Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся батерия..

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
udvsall
Гост

МнениеПуснато на: Чет Авг 31, 2006 10:40    Заглавие: Търся батерия.. Отговорете с цитат

Здравейте, идеята ми е, че искам да накарам този уред www.radiomuseum.org/r/goerz_unigor_3p3.html. Както виждате е доста стар и вроятно нова е проблема да намеря такава батерия. На него, обаче нищо не пише за батерията - само, че е 1 x 1.5V.
Измерих гнездото за батерийката и се оказа, че трябва да е цилиндрична батерия с диаметър 19-20мм и височина 33-35мм (в последните мереници може да съм сбъркал, но гнездото е толкова голямо просто Smile също така не съм сигурен, че е цилиндрична - може да има малко "издължаване" на основата, а да не е кръг, но със сигурност има заобляне и при това порядъчно - като за окържност направо. Някои има ли идеи каква може да е тази батерия - модел и ли нещо подобно?
Върнете се в началото
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 01, 2006 8:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако уреда е изправен би трябвало да измерва всичко без съпротивление, за което е необходима батерия. Обикновенно мултицетите се правят точно с този стандарт батерии R10 L=34 D=21. СНИМКА Не съм се заглеждал дали не ги продават някъде, но можеш да приспособиш и друга. Мисля че и едно време бяха кът и купувахме 2R10 и ги режехме на две.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
udvsall
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 01, 2006 11:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Изглежда наистина гнездото за батерията е точно подходящо за L=34 и D=21. Между другото, намерих една батерия или може би по-точно ще се окаже, че е част от една (стара) 2R10 батерия.. Smile тя е с размери L~36 и D~20 и пасва.
Поне едно е ясно - търся батерия R10 или евентуално 2R10 Smile. Да се надяваме, че каталога на www.eshop.bg е доста непълен и все пак се продават такива батерии по магазините.
Започвам да търся. Smile
И ще посрещам с голямо задоволство всякакви предложения за места, на които може да се продават подобни батерии. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
*tchav*
Гост

МнениеПуснато на: Пет Сеп 01, 2006 13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако пуснеш на търсачката на eshop.bg 2R10, ще видиш че предлагат на Филипс, но са по 7 и нещо, вносител Пулсатор.
Върнете се в началото
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 02, 2006 8:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Чак сега си направих труда да погледна, вносител е бургаска фирма АШ и цената е 8,70
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Търся батерия.." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся батерия.." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети