Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как да регулирам напрежение

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
storms
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 13:36    Заглавие: Как да регулирам напрежение Отговорете с цитат

Идеята е следната:
Трябва плавно да се увеличава напрежението до max. на четери лампи (тип лунички), да се задържи известно време и после плавно да се намали до min. и така да се повтаря...
Някой има ли идея как може да се реализира това, или пък да има някаква подобна схема?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 15:39    Заглавие: какви са тези лампи Отговорете с цитат

аз много искам да ти помогна но обясни ми моля те, какви са тези
storms написа:
лампи (тип лунички)

RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 17:21    Заглавие: Отговорете с цитат

guitman, това
Цитат:
storms написа:
лампи (тип лунички)
е партизанското име на халогенните лампи за осветление Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 17:30    Заглавие: кви са тия Отговорете с цитат

какви са тия халогенни лампи за осветление? това крушки ли са някакви?
storms
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 12:41    Заглавие: Луничките са тия лампи дето Отговорете с цитат

Луничките са тия лампи дето ги слагат по витрините на магазините - да осветяват телефони,часовници и други...
12V DC 20-35W или 220V
Така както си мисля нещата, по-добре е да са 220V иначе трансформаторите ще ми излезнат много скапо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 16:19    Заглавие: с нажежаема жичка Отговорете с цитат

от казаното ми става ясно че това са лампи с нажежаема жичка
имам схеми и идеи само трябва малко да пачакаш да я начертая и ше я публикувам тук
Потърси "Как да регулирам напрежение" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как да регулирам напрежение" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети