Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Апаратура Signal FM-7

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LinuX
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 12:15    Заглавие: Апаратура Signal FM-7 Отговорете с цитат

Трбват ми батерии за апаратурата и за приемника й.
1 батерия за предавателя- 12v 1000-1500mAh
1 батерия за приемника - 4-6v 1300mAh

Предполагам че тези батерии са акомулаторни, което означава че няма да са много евтини, а на мен ми трябва нещо евтино, и по-възможност за еднократна употреба за сега само за тестване, пък по-натам ще си купя.

Също така се чуда ако свържа 3 батерии по 1.5в = 4.5в и нз колко ампери, но предполагам че ще има 500-1000мA

И

за предавателя направо една батерия от 9v

ще стане ли така и дали ще работи като хората, може ли нещо да изгори, ако амперите са малко тока е малко повече а напрежението по-малко ?

Последната промяна е направена от LinuX на Пет Авг 25, 2006 11:04; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 20:09    Заглавие: re Отговорете с цитат

За проба можеш да използваш и батерии,но цената на акум. е толкова ниска,че според мен няма смисъл да купуваш батерии.Оригинални по размер не ми се вярва да намериш.За предаватела слагай 8 броя,каквито намериш,само гледай да ги събереш вътре.Колкото са с по голям капацитет толкова по дълго ще работи предавателя.За приемника може да сложиш и 5 броя(6v) .Машинките ще бъдат по бързи Wink .Няма да повредиш нищо.Не виждам от къде си ,но в магазин ПАСАТ ,има акум. като за теб(1.2-1.3 лв. за брой).,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2006 9:40    Заглавие: Re: Апаратура Signal FM-7 Отговорете с цитат

За проба можеш да ползваш каквито и да е батерии, но за предавателя 9 волтовата няма да стане, защото капацитета и е малък и неможе да ти осигури достатъчно силен ток, който консумира при излъчване.
Гледам че имаш доста постове, значи се интересуваш от електроника и е време да си изясниш понятията, въпреки че такива бисери ми доставят голямо удоволствие:
LinuX написа:
ако амперите са малко тока е малко повече а напрежението по-малко ?

Амперите са много и малко, тока е силен и слаб, напрежението е високо и ниско.
Върнете се в началото
LinuX
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2006 15:28    Заглавие: Отговорете с цитат

тествах апаратурата вижте клипчетата:
http://store2.data.bg/superhero/Pics/signal%20fm7/

с 1 машинка работи на пушка ама като сложа повече и се побъркват и 2-те, може би щото волтовете са малко, в книжката пише 12в 500ма , а аз пускам на 9в

ето какво пише

разгледах батериите в саита на ПАСАТ, и във Враца има такъв магазин
Върнете се в началото
LinuX
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2006 11:32    Заглавие: Отговорете с цитат

аре кажете де?
Върнете се в началото
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2006 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

LinuX написа:
аре кажете де?

Тия дето възприемат това аре, не могат да ти кажат нищо, а ние сме казали, ама ти не слушаш.
Виж захранването на предавателя и приемника дали се държи стабилно, независимо колко волта е.
Може логиката да е объркана, просто предавателя и приемника да не са комплект, или да има дефектен елемент.
Върнете се в началото
LinuX
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2006 10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

оправи се Wink всичко работи перфектно просто е трябвало батерията да не е по-малко от 4.5в включух го на акомулатора от скутреа 12в 4AH и работи перфектно Cool сега остана да направя модел
Върнете се в началото
Потърси "Апаратура Signal FM-7" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Апаратура Signal FM-7" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети