Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ЗА КЛИМАТИЦИ
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 15:25    Заглавие: ЗА КЛИМАТИЦИ Отговорете с цитат

Здравейте на всички!!!

Искам да си купя климатик главно за отопление, но се притеснявам
дали ще работи при ниски температури, тъй като често пъти около блока в който живея се завихря течение откъм Витоша и духа страшно силен вятър .
Моля също така за съвет за марка и модел на климатик до към 500лв. ако мислите, че ще може да работи при тези условия и няма да измръзнем през зимата!

Предварително Ви благодаря!!!
Върнете се в началото
buhal
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 18, 2004 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Не пишеш каква е кубатурата на помещението, което ще отопляваш. Можеш да погледнеш в Гугъл - имаше сайт как се изчислява необходимата мощност /оттам и цената/. Вятърът да не те притеснява, обледеняването става когато въздухът е влажен. Не искам да те отчайвам, ама за 500лв не можеш да си купиш свестен климатик. По-добре дай повече, ама да ти върши работа. Ако искаш съвет за марка, то забравяш за Елит и Нео! Имам познати с такива и постоянно замръзвахаи се повреждаха. Най-добри са Мицубиши /има ментета МицубиЧи!/ , ама там цената е съвсем друга.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Размерите на стаята са 2,50м-5,14м-2,80м.
Моля да ми кажете нещо повече за MIDEA!!!
Благодаря!
Върнете се в началото
Azer
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив/София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма климатик, който да не замръзва през зимата когато работи на режим отопление Smile Просто въпроса е колко бърсо се размразява (има такав режим на работа) Аз имам климатик HiSense малко неизвестна марка, но съм доволен от него ... не може да качи повече от 22 градуса, но пък на мен не ми и трябат повече ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.climacom.com/
http://pro-max.hit.bg/
http://otoplenie.start.bg/

Чети и избирай и само гледай да не се изгориш от топлото.........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naka76
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 26, 2004 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Има една също неизвестна марка IKEDA . Работя с климатици и от тоя ценови клас климатика е просто супер. Направени са добре, размразяват когато трябва и топлят. В ъв Варна сме ги пробвали до -13 Градуса и работят добре.
YoggA_
Гост

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2004 2:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой е вносителя или коя фирма ги продава ?
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
hackbol
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2004 17:56    Заглавие: Отговорете с цитат

трябват ти 50w на кубик въздух за отопление и 30w на кубик за охлаждане а относно марката не е кои знае колко важна но е важно да е истински инвертор а не само да ти го продават за такъв:))))
в интерес на истината аз се отоплиавам с HITACHI 12ска пробвал сам го до -22 ама го дават че работи до -30 (дали) цените на инвертори 12ски истински започват от 1200 лв нагоре всичко друго е лъжа и измама........
naka76
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2004 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Отвори 24 часа и търси реклама на тая марка, има такава. За Варна знам кои продава, но за останалите градове не.
Относно инверторния тип климатици не ги препоръчвам. Имат доста плюсове, но и доста минуси.Основния недостатък е доста по-високата и неоправдана цена, спрямо нормалните климатици. Мита, че харчат много по-малко ток също не е верен, по-малко харчат, но не чак толкова. Също така имат сложна( и много скъпа) силова електроника, която е доста чуствителна към температурни промени, влага, прах и най-вече към токови удари.
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2004 8:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Инверторните климатици са по-икономични в сравнение с конвенционалните само ако и двата се ползват в един и същи режим на работа, а именно-почти непрекъснато през цялото денонощие. Тогава вече инверторния е по-икономичен. Обаче ако се ползва да речем малко сутрин и малко повече да речем вечер, тоест ако през деня не се отоплява стаята, или да речем през нощтта се изключва, то тогава икономия почти няма, така че преценете си дали ще е оправдан първоначалния разход за инверторен климатик. А и това дето го каза колегата преди мен за надеждността на електрониката им е напълно вярно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "ЗА КЛИМАТИЦИ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ЗА КЛИМАТИЦИ" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети