Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за LG-CF20E20B

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 12:48    Заглавие: Въпрос за LG-CF20E20B Отговорете с цитат

Този телевизор взе да ме ядосва ,дойде със бягаща настройка -свалям AFTбобината чупя кондензатора ,слагам отдолу 47пФ и пробвам да настройвам -да ама не -не спира при търсене ,на настроени канали си държи ,променям напрежението към процесора за AFT от 4 до към 6-7 волта -не спира ,но влиза в процесора GS8334-03A ,напреженията са в норма ,без пулсации някой има ли други идеи? Между другото ,свалях и тунера ,презапоих масите и изводите на ИС вътре -без ефект ,нито на ръчно ,нито на автоматично търсене спира. Помагайте ,че съм се затрупал и чакат други работи ,ако утре не го преборя ще има отлагане! Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 13:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз слагам 68пф, да не е това проблема, да не иска да влезе в граници?
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 15:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще опитам ,с този Uafc се променя от 4 до над 7.5 волта ,може с по голям да стане от 2-3 ,но в руските форуми говорят за 39-47pF.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 10:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy ?Благодаря Миташки ,турих още 30 pF и заспа ,то аз по спомени 47 ама се оказва ,че за този модел в руския форум дават дори 75 pF. Може да закриваме темата.
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос за LG-CF20E20B" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за LG-CF20E20B" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети