Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с кода на авторадио за VW

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
REPAIRMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 10:49    Заглавие: Проблем с кода на авторадио за VW Отговорете с цитат

Уважаеми колеги !
Необходими са ми указания за въвеждането на код за сигурност.
История –радиото е било изложено на дъждец – през отворен люк на автомобила.Не зная дали е било изчакано достатъчно време за да изсъхне.
Състояние :
Включва се от бутон POWER,на дисплея се появява надпис CODE и четири примигващи черти (предполагам подканва да се въведе секвенцията )но не реагира на никой бутон от предния панел.Не зная как да постъпя.
1.В касетоприемника има аудиокасета – не зная има ли влияние това?
2.Знам кодовата комбинация ,но може би има определен алгоритъм за въвеждане?
3.Възможно ли е влагата да е повредила панела и от това да не се чете клавиатурата ?
Засега няма да пристъпям към разглобяване и с нетърпение чакам някаква идея.
Прилагам и всички надписи които касаят модела :
MODEL NAME 2006
PART № 7MO 035 156Q
VWZ7Z2X00068008
На предния панел има само надпис SOUND 1 и логото на VW.
Благодаря предварително !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
blueice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Това си е FORD 2006 , това че има касета не му пречи,провери кабела който връзва панела с дъното да не е окислен или прекъснал.
Успех!
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 16, 2004 23:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако това е FORD 2006 и след натискане на бутоните 1...4.5 и тн..
нищо нестава значи кода е блокиран или се е сринало съдържанието на паметта. Остави вклучен касетофона както е с чертичките и изчакай 30 мин. след това опитай да вкараш кода с бутоните ако пак неще кажи има и други решения. Напиши с какъв процесор и памет е. Успех за сега.
Върнете се в началото
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 8:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Колегата по горе е прав! Напиши с каккъв процесор е!
В моя архив имам дъмпове с код и без, ако все още ти е нужен-пиши ще ти изпратя! Има няколко варианта на Ford 2006!!!
REPAIRMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 9:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите.
Проблема се оказа в повредената клавиатура.Отстраних лентовия кабел свързващ я с дъното и след като проследих разположението на бутоните успях да въведа кода и радиото се отвори.Стана късно и удовлетворен от резултата оставх работата за друг ден.Инфото за алгоритъма на въвеждане източих от нета.Уви,неприятна изненада – сега въвеждам кода ,но не мога да го потвърдя с бутона SELECT .Отстранил съм лентовия кабел и панела на клавиатурата за сигурност че няма утечка.Не съм сигурен дали съм шашнал паметта или не ми работи бутонът.В такива случаи се връщам отначало след известно време –ако съм допуснал грешка да не я повторя.Ще проверя детайлно опроводяването на всички бутони още веднъж.А и идея си нямам как да възстановя бутоните – те са са като на ПДУ или калкулатор.Все пак първо работоспособността на радиото ,а после периферията.Данни за процесорите и др.ще добавя по-късно.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 10:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако бутоните не прехвърлят и са като на дистанционно залепваш им отдолу кръгчета станиол от цигари(от Боро нестава Wink )и бутоните са готови. Почисти платката добре с коресилин!
Успех!
Върнете се в началото
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз за друго освен за фолио не се сещам освен разбира се ако не е повреден интерфейса,но щом си успял да вкараш веднъж кода значи е ок
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Потърси "Проблем с кода на авторадио за VW" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с кода на авторадио за VW" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети