? Ама той казва "Комши, сичко е ОК!" Дали е възм. при него да има куцузлък? Аз съм на приземен етаж той над мене .. Ако оставим моето здраве настрана (казват, че е полезно за нервната система да те бие ток чат-патър Laughing ) как стои въпр. с електро сметката ми ? Повече или по-малко харчи тоз простак бойлера ми?
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен нулата на цялата къща е лоша.Ако имаш представа за тези неща премери колко волта има между нула и водопровода.Ако нямаш идея за това повикай специалист. Very Happy И докато се къпеш е хубаво да изключваш бойлера от ключа за да може пак да си пишем тук след това Very Happy Sad Sad Sad Sad Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sto_Yo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 15:57    Заглавие: друго Отговорете с цитат

А възможно ли е следното: Комшулука да тегли здраво нула от ВиК - аналогично при мен е най-близката връзка с истинска нула и така мойта нула да получи известна разлика спрямо пода на банята? И тогава да ме боде .. не мога да изясня какво става.. кухнята е от другата страна на стената на банята - там няма такива гафове - теракота, бос ходя и кранчето не боде.. а банята е върху земята, докато под кухнята има мазе .. може така да е защото не винаги боде в банята .. и пак се чудя дали повече ток навърта или по-малко? Или няма разлика - на електромера да му е се тая от де си зимам нула?
Върнете се в началото
Sto_Yo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 16:06    Заглавие: о, да Отговорете с цитат

О о о - да сега се сещам - тръбите на ВиК не са метални - тези дето са в земята, а са като от азбест едни такива не знам точно.. спомням си че правиха ремонт преди и ги видях като разровиха. А как мога да се претрепя? Ако пусна фаза на ВиК нали ше гръмне сичкото? Ако случайно се появи фаза пак така требе да стане? Ако е лоша нулата някъде трябва да нагрява яко (там дето е лоша връзката обикновено на таблото) но няма такова нещо ? За таз ситуация колко правоспособен ел. техник да търся? С две виши образования ..?
П.П. Какво е "крачков ток" ? И тоз крачковия има ли нещо общо с мойте крака? Very Happy
Върнете се в началото
wire
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото знам бойлерите се ЗАЗЕМЯВАТ, а не зануляват. Ако е занулен и както си на първия етаж в случай, че нулата има потенциал различен от този на земята се получава усещания от теб ефект (с риск да стане дефект). Ако бойлера е заземен (качествено) то корпуса му, както и трабите, ще има еднакъв потенциал със земята и тогава няма да има никакви проблеми. Всичко това в случай, че бойлера е само и единствено заземен. На водопровода не може да се разчита за заземяване защото на снадките на тръбите няма добра електрическа връзка и не вършат същата работа!!!
И на края за сметката за ток не се притеснявай по-голяма няма да е, притеснявай се за живота си!!!
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека не се шегуваме с тези неща .Това ,че е изместена нулата не е ваша вина а на енергото,защото не са си разпределили товара по въздушната линия която са пуснали да захранят квартала.Заземяването става по определен начин като съпротивлението м/у бойлера и земя трябва да бъде 4ома доколкото си спомням и се измерва въс специален уред,същото важи и за гръмоотводите.За електромера не се притеснявайте,както и да го заземите няма да повишите консумацията си.Ако искате обаче да измислите нещо с електромера че да отчита по малко разгледайте форума има една огромна тема по този въпрос така че едва ли да сътворите нещо ново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "НУЛАТА НА БОЙЛЕРА" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "НУЛАТА НА БОЙЛЕРА" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети