Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Електронно запалване за Дружба или Урал

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
halim
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Каспичан

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2006 14:17    Заглавие: Електронно запалване за Дружба или Урал Отговорете с цитат

Става въпрос за елекртонно запалване за моторен трион Урал или Дружба защото са еднакви. Имам Дружба и Урал но имам само един работещ блок на запалването и един куп стари повредени. Значи ми трябва схемата на този блок за да мога да го ремонтирам, чувал сам че ги правят. Този блок е от алуминиева основа е няколко нестандартни елемента без корпус които заляти с смола. Трябва някаква схема с някои достъпни елементи, ако някой се е занивал с токова нещо нека да помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес MSN Messenger
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2006 16:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе с тия резачки унищожихте горите, въздух не ни остана.
Ако дадеш схема как е навързано оригиналното, ще измислим ново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
halim
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2006 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Оргиналното е е кригил блок от алуминий с дже боибини по краищата около което се върти магнит (като запалване на балканче само че без прекасвача). Тоз блок е неподвижен и от него излиза кабела за свеща. Имам ве4е един куп повредени блкове, не6то не издържат, за тоаж искам да го ремонтирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес MSN Messenger
Kolyo Tsonev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

[download attachment]
МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2006 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерих схема на МБ-1
<<<<<<<<<<<<<<<
halim
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за помоща аз намерих и друга подобна схема сега ще започна да експериментирам.
Върнете се в началото
Потърси "Електронно запалване за Дружба или Урал" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Електронно запалване за Дружба или Урал" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети